TARİHİ AN! VW'in Ceo'su fuarda Hyundai'yi inceledi.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
motoruda çalıştırıyor ve gaza basıyor basdıkdan sonra aracın içinde yanındakilere ibr şeyler söylüyor ve bir müddet aracın içinde bekliyor esas benim dikkatimide bunlar çekdi.. bencede motorun titreşimsizlik yada sessizliği stabil çalışması üstüne o lafı etmiş olabilir diye düşünüyorum.

neticede hyundainin pek çok şeyine insanlar laf edebilir ama motorlarının sağlamlığı kendini kanıtlamış bir olay.. o kadar sağlamki bu gün amerikan araçlarındaki crd motorlarda hyundai kia gurubuna ait crd motorlar..amerikalı kolay kolay her motoru aracına taktırmaz..

valla o kadarını bilemem sedat kardeşim ama tarihi bir olay olduğu kesin belkide küçümsemeye geldi ukalalık yapıcakdı dalga geçicekdi ama karşısında ummadığı bir araç görünce şaşırdı oda olabilir.. yada geziniyordu belki hiç tvlerin gazetecilerin başına üşüşüceğini tahmin etmedi orda yakalanıncada isrifini bozmadı aracı kontrol etmeye devam etti..

birde şu var bazı arkadaşlar şunu diyor eğer bakmaya kalksa arabayı fabrikaya alır parçalar bakarlar iyi güzel hoşda bu araç ilk kez frankfurt otomobil fuarında zaten tanıtıma çıkmış yani üretilmiyor henüz şu anda hala eski kasası üretiliyor adamlar nasıl alıpda tesislerine götürüp parçalayıp baksınlar.. bu araç tanıtım amaçlı oraya konulmuş henüz seri üretime geçmemişki..2012 ortasında piyasaya sürülücek..

belkide adam ondan dayanamadı golf den iyimi acaba diye ibr kontrole gitti bakdı oda olabilir.. neticede o aracı görüp göreceği tek yer o fuar..

Kesinlikle katılıyorum ilk sorulması gereken soru aslında bu, bana da epey saçma geldi ki yakalanmış bir hali de yok baya bir çekmişler adamın burnunun dibinde.

Ayrıca hangi mekanik parçaya baktı ki sessizliğine hayran kaldı onu da anlayamadım benim gördüğüm bir ayarlanabilir direksiyona baktı, ışıklı makyaj aynasına baktı bir de binmeden önce kapının içinde bir şeylere baktı, bunlar da pek gürültülü çalışmaz hani.

Son olarak ta i30 ve yeni çıkan hyundainin diğer kasaları bana fazlaca kıvrımlı ya da oynak diyelim öyle geliyorlar, sanki kıvrımlı hatları biraz abartmışlar gibi o yüzden belki de bana görsel olarak oturaklı gelmiyorlar, bu tamamen kişisel beğenimle alakalı bir yorumdur. Blue ve elantrayı test ettim, ben hala o parayı hak etmediklerini düşünüyorum. Blue dizel için 44100 dediler yahu : )

Banada saçmalık geldi. Hyundai reklamı yapmış resmen.VW hemen kovmalı bu adamı :D

Bende i30 crdi, accent blue , hyundai ix35 test ettim. Bu arabaların iyi yanı motorları.44 bin tl'yi de blue kesinlikle hak etmez.Kalitesi belli bir araç. i30 ise idare eder diyebilirim ama astra'ma değişmem.

1.3- 1.6 konusu var hala tartışılıyor. Yani bunun tartışacak nesi var hala anlamış değilim. 1.6 > 1.3 . Rakamları tartışmak yeterince gereksiz ve saçma. Aynı amaç için üretilmiş 2 motordan tabiki büyük olan performanslı olur.Opelde 1.6 dizel olsaydı vs. artık bana gına geldi. Yok işte kardeşim adam sana özel motor mu yapacak. Kimse kimseye de zorla 1.3 satmıyor..İsteyen alır isteyen almaz. 1.6 crdi'nin dengide 1.7 cdti'dir oda saçma vergiler yüzünden ülkemizde yok.

tüm dünya forumlarında dönüyor bu video gerçekten güzel reklam olmuş hyundai a..
vw grubu çok ukaladır aslında çok ilginç..

