Omega 2001 2.6 v6

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sevki
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben olsam 2,2 lt olanlara bakardım. 2,6 lt ile macera aramaya gerek yok.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2.5 v6 elegance yokmuydu bu arabanın o daha iyi değilmi

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

aşağıda omega cıların face gurubu var.... Ben hep takip ederim... Aklımdaki araçlardan olduğundan gruplarına takılırım...polat usta var omegaların coğunu bilir... Bence guruba üye olun.. tanıdık-bilindik bir araç bulabilirsiniz...

https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/

aşağıda omega cıların face gurubu var.... Ben hep takip ederim... Aklımdaki araçlardan olduğundan gruplarına takılırım...polat usta var omegaların coğunu bilir... Bence guruba üye olun.. tanıdık-bilindik bir araç bulabilirsiniz...

https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/

Bir kaç alıntı yapayım. gruptan..

-------ben 2001 senesinde tanıştım omegayla rahmetli bi mdr müze aitti..arabanın yol tutuşu bi e200 yada 520 i bmv de yok idda ederm..sene 2012 sahibinden.com daki tüm araç sahiblerini aradım..fiyat konusunda sıkıntı yaşıyordum taki 1 ay sonra ya kadar istediğim araba rengiyle durusuyla izmirde beni al dıyodu gittim,yanlız burdaki hatanın %60 bende neden derseniz,ya arkadasım sen araba alıyosun sonucta emeğinle ınsan gidip tamırcıye göstermezmı,,neyse arabaya bındım bir iki gaz sehır içinde dolandım.aldık sonunda bı omegam vardı..ist geldim..odak'a götürdüm,,bır masraf 9700 tl para ıstedıler ve hatta götur bunu kımden aldıysan ıade et dedıler..zoruma gitti cunki kazıklanmıstm.tanıdık cevre vasıtasıyla bi usta buldum v 6 ustası sonra opel parcacısına gittim ön takım aklınıza ne gelıyosa,devırdaım pompası,radyatör sanzıman ve motor yag fıltrelerı 4 sıfır lastık..kaput ve arka bagaj amatsörleri komple degiştirdim 6000 işcilikle verdım ama hepsi gm parcası olarak onu abartısız 3000 dusurup cakma takmak ıstemedım..ilk defa sanayı düsmüstüm hep özel servıse göturdugm ıcın öncekı araclarımı neyse hal böyle oldu işimiz bozuldu falan fıstık aracı aldıgım fıyatın altında cok cüzi bır rakama bıraktm..5 ay sonra bugun yıne omega aldım niyemi 1.6 bı arac lpgde düz vıtes 40 krs yakıyosa bırde en önemlisi kendi canım ve aılem var canımızı sokakta bulmadık,kofor guvenlık ne arasan var ıhtıyac fazlasınımı bıle koymus 98 model araca,bu aracada masraf edıldı ama cok sükür 2 kere girdim sanayıye kolay kolay arıza vermez eskitemezsiniz bu aracı..parçası bol benzınde ş.içi 550 600 krs (lpg ş.içi 30 33)ş dışı benzin 35 krş lpgde de 25 krs araca nasıl yüklendıgınıze baglı oda..aracımda çalışmayan hiç bır aksam kalmamıstır..saolsun polat usta ve yardımcıı sevgili ali bir gününü bana ayırarak ve sonraki ustam taner &yardımcısı süleyman yaptıkları başarılı çalısma netıcesınde yanımdan gecen araclara v6 nın gücünü hıssettırıyormki sokulmasınlar önüme arkama diye eger omega alıcaksanız kararınızı vermişsenız şunu kimse unutmasın bu araca bınen başka araca binmez o rahatlıgı 2015 te cıkarcakları arabada olmadıgı ıcın...Saygılarımla..

----- 1999 model 2.5 v6 omega B kullanıyorum ben kendimi bildim bileli arabalara meraklıyım çocuklugumdan beri 1969 model chevrolet impala hayranıyım bindimde bu araba merakımdan dolayı araba kullanabilecegim işler yaptım hep yani birçok marka araç kullandım ve şuan bindiğim omega ikinci omegam impalanın verdiği hazzı bu arabada alıyorum motorun homurtusu tam bir amerikan. yakıtı çok ideal bence. sehir içi 35kr uzun yolda 22kr uzun yolda bassan dahi 25kuruşu geçmedi hiç. beni en çok hayran eden özelliklerinden biriside rampadaki performansı geçenlerde uzun yola gittim biraz hız yaptım otobanda son model nissan marka bir araç beni geçmeye çalışıyordu önümüzdede çok uzun ve dik bir rampa vardı rampanın dibinden bir sıktım rampayı bitirdiğimde ibrem 230 gösteriyordu ve bana kafa tutan arkadaş daha rampanın yarısındaydı yani herkez vites düşerken siz süratlanabiliyorsunuz. konforu ve yol tutuşu mercedes hızıda bmw diyorlarda omega başka birşey yaşamak lazım...

-------- çok yakan diyenlere soruyorum.160 km/h ile giderken 10lt/100km tüketimi elde eden C segmenti 1.6 benzinli/lpgli veya aynı tüketim maliyetini yakalayan herhangi bir diesel araç mı varmış? Geçenlerde bir omega sahibi ile görüştüm uzunda ne yakıyor diye sordum.35-40 kuruşun altına düşmez diyor.Abi kaçla gidiyorsun diyorum.Ne söylediğini söylemeyim:)

Serhat abi, olay polat abiye kalırsa ferrariden üstün araçlar olarak tanımlar omegayı, tam bir omega aşığı, hatta grupta omegasını satanlara hep laf dokundurur :D

Serhat abi, olay polat abiye kalırsa ferrariden üstün araçlar olarak tanımlar omegayı, tam bir omega aşığı, hatta grupta omegasını satanlara hep laf dokundurur :D

O kadar da değilde, bence parasının çok altında bir araç ... takip ettiğim kadarı ile tek sıkıntısı Ustası yok veya uğraşan usta yok...
Polat usta dediğin gibi sadece ve sadece omegaya bakıyor ve başka araçla uğraşmıyor. Gidenlerde çok memnun, hatta sıra bile oluyor arada...Keşke diğer opel ustalarda bu şekilde olsa...

2000 veya 2001 gümüş gri orjinal 2,5 bir omega...istediğim araç ama günlük kullanımda yazık olur diye alamıyorum...

birde bu videosu var...
http://www.youtube.com/watch?v=6yptiCYBSZo

O kadar da değilde, bence parasının çok altında bir araç ... takip ettiğim kadarı ile tek sıkıntısı Ustası yok veya uğraşan usta yok...
Polat usta dediğin gibi sadece ve sadece omegaya bakıyor ve başka araçla uğraşmıyor. Gidenlerde çok memnun, hatta sıra bile oluyor arada...Keşke diğer opel ustalarda bu şekilde olsa...

2000 veya 2001 gümüş gri orjinal 2,5 bir omega...istediğim araç ama günlük kullanımda yazık olur diye alamıyorum...

birde bu videosu var...
Lotus Omega vs Swedish police (Very high quality) - YouTube

Polat ustanın kapısının önünde cumartesi saydığım 9 araç vardı.Sadece benim aracıma bakıyor.O da ortağıyım diye :)

Geri