Opel Özel Ve Yetkili Servisleri Değerlendirmek

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebc green falan taktılar heralde balataları :D bu ne ya maşşallah...trw balatalar 55 lira sağda solda ortalama... gmden ne kadar farkı olabilirki...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Alman kazığı olmuş... Kusura bakmayın...

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi burada bir firma ismi geçiyor burada bu firma adına değilde direk firma adını vermeniz yerinde olur çünkü başka alakasız kişilerin zarar görmesine engel olmak gerek.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Yapılması gereken ne ise yapalım, yeterki birbirimizi böyle iş bilmeyen soygunculardan koruyalım. Umarım bir iki denizlili dostum okumustur bu yazımıda faydalı olabilmişimdir.
Direk firma adını belirtmiştim zaten ama tam anlayamadım ne demek istediğinizi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
Yapılması gereken ne ise yapalım, yeterki birbirimizi böyle iş bilmeyen soygunculardan koruyalım. Umarım bir iki denizlili dostum okumustur bu yazımıda faydalı olabilmişimdir.
Direk firma adını belirtmiştim zaten ama tam anlayamadım ne demek istediğinizi?

Firma ismi vermişsiniz ama karşısında filan deyince başka bir firma var gibi algıladım şahsen...

kdr20_88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firma ismi vermişsiniz ama karşısında filan deyince başka bir firma var gibi algıladım şahsen...

A evet "otomat" opel yetkili satıcısı/servisidir. İlk mesajımı nasıl düzelteceğim bilemedim, sıkıntı yaşadığım firma YÜCE OTOMOTİV dir, otomat ile hiç bir ilgisi olmayıp, sadece adres tarifi için kullandım.

ZAFER BULUT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze iyi akşamlar.
Bende aracımı yetkili servise götürdüm turboda yağ kaçağı vardı garantiden değişmesi lazım dediler sipariş vereceğim dediler bende tamam dedim. Sonra aradan bir kaç gün geçtikten sonra ben merakımdan aradım acaba turbonun siparisi verildilermi diye servis danışmanı bana ne dese beğenirsiniz turbo siparişini vermedik bende sizi aricaktim ikinci yıl bakımınız yaklaşmış bakımın yapılmasını kabul ediyorsanız turbo siparişini verelim dedi. Yani ben aramasam ne zaman aricaklardı kim bilir. Neyse bende sordum 2.yıl bakım fiyatı ne kadar diye danışman bana beyefendi 680 dedi. Yani bakım km gelmemiş zaman olarak gelmemiş kardeşim sen niye bana 2.yıl bakimini mecbur tutuyosuz dedim bana beyefendi prosedür böyle dedi. Yani şunu anladım adamların eline düştün mü öpmeden bırakmıyorlar. Birde ya arkadaş altı üstü corsa ya 680 bakım mı olurmuş. Kısacası turbo yüzünden pazarlık sonucu 620 paşa paşa ödedim. Aracımın garantisi bitti benim için de yetkili servis bitti.

Opel bir tutkudur...

Son düzenleme:

kapucuoglu67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atm opel eksik takılan parçalar

bagaj kapağı arızası giderildi fakat söktükleri plastiklerin klipslerini takmamışlar şimdi ben napayım yahu adam gibi iş yapan bi servis bulmıyacazmı.size guvenipte araba teslim edende kabahat...........!!!!!!!!!!

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze iyi akşamlar.
Bende aracımı yetkili servise götürdüm turboda yağ kaçağı vardı garantiden değişmesi lazım dediler sipariş vereceğim dediler bende tamam dedim. Sonra aradan bir kaç gün geçtikten sonra ben merakımdan aradım acaba turbonun siparisi verildilermi diye servis danışmanı bana ne dese beğenirsiniz turbo siparişini vermedik bende sizi aricaktim ikinci yıl bakımınız yaklaşmış bakımın yapılmasını kabul ediyorsanız turbo siparişini verelim dedi. Yani ben aramasam ne zaman aricaklardı kim bilir. Neyse bende sordum 2.yıl bakım fiyatı ne kadar diye danışman bana beyefendi 680 dedi. Yani bakım km gelmemiş zaman olarak gelmemiş kardeşim sen niye bana 2.yıl bakimini mecbur tutuyosuz dedim bana beyefendi prosedür böyle dedi. Yani şunu anladım adamların eline düştün mü öpmeden bırakmıyorlar. Birde ya arkadaş altı üstü corsa ya 680 bakım mı olurmuş. Kısacası turbo yüzünden pazarlık sonucu 620 paşa paşa ödedim. Aracımın garantisi bitti benim için de yetkili servis bitti.

