Opelsizasla Forumumuza Hoşgeldiniz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Bye_Bye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Opelsizasla Forumumuza Hoşgeldiniz

selam sevgili arkadaşlar ben ankara'dan remzi 1995 yılından beri opel astra kullanıcısıyım astranın bütün kasalarını kullandım  yıllardan bu yanada başka araba kullanmadım. her zaman gittiğim servisde opise giderim bütün arkadaşları hep tanırım. şu ana kadar sağolsunlar hep yardımcı oldular, her araçda olduğu gibi bizim araçlarımızda sorun olmuşdur ama önemli olan sorunlarımızın çözümü ve arızanın giderilmesidir. astra j 1.4 140 ps cosma beyaz astramı ilk 19 ekim 2010 da aldım 8000 km kullandım çok şükür sorunum olmadı gayetde memnundum yakıtda oldukça iyi en zor şartlar altında daha ankara içinde bir depoyla 650 km yol yaptım bana çok makul geldi ama daha önce otomatik vitese alışdım, düz vites  bana baya zor gelmeye başladı ve karar verdim düz vitesi sattım aynı aracın otomatik vitesini aldım bir ay önce şuanda 2100 km fazla yapmadım ama havalar ısındı artık hakkını veririz inşallah şuanda bunun şehir içinde yakıtı 8.6 gösteriyor ama 5000 km den sonra yakıt baya farkediyor bilmiyorum sizlerde bunun farkına vardınızmı aracınızda sanırım sizlerinde rüzgar sesi vardır ama ben kapılı ayarlattım biraz içeri aldırdım sesi kesdi sizlerede tavsiye ederim yetkili servislerde yaptırabilirsiniz

remzi link' Alıntı:
sanırım sizlerinde rüzgar sesi vardır ama ben kapılı ayarlattım biraz içeri aldırdım sesi kesdi sizlerede tavsiye ederim yetkili servislerde yaptırabilirsiniz

Bu uygulama hakkında biraz daha açıklayıcı detay verir misiniz?

hoşgeldiniz remzi bey

Hoşgeldiniz Remzi Bey, bende Astra J dizel sahibiyim, ve tıpkı sizin gibi otomatik vitesten manuele geçtim. İlk 2-3 gün keşke manuele hiç bulaşmayıp direk otomatik alsaydım diye söylendim kendi kendime,akşam işten çıktığımda biran önce eve varıp arabayı sağ salim park etmek istiyordum :)  Fakat şuan aracım 1300 km ve sürekli arabamla dolaşmak istiyorum, manuel vitese öylesine alıştım ki artık zevkli bile gelmeye başladı ( dik yokuşlar hariç :D ). Rüzgar sesi ise hiç farkında değilim varmı yokmu, belki vardır ama beni rahatsız etmiyor :)

Merhabalar adım Serhat Ankara' da yaşıyorum 1.4 T Kırmızıya sahibim .Alalı 25 gün oldu. Arabamdan çok memnunum

Forumumuza hoşgeldiniz Serhat Bey, bu araçta en beğendiğim renklerden birine sahipsiniz :) Aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.

Teşekkür ederim Bende rengine hastayım arabamın  ;D şuan 650 km deyim Yakıt ortalamam şehiriçi 9.6 lt/100 km 8-8.5 a düşürürüm heralde. bu arada arabam active seleck 

serhattan link' Alıntı:
Teşekkür ederim Bende rengine hastayım arabamın  ;D şuan 650 km deyim Yakıt ortalamam şehiriçi 9.6 lt/100 km 8-8.5 a düşürürüm heralde. bu arada arabam active seleck 
Active select e göre, 650 km de fena değil ortalamanız, birçok arkadaş bu değerleri manuel şanzımanda yakalayabiliyor, ki km arttıkça daha da düşecektir ortlama.

serhat bey hoşgeldiniz arabanız hayırlı olsun

Ankara gölbaşında oturuyorum  işyerim MTA 22 km Konyayolu üzerinden gittiğimden dur kalk yok o yüzden ort. düşük  011zaa

Geri