Torpillllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Torpil adres şaşırdı!
Bakan Bayraktar'ın torpil için gönderdiği yazı bakın nereye gitti.
Güncelleme:26 Ağustos 2012 18:03
Bakan Erdoğan Bayraktar'ın torpil için gönderdiği yazı 9 üyenin görev yaptığı üst kurulda, BDP kontenjanından seçilen Ahmet Yıldırım'a gitti.

Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozo'un haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir “yakını” bakana mektup yazarak bir kişinin TRT , RTÜK , Başbakanlık Devlet Arşivleri, Başbakanlık Basın Bürosu, MİT ya da Milli Saraylar’da görevlendirilmesi için “torpil” istedi. Bayraktar da bu yazıyı “resmi” bir üst yazıyla RTÜK ’e gönderdi. Ancak torpil yazısı “adres şaştı”. Yazı 9 üyenin görev yaptığı üst kurulda, Ahmet Yıldırım’a gitti. Resmi yazıyla gelen talep karşısında şaşıran Yıldırım, “Ben ilk önce birinin bana yaptığı, şaka olduğunu düşündüm. Ama sonra sekreterim aracılığıyla yazının bakanın özel kaleminden geldiğini saptadım” dedi.

“Pes artık” dedirten skandal şöyle gelişti: Ziya Mandev adlı bir kişi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a 17 Nisan 2012’de kendi el yazısıyla kaleme aldığı bir mektup gönderdi. Mandev, mektubunda bakana şöyle seslendi: “Sayın Bayraktar, uzun ve yorucu mesainizi biliyor ve o sebeple hatırınızı sormak-selamlaşmak bile ikinci elden oluyor. Arayıp sormadığımı sanmayın, yüzyüze ve hatta telefonla görüşemediğimiz bu iyi niyetli ve samimi sebepledir. Ekli notta ismi geçen bayan hayırlı bir görev yürüten değer verdiğim bir tanıdığımın (evli) kızıdır. Esasen Ankara ’da önemli bir yerde memuriyeti olmasına rağmen, eşinin görev yeri nedeniyle yine notta yazılı kurumlardan birinin İstanbul teşkilatına tayin/nakil istemektedir. Zira bu kurumlarda görev alırsa hak kaybı olmayacağını ifade etmektedir. Yardımcı olunabilirse çok makbule geçecektir. Selamlar, saygılar.”

Mandev, mektubunun ekinde Bakan Bayraktar’a torpil yapılması ricasında bulunduğu Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Basın Uzmanı Şeyda Güloğlu Ulusal adlı kişinin “nakil istediği” kurumlar listesini yollamayı da ihmal etmedi. Mandev, milyonlarca gencin KPSS sınavlarıyla girebilmek için ter döktüğü gözde kurumları şöyle sıraladı:

TRT , RTÜK , Başbakanlık Devlet Arşivleri, Başbakanlık Basın Bürosu, MİT, Milli Saraylar.

RTÜK ’e gönderdi

Kendisine gelen bu talebi kırmayan Bakan Bayraktar ise torpil istenen kurumlara “resmi yazıyla” “ricada bulundu”. Bayraktar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı antetli, “984” sayılı, “15/05/2012” tarihli resmi yazısını, kendisine gelen mektubu da ekleyerek RTÜK ’e gönderdi. Bayraktar yazısında, “Ekli talebi bilgilerinize iletiyorum. Selam ve sevgilerimle” dedi.

Ancak Bakan’ın bu önemli ricasında bir sorun ortaya çıktı. Torpil yazısı 5’i AKP ’li, 2’si CHP ’li, 1’i MHP ’li, 1’i de BDP ’li olmak üzere 9 üyenin görev yaptığı üst kurulda, karar alma mekanizmasında en etkisiz ikinci üye konumunda bulunan BDP ’li Doç. Dr. Ahmet Yıldırım’a gitti.

Önce şaka sandı

Kendisine gelen bu yazı karşısında şaşıran Ahmet Yıldırım, süreci şöyle anlattı: “Açıkçası ben birinin bir şakası olabilir diye düşündüm. Sekreterim aracılığıyla özel kalemi arattım, tarih-sayı verdik ve gerçekten oradan çıkan bir yazı olduğunu gördük. Sayın Bakan, resmi tarih ve yazı ile devlet işleyişinde olmayan böyle bir yöntemi denemiş. Özellikle resmi yazı yazılmış olması, bu işlerin gayri resmi yapılabilirlik düzeyini de gösteriyor. Kaldı ki ben bu konuda icracı olmayan, yetkiye sahip olmayan biriyim, zaten yetkim olsa da bu konuda hiçbir adım atmam. Ben Sayın Bakan’a cevap verme gereği bile duymadım. Çünkü bu durum, bakanın devlet adamıyla kurduğu ilişkinin düzeyini gösteriyor. Cevap vermeye kamuya biçtiğimiz değer, kamu işleyişine, devlet işleyişine biçtiğimiz değerde yer bulamadım” dedi. (ALINTI)

