Opel Konforlumu?

bende corsa cdti corsa var komşumda ise 2006 model dizel full vectra var. Onun yorumu araba hakkında uzun yolda giderken çok güzel çok rahat diyor fakat şehir içine girdiğim zaman aynı konforun kesinlikle olmadığını söylüyor. Benim arabamda ise şehir içerisinde çok rahat ve sürüşü çok zevkli fakat uzun yolda konfor namına bir şey yok arabada. Ben en son 180 bastım corsa da onu da bastığımda tamamen kelle koltukta gittim. Arabanın silecekleri titriyo o hızda ve çok savruluyo. corsa ile 200 bastım diyenler var ama hakkaten varmı böyle bir şey. ben zorladım 180 in üzerine çıkabilecekmiyim diye çıkmadı.
ya 180 demişsin ben 1.2yle 195 rahat görüyorum ve bahsettiğin silecek titremesi veya savrulmadan eser yok çok stabil ve okadar güven veriyorki o hızda binenlerde aynı şeyi söyler hep sizde nasıl böle bişi oluo anlamış değilim şehirdışında da sınıfının standartlarına göre oldukça iyi konfor sunuyor

corsa rezalet daracık üstüne bide uzun sürüşlerde insanı yoruyor ama astra vectra gerçekten rahat geniş insanın uykusu geliyor yolda :D

Aslına bakarsan yaşıtları ve kendi sınıfında (106,polo 3, fiesta (1996-2001) saxo vb) Corsa B'den daha geniş bir araç göremedim ben. İçi çok geniş denen Laguna II yada passat'tın arka koltuklarında oturanlar boyları 1.75 ten fazlaysa emrah gibi boynu bükükleri oynuyorlar. Aynı boyda biri benim arabada rahatlıkla saçlarını tarayabilir.

Rezalet ve daracık tanımlarını kullamadan önce Polo' ya ( Polo 3 (1994-2001) bir binmeni öneririm

bende corsa cdti corsa var komşumda ise 2006 model dizel full vectra var. Onun yorumu araba hakkında uzun yolda giderken çok güzel çok rahat diyor fakat şehir içine girdiğim zaman aynı konforun kesinlikle olmadığını söylüyor. Benim arabamda ise şehir içerisinde çok rahat ve sürüşü çok zevkli fakat uzun yolda konfor namına bir şey yok arabada. Ben en son 180 bastım corsa da onu da bastığımda tamamen kelle koltukta gittim. Arabanın silecekleri titriyo o hızda ve çok savruluyo. corsa ile 200 bastım diyenler var ama hakkaten varmı böyle bir şey. ben zorladım 180 in üzerine çıkabilecekmiyim diye çıkmadı.

daha 1 hafta kadar önce otobanda sırf deneme amaçlı bastım 185 i gördüm, belki vites/devir dikkat ederek zorlasaydım 195 de olurdu, 200 çok ulaşılması zor bir rakam değil.elbette corsa c 180 ve üzeri hızlar için tasarlanmış bir araç değil ama kelleyi koltuguna alırsan 200 de yapar :)
motor bagırır, titreyebilir, yol tutuşu güven hissettirmeyebilir ama 180-190 yapar.Benim aracımda 195 /50/15 lastik ve çelik jant var, corsa için geniş sayılacak bir ölçü bu, buna rağmen 185 hiç fena bir sürat değil. üstelik bu araç 1.2, herkesin bu motor bu kasayı kaldırmaz dediği araç otobanda 185 görebiliyor.haa güvenli mi asla değil ...
Konfor dan beklentin nedir bilemem ama corsa c sınıfında en çok iç hacim sunan araçlardan biri ve iç malzeme kalitesi normalin üzerinde.ama sınıf itibarı ile sunabileceği budur zaten.

bu arabanın fiyatına yaşını almış üst sınıf bir mercedes/bmw alın, basın basabildiğiniz kadar, konfor da cabası.bütün olay beklentilerde bitiyor, kimse konfor ve yüksek hız bekleyerek corsa almasın zaten :)

Son düzenleme:
daha 1 hafta kadar önce otobanda sırf deneme amaçlı bastım 185 i gördüm, belki vites/devir dikkat ederek zorlasaydım 195 de olurdu, 200 çok ulaşılması zor bir rakam değil.elbette corsa c 180 ve üzeri hızlar için tasarlanmış bir araç değil ama kelleyi koltuguna alırsan 200 de yapar :)
motor bagırır, titreyebilir, yol tutuşu güven hissettirmeyebilir ama 180-190 yapar.Benim aracımda 195 /50/15 lastik ve çelik jant var, corsa için geniş sayılacak bir ölçü bu, buna rağmen 185 hiç fena bir sürat değil. üstelik bu araç 1.2, herkesin bu motor bu kasayı kaldırmaz dediği araç otobanda 185 görebiliyor.haa güvenli mi asla değil ...
Konfor dan beklentin nedir bilemem ama corsa c sınıfında en çok iç hacim sunan araçlardan biri ve iç malzeme kalitesi normalin üzerinde.ama sınıf itibarı ile sunabileceği budur zaten.

bu arabanın fiyatına yaşını almış üst sınıf bir mercedes/bmw alın, basın basabildiğiniz kadar, konfor da cabası.bütün olay beklentilerde bitiyor, kimse konfor ve yüksek hız bekleyerek corsa almasın zaten :)
185de güvenlideğil diosun ama bence yüksek hızlarda gerçekten ciddi şekilde güven veriyor

yorumların bir kısmı fazala abartılı bence... bu aracı ben de kullanıyorum ama sert süspansiyon haricindeki yorumlara katılmıyorum. Ayrıca sert süspansiyon olmasından da şikayetçi değilim, konforsuz da gelmiyor bana.

Bu sert süspansiyon sadece sizin araclardamı var acaba, benim arabadaki süspansiyon orjinal mi değil yada.! Bence Türkiye şartlarına göre gayet uygun süspansiyonları var araclarımızın.

bmw 3 serisinede de bindim mercedes e serisinede bindim şimdide vectra c elegance kullanıyorum ikisinden de asagı kalır yanı yok konfor ve donanım olarak.hatta 3 serisinden donanım fazlası bile var.ayrıyeten süspansiyonunun sert oldugu söyleniyor dogrudur ben daha süspansiyonu yumusak alman arabası görmedim arkadaslar.Almanlar icin yol tutus ve sürüş güvenligi ön plandadır bu nedenle orta sertlikte süspansiyonlar tercih ederler.Birde cok sacma kıyaslamalar okudum wv borayla corsanın konforu kıyaslanmıs bora daha konforluymus.E bırakta konforlu olsun farklı segmentteki arabalar sonucta.birde vectra c benim ilk opel tecrübemdi daha önce opele karsı soguktum ama cok memnunum su anda.Son derece konforlu,güvenli ve dolu bir arac.

Bindigim Astra'nin konforu ile cok ama cok memnunum. Araba kesinlikle verdigim parayi fazlasiyla hakkediyor. Zaten almadan once bircok arabayi denedim, forumlarda arastirdim (turkce, ingilizce, almanca, rusca), onlarca dergilerde test sonuclarina baktim ve ona gore secim yaptim. Birkac ayda 8.000 km yaptim ve arabadan cok memnunum, ozellikle bahsettigimiz konforuyla. Sundugu konforu ve kuyruklu Golf ve saire arabalar kesinlikle sunmaz.

Geri