çok farklı bir stratejileride olabilir..
çok absürt bir örnek belki ama uzak doğu araçları içinde en gözde olan toyotayı zarara uğratmak olabilir..
vw gibi alman arabası müşterilerinin uzak doğu araçlarına kayması zaten biraz düşük ihtimal ama kafasında uzak doğu bir aracı almayı tasarlayan birini toyotadan hyundai a kayması kolay...
vw den herşey beklenir planlarında dünyada 1. otomotiv devi olmak var 2015 hedefleriydi sanırım..

Kötü demiyorum ama o paraya düşünebileceğim en son araba....Bu wv müdürünün olayıda tamamen normal ...Belkide strateji...
Motor sorunsuz olabilir hyundai'de ama kaborta ve iç aksamın kalitesi...teferruatı bakımından çok ekmek yemesi gerek...yada daha çok fedakarlık yapıp kalite istemesi ...

Son düzenleme:
Vidyonun bizim görmediğimiz kısmı mı var, anlamadım? Adam motoru filan çalıştırmıyor, duyabildiğim kadarıyla da ağzından bmw lafı filan da çıkmıyor. Oturma pozisyonu, görüş açılarına bakıyor, en son olarak inmeden önce lüks görünümlü diyor.

Fazlaca abartılmış. Araç şık görünümlü, sektörün içinden biri olarak adam da gelmiş incelemiş. Hikayenin boş kalan yerleri de hayal gücüyle doldurulmuş :)

.............neticede hyundainin pek çok şeyine insanlar laf edebilir ama motorlarının sağlamlığı kendini kanıtlamış bir olay.. o kadar sağlamki bu gün amerikan araçlarındaki crd motorlarda hyundai kia gurubuna ait crd motorlar..amerikalı kolay kolay her motoru aracına taktırmaz....
Bir de bazı modellerinde kullanılan motorların yakıt tüketimleri düşük olsa :). Starex ne kadar yakıyor biliyormusun? Amerikan GM motorları çok mu kötü, benzinli olup da 500.000 km leri deviren nice motorları var. Bir arabanın iyi olup olmadığı kıyaslanırken sadece motoru veya şekli baz alınmamalıdır. Bilinçli bir tüketici aracı komple ele alıp değerlendirendir ;). Yoksa yemişim motorununu, arabanın şekli gıcık ama olsun motoru çok iyi veya şanzumanı sorunlu ama olsun motoru çok iyi ya da arabanın güvenliği çok zayıp ama olsun koç gibi motoru mu var diyeceğiz? Teknolojideki gelişmeleri fazla abartmamak lazım. Çünkü firmalar AR GE çalışmalarına bizlerin hayal edemeyeceği kadar para harcıyorlar. Keşke biz de zamanında "Devrim" arabasını üretseydik eminim, bazı vicdansızların dalga geçtiği o araba şu an çok iyi yerlerde olurdu.

Bir de bazı modellerinde kullanılan motorların yakıt tüketimleri düşük olsa :). Starex ne kadar yakıyor biliyormusun? Amerikan GM motorları çok mu kötü, benzinli olup da 500.000 km leri deviren nice motorları var. Bir arabanın iyi olup olmadığı kıyaslanırken sadece motoru veya şekli baz alınmamalıdır. Bilinçli bir tüketici aracı komple ele alıp değerlendirendir ;). Yoksa yemişim motorununu, arabanın şekli gıcık ama olsun motoru çok iyi veya şanzumanı sorunlu ama olsun motoru çok iyi ya da arabanın güvenliği çok zayıp ama olsun koç gibi motoru mu var diyeceğiz? Teknolojideki gelişmeleri fazla abartmamak lazım. Çünkü firmalar AR GE çalışmalarına bizlerin hayal edemeyeceği kadar para harcıyorlar. Keşke biz de zamanında "Devrim" arabasını üretseydik eminim, bazı vicdansızların dalga geçtiği o araba şu an çok iyi yerlerde olurdu.

