sizce mercedesmi bmwmi..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan pexmanq
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bana göre her zaman için bmw.merco ikinci plandadır.ama ikinci el girerse işin içine sanırım merco diyebilirim....

soruyu sadece hasan çalışkan cevaplamış. soruda iki marka demiyorki arkadaş. o zaman saçma olurdu zaten. model vermiş. c220cdi ve 320d. ve tek kişi cevaplamış bunu! boşuna tartışılıyor bence.

Son düzenleme:
kim ne derse desin gönlümde yatam bi BMW var.. ama mercedese de laf yok hani..

Daha önce de birkaç kez belirttiğim gibi, Audi veya BMW'nun SLR sınıfında bir aracı varsa söyle, onlarla karşılaştıralım. ;)

daha önceden böyle bişey deseydin tamam ama belirtmedin ;) bmwnin m6 dan daha güçlü hangi arabası var dedin ;) burada zaten bmwnin eksiklerini tartışmıyoruz bmw mi mercedes mi dendiğinde hangi arabaların kıyaslandığı önemli. slr ile m 6 kıyaslanmaz. sen hala omega yerine lotus u kıyaslarım diyorsun. m6 ile slr ı karşılaştırıyorsan omega ilede e55 amgyi kıyaslaman lazım ama sen nedense lotusu kıyaslarım demeyi seçiyorsun ;) neyse sen daha iyi biliyorsun anlaşılan aynı klasmanda olan slr ile m6 yı ;) öküzün altında buza aramanın bi anlamı yok sadece yazılanı iyi okumak yeterli.

bu arada a160 ile s class arçta aynı kaliteyi binipte kıyasla tv programları ile değil. bunlar şahsi görüşlerim tabiki katılmayan katılmaya bilir ;)

bu arada mclaren in motor kaputunun altında hangi motorun olduğunu biliyorsundur umarım ;)

S70/2
Used in McLaren F1 (Was originally developed for M8) Type 6.1 liter, 48 valve V-12 with aluminum block and heads, 627 bhp Bore and stroke 3.38 x 3.41 in (86 x 87 mm) Weight266Kg Displacement 370 cubic in, 6064 cc Compression ratio 10.5:1 Engine control system Bosch Motronic with port fuel injection Emissions controls 3-way catalytic converter feedback fuel-air-ratio control auxiliary air pump Valve gear Chain-driven double overhead cams, 4 valves per cylinder, hydraulic lifters, variable intake timing Solid Lifter Valvetrain with Single VANOS and Individual Throttle BodiesPower (SAE net) 618 bhp @ 7400 rpm Torque (SAE net) 479 ft-lb @ 4000 rpm Redline 7500 rpm

acı senin için belki ama bu bir BMW ///M motoru ;)

Son düzenleme:
valla olemiş çok haklısın hakan abi :D

daha önceden böyle bişey deseydin tamam ama belirtmedin ;) bmwnin m6 dan daha güçlü hangi arabası var dedin ;) burada zaten bmwnin eksiklerini tartışmıyoruz bmw mi mercedes mi dendiğinde hangi arabaların kıyaslandığı önemli. slr ile m 6 kıyaslanmaz. sen hala omega yerine lotus u kıyaslarım diyorsun. m6 ile slr ı karşılaştırıyorsan omega ilede e55 amgyi kıyaslaman lazım ama sen nedense lotusu kıyaslarım demeyi seçiyorsun ;) neyse sen daha iyi biliyorsun anlaşılan aynı klasmanda olan slr ile m6 yı ;) öküzün altında buza aramanın bi anlamı yok sadece yazılanı iyi okumak yeterli.

bu arada a160 ile s class arçta aynı kaliteyi binipte kıyasla tv programları ile değil. bunlar şahsi görüşlerim tabiki katılmayan katılmaya bilir ;)

Ben sana ne diyeyim ki, anlamak istemedikten sonra kafanın içine zorla sokacak halimiz yok ya...Laf kalabalığından başka birşey yapmıyorsun ki birşey anlayalım.Her markanın top modellerini alıyorum diyorum, hala yok o onun sınıfı değil, bu bunun sınıfı değil diyorsun.10 kez söyledim varsa BMW ve AUDI'nin SLR ayarında modeli söyleyin onunla karşılaştıralım diye.Olmadığına göre mecburen alamıyoruz da.Opel sitesinde bulunduğuna göre biraz Opel kültürünü de genişletmen lazım.Ben sana Lotus Omega diyorum sen ne anlıyorsun.Ayrıca kıyaslarım da demiyorum, Opel'den seçecek olsam onu seçerdim diyorum.Dediğin gibi, iyi okumak lazım.O yüzden baştan beri yazdığım mesajları "iyice ve anlayarak" okumanı tavsiye ederim öncelikle.Hiç duymadıysan daha önce Opel Lotus Omega hakkında bilgiler aşağıda...

http://www.motorsporlari.net/car/tech_spec.asp?specID=11990&make=Opel

bu arada mclaren in motor kaputunun altında hangi motorun olduğunu biliyorsundur umarım ;)

S70/2
Used in McLaren F1 (Was originally developed for M8) Type 6.1 liter, 48 valve V-12 with aluminum block and heads, 627 bhp Bore and stroke 3.38 x 3.41 in (86 x 87 mm) Weight266Kg Displacement 370 cubic in, 6064 cc Compression ratio 10.5:1 Engine control system Bosch Motronic with port fuel injection Emissions controls 3-way catalytic converter feedback fuel-air-ratio control auxiliary air pump Valve gear Chain-driven double overhead cams, 4 valves per cylinder, hydraulic lifters, variable intake timing Solid Lifter Valvetrain with Single VANOS and Individual Throttle BodiesPower (SAE net) 618 bhp @ 7400 rpm Torque (SAE net) 479 ft-lb @ 4000 rpm Redline 7500 rpm

acı senin için belki ama bu bir BMW ///M motoru ;)

McLaren F1 nerden çıktı ki şimdi :D, biz sabahtan beri SLR'dan bahsediyoruz.Kafanın neden karıştığı şimdi anlaşıldı...Benim bahsettiğim araç aşağıdaki, hani şu önünde kocaman Mercedes logosu olan...

Bu arada M6 da hiç de yabana atılacak araba değilmiş...

http://www.youtube.com/watch?v=sq-gPRYrtQU

videonun özeti,

RUF RT 12 361km/h (224 mph)
McLaren SLR 722 328km/h (204 mph)
Porsche GT3 316km/h (196 mph)
Lamborghini Gallardo SL 314km/h (195 mph)
Corvette Z06 314km/h (195 mph)
BMW M6 309km/h (192 mph)

Geri