Opel de Begenmedikleriniz Neler ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oonderk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
vectra c lerde
1.arka koltuklar bölgesinde aydınlatma bulunmaması... (akşam olsugunda arka koltuga binen olursa kendi geliştirdiğim bir sistemle aydınlatıyorum)
2.güneşlikteki aynada aydınlatma bulunmaması..
3.sağ veya sol önde teker bölgesinden gelen ve serviste dahi sorun yok denen ses.. (birkaç vectracı arkadaşla da teyit ettik hepimizde var bu sorun)

14) Bildigim en dandik sis farlari Opelde. Sakin ola yagmurda calistirmayin, cam aninda catliyor ( GM kendide kabul ediyor, o yuzden 1 seferlik bedava degistiriyor):mad: :mad: :mad:
:)

bende diyorum ben mi çatlattım bu camı
ama yağmurla olan ilişkiyi çakamadım :D

bu aralar vectra c de sorun yaşıyan çok corsa c de şanzıman (triptronik) da sorunlar çıkıyo

vectra c lerde
1.arka koltuklar bölgesinde aydınlatma bulunmaması... (akşam olsugunda arka koltuga binen olursa kendi geliştirdiğim bir sistemle aydınlatıyorum)
2.güneşlikteki aynada aydınlatma bulunmaması..
3.sağ veya sol önde teker bölgesinden gelen ve serviste dahi sorun yok denen ses.. (birkaç vectracı arkadaşla da teyit ettik hepimizde var bu sorun)
1 ve 2 elegance'da var , 3. madde genel bir sorun sanırım ön düzen biraz kibar düz asfalt seviyor sadece..

1 ve 2 elegance'da var , 3. madde genel bir sorun sanırım ön düzen biraz kibar düz asfalt seviyor sadece..

ne dimen sen... aman diim canım ülkemde her taraf seramik asfalt ya :D
yok tyanali ben bunlardan geçtim.. arabayı ilk aldığımda bir arabanın içinde nasıl ses olmaz diye şaşıyordum şimdi içerde ki sesten etrafı duyamaz oldum nerdeyse :) mazallah edirnenin yolları da 4 ay önce yeniden asfaltlandı ama şoparlar dahi at arabalarını mümkün oldugunca yola sokmuyorlar makaslar kırılır diye.. ciddiyim..

Sorun sadece asfaltta değil malesef, çukurlar, tümsekler , yoldaki büyük taşlar! , pancar denk geldi birinde kocaman :D böyle gider bu..
Unutmadan, sağ arka kelebek camı çerçevesine göre küçük sanırrım biraz kuzen gördü 2mm kadar açıktı cam ile çerçeve arası, sonra el yordamıyla yerine oturttuk ama hala aklımda çok şaşırmıştım.. Ara sıra kontrol edin yıkamacıda denk gelir aracınız su almasın

bende diyorum ben mi çatlattım bu camı
ama yağmurla olan ilişkiyi çakamadım :D
Cok basit..... Sis lambalarina normal ampul koyduklari icin isinma yapiyor. Bu yuzden camda isiniyor. Isinan cama su vurunca catliyor.Alman amcamlar bunu cok iyi bilmelerine ragmen lambayi ksenondan yapmak yerine veya sis lambasinin kalitesini yukseltmek yerine habire garanti kapsaminda lambayi degistiriyorlar. Rezillik yani....

dikkatimi çekti arabaya oturuyorsun hareket edeceksin a oda ne camlar cok kirli sunu bi sileceklerle yıkatayım diyorsun,önçe silecek kolunu çekip camı ıslatıp yıkamasını beklerken silecekler önce çalışıp o tozlu ve kirli camın üzerinde bir sefer gitdikden sonra cama su atıyor.

tabi böyle oluncada silecekler erken bozuluyor ve cam cizilebiliyor
Opel dışında başka bir aracda bu olayı göremedim.
Opel gibi bir arabaya bu olay yakışmıyor mühendislik hatası bence.

1) Yeni Astranin torpido gozunde lamba yanmiyor.Lamba varmi yokmu ondan bile emin degilim. Yari mat plastikten lamba yeri var ama altinda ampul olup olmadigi bir merak konusu.]:mad: :mad:
Yeni astraların torpido gözü ışıklandırılmıştı, (2005 modellerde henüz ışık vardı bir ampulden tasarruf etmeye kalkdıysalar bilemiyorum:)), ampulün yanık olmasın.?

dikkatimi çekti arabaya oturuyorsun hareket edeceksin a oda ne camlar cok kirli sunu bi sileceklerle yıkatayım diyorsun,önçe silecek kolunu çekip camı ıslatıp yıkamasını beklerken silecekler önce çalışıp o tozlu ve kirli camın üzerinde bir sefer gitdikden sonra cama su atıyor.

tabi böyle oluncada silecekler erken bozuluyor ve cam cizilebiliyor
Opel dışında başka bir aracda bu olayı göremedim.
Opel gibi bir arabaya bu olay yakışmıyor mühendislik hatası bence.
Bence de ...
işin kötüsü opelin kullandığı camlar çok kolay çiziliyor, bu kadar kolay çizilen cama kullandığım diğer hiçbir markada rastlamadım.

Geri