((önemli)) volant ve direksiyon kutusu tamiri

sevgili volant mağdurları şuanda bi araçtan volant söktük ve paramparça yaptık sanırım haftaya kadar bu işi çözücezzzz

satıcaz araçları toplu taşımaya döncez en güzeli :) ver biletini yada paranı bak keyfine :) araban var derdin var :) 10 liraya araba alıyoruz 1-2 bin lira masraftan bahsettiriyo :) biraz daha durayım olmadı zararına vericem , kafam rahat etsin bari..

katılmamak elde değil walla sana...

Eğer sorunu bu şekilde çözebilirsem tahminime göre taş çatlasa 400 TL ye falan malolucak ve de volan ömürlük olucak,ayrıca kullanılacak baskı balata da corsa cdti baskı balatasına göre çok daha ucuz.

bilhan , mustafayla bir istişade yapsanız konu hakkında, zira onunda böyle bir çalışması var, ortak bi fikre varırsınız belki

Ben de bugün ustayla görüştüm.Benim amacım volan tamiri değil, volan sabitleme ve yaylı balata kullanma.Sanırım volanı sabitleyince balans problemi oluyomuş.Uzta volanı sökünce uğraşırız dedi.Şöyle işten anlayan ve teknik imkanları olan bir tornacıya götürüp tam istediğim gibi sonuç alabilirsem bu iş olur.Ama işin enteresan yanı aracım 94.000 km de olmasına rağmen ne volan da, ne de balatada en ufak bir problem yok.Yani söktürmem için bir neden yok.

Son düzenleme:
arkadaşlar kimsenin bişey yapıcaa yok bari hep beraber toplanıp alalım şu volan ve debriyaj setlerini filan belki ucuza gelir, ben kıycam paraya alıcam heralde volanı luk marka 570 tl ye,ses çok arttı bende takur tukur deli olcam :(

tamam ilhan,
bana uyar,
yap bir liste buraya o zaman,
istekli olanlar ismini yazdırsın, kaç kişiysek ona göre pazarlık yapar
belki biraz daha ucuza alırız.
bende uzun süredir bekliyorum ama bir gelişme yok malesef,
benimkinin seside artık dayanılmaz oldu, başka çare kalmıyor walla,
liste yaparsan beni yaz :)

abi ben ozaman sizlere bir daha söyliyeyim olur mu? alacağınız sıfır volant dahil aynı sorunu yapacaktır neden inat ediyorsunuz anlamıyorum. bende sıfır almasını biliyorum fakat kronik bi sorun söz konusu paranız çok ise arabanıza bakım yapın yazık günah

abi ben ozaman sizlere bir daha söyliyeyim olur mu? alacağınız sıfır volant dahil aynı sorunu yapacaktır neden inat ediyorsunuz anlamıyorum. bende sıfır almasını biliyorum fakat kronik bi sorun söz konusu paranız çok ise arabanıza bakım yapın yazık günah

ya ölede, sadece ses yapmakla kalmıyomuş ki, sonuçta debryaj ve şanzıman la bağlantılı parçalar, bunlar bozuldukça ilişkili oldukları yerlerede zarar verebilir diye halletmek istiyoruz, 10 liralık aks körüğünü deiştirmeyip 150-200 masraf yapanlar var :) bende 500 lük parçayı deiştirmessem 3bin lik arıza açarmı diye düşünüyorum :D şaka bi yana o sesde çok gıcık ya,bide bende şu aralar çekişte sorun oluyo gibime geliyo yada psikolojik te olabilir :)

gördüğün ve hissettiğin herşey psikolojik bi durum.
aracında herhangi bişey olmuyor diyende ya bilmeyen yada dolandıran birisidir.
ben 2 defa değiştirdim ve motorun altına dahil yattım neden oluyor diye
onun için masraf çıkarmıcak bunuda bilin
620,- volant gm
270,-deb seti luk
230,- deb bilya luk
volantı değiştirirken bunlarıda değiştirmen gerekiyor nedeni ise sadece volant değiştirdiğinde parçalar uyum sağlamıyor bundan dolayı balatan sağlıklı olmamakla beraber kolay yakarsın

Geri