Opel Corsa D - 1.2 Essantia

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Aranıza yeni katıldım aracımı bugün teslim aldım.
2012 model ancak bugün ilk kez trafiğe çıktı.

1.2 essantia std özelliklere ek olarak.
Çelik Jant
Arka Park Sensörü
Body Kit
Karter koruma var.

Bagajda duran yağmur nedeniyle takamadığım mugen style cam rüzgarlıklarımda mevcut :)

Resimler bugün acele ile çekildi. Daha güzel fotolar inş yakında olacak...
1.6 Motora sahip bir nissandan sonra kafamda soru işaretleri olarak aldım ancak ilk 40 km beni şaşırtmaya yetti.

20130322_172344.jpg

20130322_143751.jpg

20130322_175529.jpg

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gülegüle kazasız belasız gunlerde kullanın ;) Aynı aracın siyahına sahibim :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amin cümlemiz inş...

Açıkcası bende kırmızı yada siyah istiyordum ancak renk tercihim yoktu.. Ama beyazda kötü durmuyormuş...Özellikle body kit farklı gösteriyor aracı.
Biraz zaman geçince direksiyonu deri kaplatmayı planlıyorum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amin cümlemiz inş...

Açıkcası bende kırmızı yada siyah istiyordum ancak renk tercihim yoktu.. Ama beyazda kötü durmuyormuş...Özellikle body kit farklı gösteriyor aracı.
Biraz zaman geçince direksiyonu deri kaplatmayı planlıyorum.

Beyaz da cok guzelmıs , cıdden body kit bambaska durmus , acıkcası benımde renk sececek halım yoktu alırken :) ama sansıma sedeflı sıyah denk geldı :)

Yanlız şu direksiyon olayından once , kapı kollarını beyaza boyatırsanız veya elınız yatkınsa sızde boyayabılırsınız, cok daha guzel olur ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sis farı kapaklarıda cok sırıtıyor ve cok kaba duruyor , yan sanayı bi sis farı alıp montajını yapabilirsiniz ;) ben ıstanbuldan 2. el buldum 65 tl ye aldım ;)

Montajını da arabamın bır tarafını kaldırıma cıkararak kapımın onunde kendım yaptım ve emın olun hıcbır usta bu kadar tıtız yapamaz ;)

Buyurun buda link ileriki sayfalarda resimler mevcut ;)

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=94225

ismail kekilli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kardesım hıc pısman olmassın corsandan dolayı kazasız belasız ısallah

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel temennileriniz ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.

Sis farı istiyorm ancak onun montajı için kolun değişmesi gerekmiyor mu? Ben kapı kollarını boyatmayı düşündüm ama zamanla atma yaptığı bilgisi verildi.Krom yapsam çok mu kötü durur onu kestiremiyorum...

Diğer bir sorum opel servisinden benzin seçimi ile ilgili olarak bilgi alamadım. Siz hangi marka ve kaç oktan yakıy kullanıyorsunuz araçlarınızda ? Bugün totalden 95 oktan ile fullledim depoyu 44,3310 LT yakıt aldı aracım. İstanbulda akşam trafiğinde 40 km gitmeme rağmen ibre hareket etmeyince garibime gitti. Bir önceki aracım olsa çoktan ibre gözüme takılırdı :)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde deneme şansım olmadı şuan ofisteyim aracı haftasonu kurcalayacağım ama kumandadan camlar kapanmıyor değil mi?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel temennileriniz ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.

Sis farı istiyorm ancak onun montajı için kolun değişmesi gerekmiyor mu? Ben kapı kollarını boyatmayı düşündüm ama zamanla atma yaptığı bilgisi verildi.Krom yapsam çok mu kötü durur onu kestiremiyorum...

Diğer bir sorum opel servisinden benzin seçimi ile ilgili olarak bilgi alamadım. Siz hangi marka ve kaç oktan yakıy kullanıyorsunuz araçlarınızda ? Bugün totalden 95 oktan ile fullledim depoyu 44,3310 LT yakıt aldı aracım. İstanbulda akşam trafiğinde 40 km gitmeme rağmen ibre hareket etmeyince garibime gitti. Bir önceki aracım olsa çoktan ibre gözüme takılırdı :)

Sakin kullanımda uzun yolda KM de 19 kurus yakıyor ;) Ben shellden vazgecmem 95 oktan aracımıza yetıyor zaten 99 da olsa enerjıyı bosa harcamıs oluyoruz cunku aracımızda onun enerjısını kullanabılecek kabılıyet yok :)
Montajı içinse benım konumu ıncelersenız nasıl yaptıgımı gorursunuz ben garantı kapsamından cıkmasın dıye boyle bır uygulama yaptım ;) maliyetı 70-80 TL oldu bana...