Sigorta Şirketleri Parayı Ödemiyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sigortamın fiyatını kontrol etmek için 1-2 acentayı aradım. Bir acenta bana trafik sigortasının ancak satış ile kapanabileceğini, istekle iptal edilemeyeceğini söyledi. Bu doğrumudur? Canım epeyce sıkıldı.

Bildim kadarı ile iptal etmiyorlar. Ya araç satışı yada yılın dolmasını beklemekten başka yol yok. Benim bildim bu şekilde. :(

Axa acentesi arabam için 790TL trafik, 3450TL kasko masrafı çıkardı.
Benim arabamın nereleri altın kaplama, nerelerinde zümrüt, elmas işli merak ettim şimdi :p

Benim arabamın nereleri altın kaplama, nerelerinde zümrüt, elmas işli merak ettim şimdi :p

Aracını satarmısın :)? Gerçekten senin aracın neden bu durumda, sigorta şirketlerinin kara listesinde falan mı?

Bu nasıl iş ya? Anlamadım gitti bizin bu sigorta ve kasko işinizi hayret illa ki bir açıklaması vardır bunun. Ya değilse olacak iş değil.

Aracını satarmısın :)? Gerçekten senin aracın neden bu durumda, sigorta şirketlerinin kara listesinde falan mı?

Kara listede olana, pert olmuş araca kasko yapmıyorlar zaten.
Dün arkadaşım Şahin aracına trafik sigortası yaptırdı. 590TL. Anlamadım gitti

Serkan benim anladığım kadarı ile sürücü hayatın boyunca çok kazaya karışmış olma?

Adıma kayıtlı 1 adet kazam var. Ondada aracım park halinde ve ben içinde değilken sol dikizi kırılmış, sol ön çamurluk çizilmişti.

Sizin kasko ve sigorta işinden hiç bir şey anlamadım yeminle. Hayret. Matıklı bir açıklaması yok çünkü.

Aracım Ankara plakalı, ikametgah adresim İzmir, bu sene trafik sigortasına ödediğim bedel 209 TL. (hasarsızlık indirim oranım % 20)

Forumların birinde bir vatandaş şöyle yazmış:

"Bende 97 model opel astra var 21 yaşındayım adanadayım bu benim ilk arabam. arabayı aldığımda kazasızdı sigortasını axa sigortadan 175 e yaptırdım. bu sene içinde ufak bi kaza geçirdim arkadan birine vurdum. geçen sene 175 e yaptırdığım sigortayı aynı firma 550 tl fiyat söyledi dudağım uçukladı bu nasıl iştir anlamadım pek tecrübemde yok normalmidir bilen bir arkadaş veya bir abim yardımcı olabilirmi... ??"

Birde aşağıdaki yazıyı okumanızı rica ediyorum.

http://www.tsrsb.org.tr/sites/default/files/documents/TARIFE.pdf

Geri