Otomatik vites devir saati

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaya61
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kaya61

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracımı yeniledim.astra j Cosmo yu sattım.2018 black Edition otomatik vites aldım.ilk seda otomatik araç kullanacağım için sürüş esnasında nelere dikkat etmeliyim.özellikle devir saati kaç olmalı bilmiyorum.üstadlarım görüşünüze ve bilginize ihtiyacım var

Yücel bey aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız inş. Otomatik vites en önemli dikkat edilmesi gereken nokta birden gaza yüklenmeyin. Devir aralığını o kendisi otomatik ayarlayacaktır. Siz normal şekilde kullanmaya devam edin.

Üstadım iyi niyet düşünceniz ve verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Şu açıdan sordum.dün aracı aldıktan sonra yaklaşık 250 km yol geldim. Ortalama 100 km ile sürdüm eds vardı.devir saati çoğunlukla 1500 civarında olduğunu fark ettim.onun için sordum.
Yücel bey aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız inş. Otomatik vites en önemli dikkat edilmesi gereken nokta birden gaza yüklenmeyin. Devir aralığını o kendisi otomatik ayarlayacaktır. Siz normal şekilde kullanmaya devam edin.

Aracın devir bandı genellikle düşük, performanslı şekilde gazlamadığınız sürece 2000 devre gelmeden vites atar. Araç 85 km/h geçtiği anda 6. vitese atar (düz yolda gaza hafif dokunuyorsanız). ortalama 100 ile giderken araç 1500 devirde gidiyor 6. viteste, 128 km/h 2000 devirde ilerler. Şanzıman aracın yakıt tüketimini ve emisyonunu azaltmak için düşük devirlerde yürütüyor arabayı, tork yüksek olduğu için çok problem olmuyor. Fakat sürekli bu şekilde sakin ve devirsiz sürmek dpf'yi dolduruyor. Bu durumda da arabayı bir süre manuel modda devirli biçimde kullanmak gerekiyor (Forumda dpf konuları var, youtube'da videolar var).

ben genelde uzun yolda hız limitleri uygunsa 120-140 arası (bu hız bandı 6 vites için uygun oluyor bence devir olarak), eğer dediğiniz gibi eds varsa bazen vitesi manuel olarak 5 e alıp 90-100 ile gidiyorum yolun uygunluğuna göre. çünkü 6. vites 90 km/h ile 1300 devir motor için optimum bir durum değil bence. Tabi bu benim kullanım tarzım, uzman veya motor ustası değilim. O yüzden bunları tavsiye değil bir kullanıcı tecrübesi olarak almak daha doğru olur.

Aracınız hayırlı olsun

Üstad bilgi ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.perdormanslı şekilde gazlamak derken ne anlatmak istediniz.otomatik vites de acemi olduğum için anlayamadım.viraz daha açabilir misiniz konuyu...

Geri