Opel Özel Ve Yetkili Servisleri Değerlendirmek

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben izmire gidince direk distributorunden aliyorum parcalari daha hesapli oluyor :) Mesela şimdi 75 bin bakima az kaldi filtre grubu toplamda 30 TL
Riw 5/30 yağ 45TL alip 15 bin bakimimi 75TL ye halledecegim:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinan0666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto ipek şaşmaz opel servisi

arabam 2001 model opel comfort su radyatörü kısmından antifiriz kaçağı vardı şaşmazda bulunan oto ipek opel servisine gittim sanırım oranın sahibiydi adını bilmiyorum kaputu açtı radyatör değişecek dedi. İyi dedim ayrıca benim arabayı bir kullanın alt takımlardan ses geliyor dedim.Neyse kullandı aracı ve asansöre kaldırdı alt takımlardan keçeler ve z rotları değişecek dedi.Daha sonra yağ kaçağı var dedim keçelerden geliyor dedi.Tamam fiyat çıkarın dedim.Bana 950 tl lik bir fiyat çıkardı.Benimde üzerimde o kadar para olmadığı için yaptırmak istemedim.Yok kalsın dedim ve tam çıkacakken ekspertiz ücreti 50 tl dedi.Nasıl yani dedim aracındaki hataları bulduk sonuçta boşuna asansöre kaldırmadık dedi.Tabiki orada tartıştım biraz sonunda 20 tl verip çıktım.Bana çok saçma geldi sonuç olarak müşteriyiz verilen fiyatı beğenmezsek yaptırmama hakkımız vardır.Neyse oradan ayrıldım normal bir elektrikçiye gittim radyatörü gösterdim.Adam abi radyatörün sağlam sadece radyatör müşürlerin değişecek dedi.Adam müşürleri değiştirdi sorun ortadan kalktı.

oserbir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam 2001 model opel comfort su radyatörü kısmından antifiriz kaçağı vardı şaşmazda bulunan oto ipek opel servisine gittim sanırım oranın sahibiydi adını bilmiyorum kaputu açtı radyatör değişecek dedi. İyi dedim ayrıca benim arabayı bir kullanın alt takımlardan ses geliyor dedim.Neyse kullandı aracı ve asansöre kaldırdı alt takımlardan keçeler ve z rotları değişecek dedi.Daha sonra yağ kaçağı var dedim keçelerden geliyor dedi.Tamam fiyat çıkarın dedim.Bana 950 tl lik bir fiyat çıkardı.Benimde üzerimde o kadar para olmadığı için yaptırmak istemedim.Yok kalsın dedim ve tam çıkacakken ekspertiz ücreti 50 tl dedi.Nasıl yani dedim aracındaki hataları bulduk sonuçta boşuna asansöre kaldırmadık dedi.Tabiki orada tartıştım biraz sonunda 20 tl verip çıktım.Bana çok saçma geldi sonuç olarak müşteriyiz verilen fiyatı beğenmezsek yaptırmama hakkımız vardır.Neyse oradan ayrıldım normal bir elektrikçiye gittim radyatörü gösterdim.Adam abi radyatörün sağlam sadece radyatör müşürlerin değişecek dedi.Adam müşürleri değiştirdi sorun ortadan kalktı.

Bir başlık altında Ankara'da en iyi özel servisler diye bir başlık oluşturun bilgimiz olsun bende gittim geçen bana da komple elektrik tesisatı değişecek dedi ( arıza lambası yanıyordu paylaşmıştım daha önceden arızamı ) 1200 TL tutar dedi sorun ufak bir ilçede Opel'den anlamayan yıllardır Ford ile ilgilenen bir usta tarafından yakalandı sadece motoru dinlemiş hava akış metresine gelen hortum yırtıkmış ( 10 TL ) :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Bu veya buna benzer konular aslında bir araç kullanıcısı olarak şahsen bana kan yapıyor. Çünkü bu ve buna benzer başlıklar sayesinde kimin ne olduğu belli oluyor. Milletin müşteri kazanma derdin de değil sadece öpelim derdin de. Onun söylediği bir çok şeyi rot balans işi yapan adam da söyler. Sadece aracı kaldırdık indirdik ver 50 gayma sanki millet parayı sokaktan süpürüyor ya.

