Omega 2001 2.6 v6

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sevki
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
O kadar da değilde, bence parasının çok altında bir araç ... takip ettiğim kadarı ile tek sıkıntısı Ustası yok veya uğraşan usta yok...
Polat usta dediğin gibi sadece ve sadece omegaya bakıyor ve başka araçla uğraşmıyor. Gidenlerde çok memnun, hatta sıra bile oluyor arada...Keşke diğer opel ustalarda bu şekilde olsa...

2000 veya 2001 gümüş gri orjinal 2,5 bir omega...istediğim araç ama günlük kullanımda yazık olur diye alamıyorum...

birde bu videosu var...
Lotus Omega vs Swedish police (Very high quality) - YouTube

Lotus omega bu, A serisinin en üstü

opel-lotus-omega-08.jpg

lotus-omega-03.jpg

lotus_engine.jpg

Teknik detay verelim; 0 dan 100 e 5.5 sn de ulaşıyor ki kendi yılında tek rakibi ferrari Testarossa

377 hp 3.6 TT 24V 570NM 250 km ile sınırlanmış

Bunlara hic gerek yok konfor+ performans ariyorsan 1996~2000 Vw Passat 1.8 turbo derim. Bir zamanlar amcamda vardi aracta tupte yoktu normal kullanimda 350 kurus yakiyordu bastinmi 500 lere cikiyordu ama arabayida surdum bildigin yer uçağı hiç ama hic zorlanmadan 220 km/h`a çıkıyor + 160 km/h ile gidiyorum araba 80 km/h ile gidiyor gibi viraj aliyor kesinlikle tavsiye ederim maceraya gerek yok.

O kadar da değilde, bence parasının çok altında bir araç ... takip ettiğim kadarı ile tek sıkıntısı Ustası yok veya uğraşan usta yok...
Polat usta dediğin gibi sadece ve sadece omegaya bakıyor ve başka araçla uğraşmıyor. Gidenlerde çok memnun, hatta sıra bile oluyor arada...Keşke diğer opel ustalarda bu şekilde olsa...

2000 veya 2001 gümüş gri orjinal 2,5 bir omega...istediğim araç ama günlük kullanımda yazık olur diye alamıyorum...

birde bu videosu var...
http://www.youtube.com/watch?v=6yptiCYBSZo

Salak polis arkadan plakaya yaz cezayı :)

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Bunlara hic gerek yok konfor+ performans ariyorsan 1996~2000 Vw Passat 1.8 turbo derim. Bir zamanlar amcamda vardi aracta tupte yoktu normal kullanimda 350 kurus yakiyordu bastinmi 500 lere cikiyordu ama arabayida surdum bildigin yer uçağı hiç ama hic zorlanmadan 220 km/h`a çıkıyor + 160 km/h ile gidiyorum araba 80 km/h ile gidiyor gibi viraj aliyor kesinlikle tavsiye ederim maceraya gerek yok.

Virajlara ürküterek giren araçlar listesinde top-10 a oynar passat b5. Konfor eyvallah ama süspansiyonları tam olarak konfora odaklı. Turbo benzinli 1.8litre boyutundaki bir motor için de baya bi düşük torku var, 1-3cdti motordaki torktan birazcık daha yüksek sadece. Çok severim o kasa passatı ama eksi yönleri bir hayli fazla :)

35 kuruş 1.8 T araba anca uzun yolda 90 km sabit hızda olur... (benzinde)

Şehir içi yakıt tüketimi 10.7 (12.9) L/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi 6.3 (6.9) L/100 km
Ortalama Yakıt tüketimi 9.3 L/100 km

Virajlara ürküterek giren araçlar listesinde top-10 a oynar passat b5. Konfor eyvallah ama süspansiyonları tam olarak konfora odaklı. Turbo benzinli 1.8litre boyutundaki bir motor için de baya bi düşük torku var, 1-3cdti motordaki torktan birazcık daha yüksek sadece. Çok severim o kasa passatı ama eksi yönleri bir hayli fazla :)

Hocam alakası yok tork konusunda net değerlerini bilmiyorum ama bu arabanın gücü 5 tane 1.3 cdti ile eşdeğer kendim sahidip asırı derecede insanı tatmin eden bir motora sahip 2. viteste gaza yüklendinmi adamı koltuğa yapıştırıyordu. Araçta 5 kişi vardı petrolde depoyu doldurduk ibreye bakmadan gaza dokunmuşum bir baktım araba 160 km/h 'lara gelmiş. Yanlız şunuda söylim bu aracı sonuçta sıfır almadak daha önceki sahibi chip tuning yapmışsa bilemem ama normal hali buysa gerçekten köpek gibi :) Konfor + Yol tutuşu yönünden 10 numara bir araba onuda söylim aynı şekilde Vw Bora 1.6 Bizim eski aracımızdı pek performansı yoktur ama konfor yönünden mercedes'le eşdeğer :)

Geri