Arkadaşlar merak ettim aranızda bu partiye oy veren var mı? Eğer varsa lütfen bana neden olduğunu açıklayabilir mi? Oturalım konuşalım belki ben o düşünceyi olumlu bulup bu partiye oy vermeye başlayacağım.Belki de tam tersi olacak.Hani şurada medenice konuşalım.Çünkü çokkkk merak ettim.ANLAYAMIYORUM.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
banada sor

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmadan soru soracak arkadaşlar sorunun altına da lütfen hangi partiye oy verdiklerini yazsınlar. Tek şartım da budur.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kpss sınavı neden yapılıyor arkadaşlar? Bu 500 tam puan adamların bir sene öncesinde barajı bile geçemediği halde bunu başarmaları sizi şaşırtmadı mı? Bu soruyla başlayabiliriz.Ha bu partiye karşı biri olarak sizde bana neden oy vermediğimi de sorabilirsiniz.Sormazsanız da siz bilirsiniz. Bu arada ben MHP'ye verdim arkadaşlar...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. Soruma gelince Akp hükümeti boyunca Cami üstüne cami yapıldı.Ülkemizin camiye ihtiyacının bu kadar olduğunu düşünmüyorum.Artı olarak açılan sağlık kurumlarının sayısı camilerden çok çok çok az sayıda.Dahası bu kadar cami yapılıyor.Sizce Türkiye'nin ahlaki yapısı cami sayısıyla orantılı olarak arttı mı?Ben artmadığı kanaatindeyim.3. soru Ve baya canımı yakan bir soru....2001 yılında tam hatırlamıyorum şehit sayısı 2 veya 3 olduğu ve böyle teslim alınan bir ülkede hemen hemen her gün şehit sayısı almayı nasıl açıklarsınız bunu çok merak ediyorum.İki üç mehmetçik şehit oldu diye TBMM toplanamaz diyen bir partiye oy verdiniz.Bunları bilmek öğrenmek istiyorum.Şehitlere kelle diyen bir partiye oy verdiniz.Bunları bilmek istiyorum.Bir devlet adamı pırlanta işine girdi.Pırlantadan vergi alınmaz oldu.Keşke bir devlet adamı da mazot işine girse ondan da alınmasa....Ben ekonomi okudum.Bu ülkede işsizlik hesaplanırken kısa dönem,uzun dönem giden askerleri de iş sahibi olarak gösterip işsizliği az göstererek biraz oyun mu oynanıyor ne? Seçim sırasında duble yollar yaptık diyerek propaganda yapan bir parti bu yolları DEPREM VERGİSİ adı altında toplanan parayla yapmış olup seçimde bunu böyle kullanması ne kadar doğrudur Van depreminde gördük. Şimdilik bunları cevaplarsanız sevinirim.Saygılar...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kpss sınavı neden yapılıyor arkadaşlar? Bu 500 tam puan adamların bir sene öncesinde barajı bile geçemediği halde bunu başarmaları sizi şaşırtmadı mı? Bu soruyla başlayabiliriz.Ha bu partiye karşı biri olarak sizde bana neden oy vermediğimi de sorabilirsiniz.Sormazsanız da siz bilirsiniz. Bu arada ben MHP'ye verdim arkadaşlar...

Evet şaşırttı. KPSS'ye bende giriyorum 2 yıldır. Yani hakkı yenen birileri varsa onların içinde bende varım. Ve bunlar gerçekse hakkımı helal etmiyorum. Ben elektrik öğretmenliği mezunuyum. Bu iktidar gelmeden önce bizim atama sayılarımız 3-5 kişi idi. Şu an 100-200'lerde hatta 300'lü rakamların adı geçiyor 40.000 öğretmen alımı için. Bu yüzden oy verdim.

Bu yıl başarılı iller Siirt vs gibi doğu illeri çıktı. Bu işin başında da hangi örgütün olduğunu herkes çok iyi biliyor. Onlara da iki çift lafınız vardır umarım.

Ben Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunuyum. Bu fakültenin herhangi bir bölümüne yüksek lisans öğrencisi alınırken hangi şartlar gözetiliyor siz benden çok iyi biliyorsunuzdur. Öğretim üyelerinin %90'i aynı ideolojik görüşe sahip ne tesadüf ki.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. Soruma gelince Akp hükümeti boyunca Cami üstüne cami yapıldı.Ülkemizin camiye ihtiyacının bu kadar olduğunu düşünmüyorum.Artı olarak açılan sağlık kurumlarının sayısı camilerden çok çok çok az sayıda.Dahası bu kadar cami yapılıyor.Sizce Türkiye'nin ahlaki yapısı cami sayısıyla orantılı olarak arttı mı?Ben artmadığı kanaatindeyim.3. soru Ve baya canımı yakan bir soru....2001 yılında tam hatırlamıyorum şehit sayısı 2 veya 3 olduğu ve böyle teslim alınan bir ülkede hemen hemen her gün şehit sayısı almayı nasıl açıklarsınız bunu çok merak ediyorum.İki üç mehmetçik şehit oldu diye TBMM toplanamaz diyen bir partiye oy verdiniz.Bunları bilmek öğrenmek istiyorum.Şehitlere kelle diyen bir partiye oy verdiniz.Bunları bilmek istiyorum.Bir devlet adamı pırlanta işine girdi.Pırlantadan vergi alınmaz oldu.Keşke bir devlet adamı da mazot işine girse ondan da alınmasa....Ben ekonomi okudum.Bu ülkede işsizlik hesaplanırken kısa dönem,uzun dönem giden askerleri de iş sahibi olarak gösterip işsizliği az göstererek biraz oyun mu oynanıyor ne? Seçim sırasında duble yollar yaptık diyerek propaganda yapan bir parti bu yolları DEPREM VERGİSİ adı altında toplanan parayla yapmış olup seçimde bunu böyle kullanması ne kadar doğrudur Van depreminde gördük. Şimdilik bunları cevaplarsanız sevinirim.Saygılar...