Opel bir tutkudur...
Bu işlemi genel merkeze iletin bence. Servis turbo değişiminde mecburen yağ ve yağ filtresini de değişecekti ve kendi araç hatasından dolayı yağın ve filtrenin de ücretsiz değişmesi lazımken o yağ ve filtrenin ücretini de size yıkmanın yolunu aramışlar. Turbo mil yatakları yağın basıncıyla yahut
yağlanması motor yağıyla olur. E turbo değişince mecburen yağ kanallarından biri açığa çıktığından metal talaşı veya herhangi bir katı parçacığın motor yağ kanallarına girip motora zarar vermemesi için yağ değişecek beraberinde yağ filtresi de değişcek. 2.si yeni turbonun ilk çalışması temiz yağla olması ve yağdan doğabilecek bir hatadan dolayı turbo zarar görmemesi için yani riskin sıfıra düşmesi için de yağ değişimi gerekli diye düşünüyorum. Eminim servis manuelde de bu yazar.
Bizim ford transit te garantiden yağ pompası değişti ve ücretsiz yağ yağ filtre de değişti.Bu servisin adını ve bulunduğu ili merak ettim ama bu başlık altında isim verilir mi bilmiyorum
Açıkçası hakkınıza girmişler.

sydo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayseride Önermiyeceğim Opel Özel Servisi Dikkat Edin

MERKEZ OPEL DİKKAT EDİN

Herkese Selamlar Saygılar Özellikle Kayserideki Opel Araç Kullanıcıları MERKEZ OPEL Bu Özel Servise Dikkat Edin benim 1998 vectra b aracım var ve yağlamayı kesti sorun yağ pompasındaydı aracımı çekici ile tabi çekici arkadaşın önerisiylede MERKEZ OPEL özel servisine götürdüm aracın sorunu belli yağ pompası değişecek ve yağ pompasını değiştirdiler konunun özet kısmı ise yediğim büyük bir kazık oldu toplamda aracın 670 TL lik Masrafı Varken bana 1075 tl hesap çıkardılar tabi takılan parçaların fiyatları belli benim itirazım tartışma falan derken yok takılan parçalar alman malı yok bu parçalardan kimsede yok falan derken takılan parçaların gerçek fiyatlarını söyledim

VECTRA.B 2.0i 16V *X20XEV* KOLBENSCHMIDT YAĞ POMPASI
200 TL Online Yedek Parça Sitelerinde
kayseri sanayide parçacıda : 220 tl
MERKEZ OPEL YAĞ POMPASI : 350 TL

KARTEL CONTASI :
kayseri sanayi parçacı : 45 TL
MERKEZ OPEL : 120 TL

CASTROL YAĞ MAGNATEC 10/40
65 ile 70 TL Civarı Herkes Fiyatını Biliyordur
MERKEZ OPEL : 110 TL

GM YAĞ FİLTRESİ : 10 TL
MERKEZ OPEL : 20 TL

TRİGER KAYIŞ BİLYASI : 25 TL
MERKEZ OPEL : 55 TL

SARF MALZEME : 20 TL

İŞCİLİK : 400 TL
DİĞER USTALARDAN FİYAT ALDIM 200 ve 250 TL

Tabi Durum Böyle Olunca Kavga Tartışmada Kaçınılmaz oldu Yok Bu fiyat Olmazda bu fiyata bulursan getir vs başladı kıvırmaya tabi benim kafamda iyice bozuldu doğru gittim herhangi bir opel parçacısına aracıma takılan 350 tl dediği kolbenschmidt yağ pompasını 230 tl ye aldım götürdüm verdim 350 tl geri aldım burdan sadece 100 tl kurtarabildin diğer parçalardan ve işcilikten yediğim kazık yanıma kaldı tabi daha sonra mesaj atıp hakkımı haram ettiğimi söyledim hakkım yine haram olsun burda bu konuyu paylaşmak istedim kimsenin kandırılmaya dolandırılmaya hakkı yok herkes emeği ve hakkı neyse onu alsın

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. maalesef bi kezde olsa elime düştü nasıl olsa bidaha gelmez mantığıyla ne kopardım kar diye düşünmüş. yazıklar olsun...
parçacıyla her zaman araç sahibi muattap olmalı usta değil. parçanı alıpta gidiceksin böyleleri yüzünden...