slm arkadaşlar 1.6 dizel 110bg merak eden sorsun :)

Ynt: slm arkadaşlar 1.6 dizel 110bg merak eden sorsun :)

Motor aynı motor ama yazılımla mı 110 beygire düşürüyorlar acaba tasarruf amacıyla ??

Bencede 110bg almakla çok iyi yapmışsın

136 beygir çok yakıyor, 110 hem ekonomik hem de sessiz, performans olarak da bir fark yok gibi

Ben daha önce focusun 75 ve 105 beygir olanını kullandım 75 beygir hem az yakıyordu hem de performansı diğerinden düşük değildi nurdan kıyasla alacak olanlar 110 beygiri düşünsünler bence

cinaski12 link' Alıntı:
Bencede 110bg almakla çok iyi yapmışsın

136 beygir çok yakıyor, 110 hem ekonomik hem de sessiz, performans olarak da bir fark yok gibi

Ben daha önce focusun 75 ve 105 beygir olanını kullandım 75 beygir hem az yakıyordu hem de performansı diğerinden düşük değildi nurdan kıyasla alacak olanlar 110 beygiri düşünsünler bence

aynen kardeşim special_Yeah bende 136 alıcaktım baktım cok seslı hani bu sessız motrdu dedım 110 dan hiç ses gelmiyor burda yaşlı bi amca inanmadı dizel olduguna traktör gibi ses çıkarması lazım diyo :) bence 110 almanızı tavsiye ederim

birde motorlar 136 110 olan herşey aynı yazılım farkı vardı beyinde oda motoru biraz yoruyo gibi düşündüm tabi nekadar dogru bilemem ama tasarruflu oldugu aşikar çünkü test aracların hepsi 9 lt deydi 600 km de geneli benmde 600 km performanslı kullanıyorum 6 litreden yukarı cıkmadı klima acık ve cok kısa mesafeli kullanıyorum

welllcommee. Hayırlısı olsun.Astra varken megane a bakılmaz güzel tercih güle güle kullanın

mackymors link' Alıntı:
aynen kardeşim special_Yeah bende 136 alıcaktım baktım cok seslı hani bu sessız motrdu dedım 110 dan hiç ses gelmiyor burda yaşlı bi amca inanmadı dizel olduguna traktör gibi ses çıkarması lazım diyo :) bence 110 almanızı tavsiye ederim

birde motorlar 136 110 olan herşey aynı yazılım farkı vardı beyinde oda motoru biraz yoruyo gibi düşündüm tabi nekadar dogru bilemem ama tasarruflu oldugu aşikar çünkü test aracların hepsi 9 lt deydi 600 km de geneli benmde 600 km performanslı kullanıyorum 6 litreden yukarı cıkmadı klima acık ve cok kısa mesafeli kullanıyorum
Aradaki tek fark yazilimsa aracin motor, sasi, suspansiyon ve fren sisteminde hicbir farklilik yoksa 110 luk almak cok mantikli. Baktin ilerde biraz daha performans istedin soft bi yazilimla zaten 130-140 bg gibi bir deger alinir rahat bi sekilde. Hayirli olsun.

mackymors link' Alıntı:

136 lik yarim litre daha fazla yakiyor 136 lik arkadasim aldi 110 luk sirkete aldik 110 6 litre 136 lik 6.5 litre yakiyor 1500-2000 km lerde araclar ilerde biraz daha dusucektir. Ses olarakta bana gore hicbir fark yok zaten dedigin gibi yazilim farki var. O da turbo basinciyla alakali direk motora yapilmis bir zorlama yok yani (zaten zorlama beraberinde ek masraflar getirir motor blogunun ve kollarin dayanikligigi gibi o motor zaten 136 liga gore yapilmistir sonra 110 a indirilmistir yazilimla bmw nin 1.6 turbo benzinlileri gibi)1.6 dizel cok sessiz bir motor kesinlikle hic dizel gibi degil. Aracin hayirli olsun  denemeden almissin memnunsan cok iyi denemeden alinan araclar genelde hayal kirikligi olabiliyor ama sansliymissin.

victoryy kesinlikle şanslıymışım hiç hayal kırıklığı olmadı hata sevındım ben arabayı teslım almadan satış müdürü dayanamamış aracı 2 km test etmıs 136 lık test arabasından sonra 110 ilk defa senınkını surudm dedı sehir içi 110 tavsiye edicem demıştı en dogru olanı sectın dedı ben bıle bukadar oturmus olcagını dusunmedım performansı dusuk olur dıyordum dedı denemeden aldık ama çok şükür sıkıntı olmadı :)

evet arabanın teknık olark hiç bir farkı yok yazılım kesınlıkle dediğin gibi kardeşim ilerde sıkılrsak chip taktırırım ama hiç sıkılcağımı dusunmuyorum 3000 bin devire gelince kafam geri gidiyo bu bana yetiyor :) 180 km yi geçmediğimide düşürsem ideal bi araba birde strat stop çok kararlı çalışıo çok enteresan tek sıkıntıısı ışıklarda veya yaya geçidince durunca herkez istop etti diye gülüo :)

welllcommee aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Geri