Haklısın savaş abi...Sırf motor düşünmek doğru olsaydı lada vega'lar ayağa düşmezdi...2005 model ve üzeri 6 milyondan başlıyor...Lakin arabanın içinde çıtırdamayan yer yok..vs..

Görüntü ve motor güzel olabilir lakin markalara yerleşmiş imaj kolay değişmiyor.Son modellerini görmedim ama diğer modelleri için kore tofaşı benzetmesi yapılıyor.Arkadaşların dediği gibi büyük firmaların arge çalışmaları,üretim kalitelerinde çok önemli yer tutuyor.Umarım kaliteli işler çıkarırlar.İstedikleri paralar kalite parası çünkü.:)

yakin zamanda duyarsiniz VW satin alicak demekki korelileri :D

bu laflar adamın ağzından çıkan gazetelere yansıyan laflar kimse hayal gücüyle doldurmamış.. ingiliz amerikan sitelerindede var illa arabanın başında bunu demesi şart değil kaldıki sizin gördüğünüz bir el kamerasından çekilmiş görüntü onun fazlası varki gazeteciler yazmış ayrıca konuşma ne duydunuz kamera çeken adam standın arkasından çekim yapıyor araba çalıştırmaya gelince araba çalıştırıyor araba o kadar sessiz sedasızki siz bile işde anlayamıyorsunuz işde :)

http://www.motorward.com/2011/09/volkswagen-boss-envies-hyundai-i30-video/
http://www.wemotor.com/blog/2011/09...-hyundai-i30-during-2011-frankfurt-motorshow/
http://autofixx.com/2011/09/29/vws-ceo-sizes-competition-hyundais-interior-video/

Neyse burdaki her kez vw ceo sundan bilgili eğitimli görmüş geçirmiş anladığım kadarı ile yazılardan onu anladım buda hyundai yi sevdiğimden değil yanlış anlaşılmasın vectram varkende hyundai kia nın iyi yapdığı işleri yazardım bilenler eski forumdan konular silinmeden önce bilinir..

arkadaşlar kabul edelim etmeyelim adamlar dünya devi olma yoluda gidiyorlar bugün amerikada peynir ekmek gibi hyundai satılıyor.. geçen gün the walking deadi izliyordum orda bile adam hyundai ix35 kullanıyordu hatta bir yerde okul müdüryle anısını anlatırken adam müdürün hyundai coupesi varmış onu çalmışlar falan onu anlatıyordu..

ben opelide överim yeterki adam gibi araba üretsin.. adam gibi motor üretsin.. opel 1.4 -1.3 motorlarda kıvranıyor.. bir türlü aşamadı motor çeşitliliği zengiliği getiremedi buda araçlarında satış rakamlarını çok düşürdü..
düşürücekde..

burda çoğu arkadaşın hyundai terminolojosi accent ve getzden ibaret.. bu araçlarda zaten araba bile değil bana göre hyundainin eskiden ticari stratejisinde ürettiği taksi mümessil araçları..

bir gün bir sonata ya binme fırsatınız olursa ne demek istediğimi iyi anlarsınız.. 1700 kiloluk araba benim eski vectramdan bile kalın kapısı var bir kaputu var çift amortisörlü o kadar ağırki o amortisörler olmadan kaldırmak kas ister.. adamlar 5 koldan bağımsız bağımsız amortisör sistemi koymuşlar.. araba gayet kemikli ağır oturaklı bir araç.. artık kafada bazı duvarları yıkmak lazım yoksa hem cebimize zarar ederiz hem dünyanın gerisinde kalırız..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri