((önemli)) volant ve direksiyon kutusu tamiri

volant

herkese selam, 1,5 ay önce aracın motorundan debriyaj kavramadayken tıkır tıtkır vuruk sesi geliyordu. özel servise götürdüm volant dedi. sonra ses kesildi, acele etme değiştiricem diye seninkinin durmu normal opellerde bu var zaten dendi. hatta 3 farklı usta ile konuştum 3 de aceleci olma kullan böyle biraz daha dedi. geçenlerde aracı çalıştırırkenmarş basıyorum çalışmadı birkaç defa, tiz bir ses çıktı araçtan. sutaya söyledim vonatı dişlisinin bozuk kısmına denk gelmiştir dedi. sabah atladım gittim araç sorunsuz çalışımaya başladı her marşa basışta. bana ustaların söyledi kullan böyle şeylere takılma oldu.

ustalardan ve konu hakkında bilgisi olan arkaşlarıdan yorum bekliyorum, ne yapmalıyım arkadaşlar???

bu problemi cok ucuza cozen bi yer bulunmustu forumda araştrn bu konu ilk defa acılmıyor

selam,
ucuza çözen yer var araştır diyorsun,
yapıyorsan bir iyilik bari tam yapta söyleyiver ne, nedir diye, saatlerce araştırmayalım bizde tüm sayfaları konuları..

çandarlıda tatildeyim:) parktan nete giriyorum dönüşte c3 karşılaştırması yaparım ama satma nedeni tamamen eşimin isteği otomatik istiyor. corsa da şirket aracı zaten. c3 görünüş olarak çok güzel resimlerden belli:) ama o lastiklerle konforu düşük norma lastikle denemek lazım.

tamir önerisine pek sıcak bakmıyorum. dışardan gidip kendim alıcam volant ve baskı balata takımını gidip değiştirticem diye plan yapıyorum. İnternette dizel motorlu opel corsa için ORjinal (denilmiş web sitesinde) GM Orjinal markalı volant buldum, fiyatı 600 TL. bu marka için ne dersiniz? ya da xxx markadan şüphen olmasın dediniz bir marka önerebilen var mı? ayrıca orjinal deniliyor web de, gerçekten orjinal midir? nasıl anlarız?
SACHS ve LUK marka Baskı-balata seti buldum fiyatı 260 tl. nediyorsunuz arkadaşlar???

Geri