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu veya buna benzer konular aslında bir araç kullanıcısı olarak şahsen bana kan yapıyor. Çünkü bu ve buna benzer başlıklar sayesinde kimin ne olduğu belli oluyor. Milletin müşteri kazanma derdin de değil sadece öpelim derdin de. Onun söylediği bir çok şeyi rot balans işi yapan adam da söyler. Sadece aracı kaldırdık indirdik ver 50 gayma sanki millet parayı sokaktan süpürüyor ya.
Başlığın adını da öpelim.net yapalım abi manidar olsun. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Başlığın adını da öpelim.net yapalım abi manidar olsun. :)

Eyvallah... Aslında bu ve buna benzer durumlar gerçekten insanın canını fazlaca sıkıyor. Ya anlıyorum adamların işi bir şekilde para kazanacak ama sadece amacın da para kazanmak olmaması gerek.

Ben zamanın da benzinlik lokantası çalıştırdım. İşe ilk başladığım zamanlar da sadece günlük gelir gideri zor kurtarıyor bazen de kurtarmıyordu bile. Özellikle şahsi araçları ile yola çıkanlar yol boyun da lokanta da yemek, yemek demek kazık yemek anlamına geliyor idi. Yaz ayları başladığın da fiyatların açık olduğu şekilde afişler yaptırıp giriş ve çıkışlara astık. Sadece amacı çay içmek olan kişiler çaylarını içti ve bu kişilerden çay parası dahi almadım. Bu kişiler gitti gidecekleri yere ama dönüşlerin de yine aynı kişiler geldi. Ve bu kez çay yerine yemeklerini çaylarını içtiler. Ve herkese açık olan hesapları ödemek ile kalmadı ve garson arkadaşlara bahşiş bile bıraktılar. Amacın para kazanmak olmaktan ziyade müşteri kazanmak olması gerek. Ya değilse bu işler içinden çıkılmaz ve işte buna benzer konular içinde bir çok şikayet dile getirilir.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantisi olmayan bir araç için bahsedeyim kendi aracım üzerinden, şimdi sanayiye gidiyoruz opelden çıkma ustalara rast geliyoruz ama malesef sonuç odaklı değiller servise gidiyoruz yine aynı. Örnek vermek gerekirse sanayide opelden çıkma bir ustaya gittim aracım tekleme yapıyordu bana enjektör ve pompaları gittiğini söyledi, ki zaten bu tür bir sorun için en az 2000 TL gibi bir ücret gidiyor. Servise gittim opelin aracıma baktılar daha önce böyle bir problemle karşılaşmıştık tahminen 5000 veya 7000 TL arası bir ücret gidebileceğini ayriyeten söyledikleri tam sonuç olmamakla birlikte ustanın serviste sorunu bulmak için çalıştığı her saat başına 70 TL ve KDV hariç gibi bir ücreti söyledi yetkili servis. Tabi ben ne yaptım sağolsun burda forumdaki bir arkadaşın sayesinde fikir yürüterek kafamda birşeyler oluşturdum ve 20 TL gibi bir ücrete sorunumu kendim çözdüm.Açık konuşmak gerekirse arkadaşlar servisteki çalışan ustalar mühendis filan değil bu konular üzerine başlarında 1 tane adam akıllı mühendis yada çekirdekten yetişen bir kişi ya var yada yok.Sonuç napalım derseniz kendi aracınızın kendi ustası olun.
Not: Aracım 2001 vectra dizel.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opelin en büyük eksik noktası zaten nokta atışı tamirin olmaması ve bu markanın aracını kullananlar resmen servisten korkuyor çünkü maşallah adamların verdikleri fiyat orta da dışarı da ustalar ise işte konu içinde onların durumu orta da bu sorunun çözümü olur mu? Bana göre gram çözüm bulunmaz. Böyle gelmiş böyle gidiyor işte ve sonuç olarak arıza veren opel kendinden soğutuyor.

gogo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar istanbulda anadolu yakasında servis ya da ustasından memnun kalan opel e hakim bir yer tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim.

black.flame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et