opeldeki A takıntısı ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bj6766
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hangı konuda hocam astra mevzusunda dıkkat edersenız cızgılerı tasarım devamı konusundada cıddı benzerlıkler var zaten bıde vectranında ısmı deyısıyo dıye duydum "ınsegnıa" gıbı bısey dorumuıdur hanı oda "a" ıle bıtıyoda

benden alıntı yapıp bu mesajı neden yazdınız anlayamadım... üzgünüm

TİGRA da var.
astra,vectra omega takım yıldız adları olduğunu biliyorum

corsa italyanca yarışma anlamına geliyor, yine bir italyan marka silahın adıda astra.. diğerlerinin de kulağa gelişi italyanca gibi sanki. ama anlamlarını bulamadım.

italyanca tuhaf bir dilmiş, ilk lamborghinilerden birini tasarlayan alman bir mühendis aracına isim araken, firma sahibi aracı görüce COUNTACH (kunntaçç) diye bağırmış, mühendisde bu ismi vermiş. anlamını sonrasında orada bulunan birine sormuş; şaşkınlık yada hayret halinde söylenen anlamı olmayan bir şeymiş, tıpkı OHAAA gibi.

Yani bunların manasıda sözlükte olmayan tuhaf şeyler olabilir.

bu da bir şehir efsanesi olsa gerek...

lamborghınıyle ilgili anekdot doğruda gerisi benim yorumum tabiki.

ben anektoddan bahsetmiştim...çok mümkün gelmedi bana da...

genelde araba isimleri arabayı tasarlayan tek bir mühendis tarafından değil, firmanın stratejilerine göre belirlenir diye biliyorum..

mesela opelin bu kadar a harfli isminin mühendislerin tercihi değil ama opelin kendi staratejisi olması gibi...

sonu a ile bitmeyen opeller
ADMİRAL
CAMPO
COMMODORE
DİPLOMAT
EUROMİDİ
GT
KADETT
KAPİTAEN
MONTEREY
MOVANO
REKORD
SENATOR
SİGNUM
SPEEDSTER
VİVARO

ben anektoddan bahsetmiştim...çok mümkün gelmedi bana da...

genelde araba isimleri arabayı tasarlayan tek bir mühendis tarafından değil, firmanın stratejilerine göre belirlenir diye biliyorum..

mesela opelin bu kadar a harfli isminin mühendislerin tercihi değil ama opelin kendi staratejisi olması gibi...

http://www.nacizanebilgi.com/sozluk.php?q=lamborghini+countach

http://www.forumneuro.com/archive/index.php/t-203232.html

bu linklerde benzer bilgiler var..

Geri