önemli..!! Karar Vermemde Yardimci Olurmusunuz??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lepo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ...??

• 1.3 CDTI YENİ CORSA ESSENTIA(konfort paket)

Oy: 11 32.4%
  • 1.4 YENİ CORSA NJOY

Oy: 23 67.6%

• Kullanılan toplam oy
    34

lepo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BİLGİ VE ÖNERİLERİNİZE İHTİYACIM VAR...

konuyu belırtememıssın ıbrahım ne hakkında yorum ve fıkre ıhtıyacın var acıklar mısın

afedersın ustteymıs gormemısım bence de dızel alma hem alırken fazla para vereceksın hem bakım masrafları da fazla hem de motorın fıyatları malumun

ilk defa denedim demekki orayı atlamısım..:) hemen yazıyorum hangi konuda yardıma ihtiyacım oldugunu...şimdi.....

ilk arabamı ve ilk opelimi alıcam...yeni corsada karar kıldım..0 km alıcam...birde en baştan şunu rica edicem bana başka model veya marka önermeyin lütfen..çunku kararımı verdim...kararsız kaldıgım konu şu...?

1.4 njoy paket corsa fiyatı kasko dahil 30,400 ytl
1.3 cdti essentia (konfort paket) kasko dahil 31,100 ytl

arada 700 ytl fark var..donanım olaraksa bildiğim kadarıyla(sizler kadar uzman değilim)
*çelik jant
*sis farı
*kapı kolu rengi
*yan ayna ısıtmaları
*çift katlı bagaj,koltuk altı çekmece,...gibi farklar var...

çok fazla km yapmayacak biri olarak dizelmi yoksa benzinlimi alayım karar veremedim...ben benzinli düşünüyodum fakat beni kararsızlığa iten aradaki bu çok çok onemli olmayan detaylar ve 700 ytl gibi ufak bı rakam...

ÖNERİLERİNİZ LÜTFEN...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

bence direk benzinli al. mesala bende dizel fiesta var şuan motorin 3,340. benzinli al lpg nide taktır ilerde süper.

bahsettıgın farklar için 700 ytl gözü kapalı verilir ama motor seçeneğinde ise küçük motor alma bence cunkı kucuk motor daha gucsuz oldugu ıcın ust devırlerde daha cok yakıyor ve istedıgın gıbı de hızlanamıyor gercı 2005 1.3 cdti 1 sene kullandım cok serı ama aracda 4 kısı olunca bıraz kasılıyordu uzun yolda bu bakımdan ben olsam büyük motordan yana tercıh kullanırdım hatta varsa 1.7 sini alırdım

arkadaslar ben bu benzinle dizel arasındaki fark karsılastırmalarını anlamıyorum...tamam aynı fıyat oldu nerdeyse ama biriyle 1 depoyla 500-550 km yapıyorsun biriyle 750-800 şehir içi ortalamaları hemde...??? eee fark burda işte bırakın litre fiyatını km farkını göz önüne alalım...
bide oy verinde bakalım hangisi :)

Kesinlikle dizel al ilerde motor tuning yapmak istersende bir chiple işi çözersin sürüşü çok daha zevkli bir araç ne kadar da benzinle mazot aynı rakamlara ulaşsada aralarında 1 depoda yaklasık 200km fark var.
Ayrıca ilerde istediğin jantı alırsın opelin verdikleriylede sınırlı kalmazsın..

Geri