Tofaş, Bursa’da Opel’e 250 bin hafif ticari araç üretecek

Olayın özü şudur ; Opel ve Fiat tasarım ekipleri iş birliği yaparak yeni bir model tasarlayacaklar.Bu model de combo adı muhafaza edilecek.Fiatın doblo ürettiği Bursa tesislerinde ,doblo modeli ile aynı platformda üretilecek.

Bu son sözden doblo ile combo birbirne benzeyecek diye bir anlam çıkmaz

haydaa :) alman a biner italyan giyer.. :D diyoduk.. simdi iki italyan bir ipte :D:D alman mi baskin italyan mi :)

tamamını okumadım başını okudum ama aynı banttan aynı platformda üretilicekse bu demekdirki aracın biraz şekli farklı olsada özü doblo olucak..

nemo-fiorino-bipper_3.jpg

yani şöyle bir şey olucak tahminim önde opel arması olur en fazla doblonun benim tahminim eğer combo ismi muhafaza edilicekse sadece isim olarak edilir opel dobloya combo der :D benim fikrim tabii :)

Yok zaten doblo combo aynı olur görüşüne istinaden yazmadım onu opel doblo olur dedinya ona dedim combonun adının korunacağını zaten yazmışlar ama dobloyla aynı mı olur onu bilemem ama büyük ihtimalle olmaz opele gitmez bir tipi var bence..

Örnek yaptım bir tane:D

doblo1.gif

Yok zaten doblo combo aynı olur görüşüne istinaden yazmadım onu opel doblo olur dedinya ona dedim combonun adının korunacağını zaten yazmışlar ama dobloyla aynı mı olur onu bilemem ama büyük ihtimalle olmaz opele gitmez bir tipi var bence..

Örnek yaptım bir tane:D

doblo1.gif

Yani Benzemez Opelin İmajı varklı Fiatın Farklı Opelin İc-dıs dızaynı tamamen farklı

zaten fiorino beeper nemo da böyle yapılıyor motorlar firmaların kendine ait iç tasarım kendilerine ait geri kalan tüm parçalar ortak..

bence doblo olayıda opelle aynı olucak sadece opeldeki aracın adı combo olur.. belki dış tasarımda hafif bir opel çizgileri olur ortak projeden zaten kasıt tahminim ortak parçalar kullanılarak masrafları kısmak araçları daha cazip hale getirmek yani doblonun ön farının yada arka stopunun opele uyduğunu düşünün ne kadar pratik ucuz ve basit olurdu.. iki aracında pazar payı büyürdü marketleri ortaklaşırdı yani combocu adam fiatın marketindende faydalanabilir fiatcıda opelin.. zaten esas amaçda bu bence fiat psa ilede aynen bu tip ortaklığa girişdi ortaya fiorino çıkdı..

en fazla başka bir araç üretselerde fiatdada aynı aracın olucağı kesin.. fiat doblo demezde başka bir isim koyar belki moblo der ama iki aracın ortak üretim iki farklı marka ama tek model olarak çıkıcağı kesin..

neticede geçmişden bir fiorino örneği var bence fiorinoda çok başarılı bir araç ona 1.6 multijet takıcaklar bir panoromic tavan sunroof yapıcaklar tiptironikde olucak tabiki bugün vectrayı satar alırım :D

bir örnekde veriyim mesela citroen nemocuların çoğu fiorino parçaları kullanıyor.. çünkü parça aynı fakat tedarikçiler farklı nemonun ön farı sallıyorum 200 tl ise fiorinonun aynı ön farı 50 tl misal o yüzden fiorino parçaları kullanıyorlar..

tamamını okumadım başını okudum ama aynı banttan aynı platformda üretilicekse bu demekdirki aracın biraz şekli farklı olsada özü doblo olucak..

nemo-fiorino-bipper_3.jpg

yani şöyle bir şey olucak tahminim önde opel arması olur en fazla doblonun benim tahminim eğer combo ismi muhafaza edilicekse sadece isim olarak edilir opel dobloya combo der :D benim fikrim tabii :)

Olayın özü şudur ; Opel ve Fiat tasarım ekipleri iş birliği yaparak yeni bir model tasarlayacaklar.Bu model de combo adı muhafaza edilecek.Fiatın doblo ürettiği Bursa tesislerinde ,doblo modeli ile aynı platformda üretilecek.

Bu son sözden doblo ile combo birbirne benzeyecek diye bir anlam çıkmaz

aynen öyle:mad:
almanlarında tasarımda olacaklarına görünce rahatladım valla iple çekiyorum nası bişe olcak bekleyip görelim uzatmanın alemi yok bence
fiat ın ticari araçlarına benzer bişe yapsalardı yeniden tasarımla ugraşmazlardı logoyu takar gönderir pejo nemo fiorino gibi almanlar tasarlayıp burda niye yaptırmıyolar bu apaçilerle niye tasarlıyorlar anlamadım

aynen öyle:mad:
almanlarında tasarımda olacaklarına görünce rahatladım valla iple çekiyorum nası bişe olcak bekleyip görelim uzatmanın alemi yok bence
fiat ın ticari araçlarına benzer bişe yapsalardı yeniden tasarımla ugraşmazlardı logoyu takar gönderir pejo nemo fiorino gibi almanlar tasarlayıp burda niye yaptırmıyolar bu apaçilerle niye tasarlıyorlar anlamadım

iyide firoino denilen kasada pegout citroen yani psa gurubuyla ortak yapılan tasarım sonucu ortaya çıkmış bir araçdır .. fiorinoda yada beeper yada nemo adına ne derseniz fiat grande punto platformu baz alınarak yapılmışdır ..

şimdi fiat psa grubuyla yaptığının birebir aynısını opelle yapıyor.. bu sefer doblo platformunu kullanıyor gene ortak tasarım yapıyor gene kendi başka isimde opel başka isimde üreticek aynı aracı..

Çıksında Spy Fotolar çekelim. :)

Geri