Ben terör örgütünün başı olsam iktidarında dostlarımın olduğu bir ülkeye neden düşmanlık besleyip, günde onlarca şehit verdirip dostumun itibarını zedelemek isteyeyim?

Ekonomi okumuşsunuz 2001 ekonomik krizi ve 21 bankanın içinin boşaltılmasından bahsetmem size hakaret olur. Tahsilinize saygım var. Gerekli bilgiler zaten size verilmiştir lisans eğitiminizde.

Ben merhum Alparslan Türkeş'in ülkülerinin din ile barışık insanlar olduğunu sanıyordum. Yanılıyormuşum, cami yapımına bu kadar takıldığınıza göre. Cami yapılmasının nesi rahatsız etti bilmiyorum ama yapılan camilerin zaten büyük kısmı hayırdır. Devletin cebinden pek para çıkmaz. Sadece imam atar.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet şaşırttı. KPSS'ye bende giriyorum 2 yıldır. Yani hakkı yenen birileri varsa onların içinde bende varım. Ve bunlar gerçekse hakkımı helal etmiyorum. Ben elektrik öğretmenliği mezunuyum. Bu iktidar gelmeden önce bizim atama sayılarımız 3-5 kişi idi. Şu an 100-200'lerde hatta 300'lü rakamların adı geçiyor 40.000 öğretmen alımı için. Bu yüzden oy verdim.

Bu yıl başarılı iller Siirt vs gibi doğu illeri çıktı. Bu işin başında da hangi örgütün olduğunu herkes çok iyi biliyor. Onlara da iki çift lafınız vardır umarım.

Ben Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunuyum. Bu fakültenin herhangi bir bölümüne yüksek lisans öğrencisi alınırken hangi şartlar gözetiliyor siz benden çok iyi biliyorsunuzdur. Öğretim üyelerinin %90'i aynı ideolojik görüşe sahip ne tesadüf ki.
Sorduğum soruların hepsine cevap alamadım ve bu cevaptan tatmin olmadım.Ama sizin yazdığınız her şeye cevap veririm.Ben Mhp görüşlü bir adam değilim.Şu an ülkenin ihtiyacı doğrultusunda oy verdim.Ülkede müslümanlık tehlikede olduğu bir zaman gelse o an o olayı en iyi temsil edecek partiye oy veririm.Ve şu an öyle bir durum yok.Eğer özgürlükse kötü olan onu savunana.Şu an ülkemizin durumunun milliyetçiliğe ihtiyacı olduğu için ona verdim.Benim her zaman verdiğim parti değildir.Evet sizin atama sayınız yükselmiş ama arkadaş Fakir insanlar çoğaldı.Bu nasıl oldu bana söyler misin?Siirt ve diğer illerde gelen başarının hangi örgütün yaptığını bilmiyorum.Lakin Ülke Akp'nin kontrolü altında diye biliyorum. Çünkü paşayı bile içeri alan insanlar neden örgütü içeri atamaz bunu da merak ediyorum.Paşaları içeri aldılar.PKK daha da hızlandı.Madem kendi adamlarını koydular halletsinler madem.Ben tek görüşlü at gözlüğüyle bakan bir insan değilim.Gazi'nin öyle bir olayı varsa öbür dünya'ya bırakmasın Allah.Bir gün orucum arkadaşlarla oturuyoruz.Adamın biri geldi yanımda ki arkadaşın sigarasını aldı yere attı.Birbirimize girdik.Hani öyle adamları savunduğumu zannetme sakın.Onlarında Allah cezasını verir.Saygılar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paşayı içeri alan hükümet neden PKK'yı içeri alamıyor diyorsunuz, haklısınız bir ters durum var. Örgüt sizce sadece silahlı mücadele mi yapıyor? Öyle olsa vekillerinin ne işi olurdu mecliste? Heron olayları ile ilgili haberleri siz de görmüşünüzdür. Elimize geçen görüntüler ne hikmetse geç ulaşıyor ilgililere. Yani tek suçlu hükümet mi yoksa TSK'yi dahil etmemiz gerekir mi sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...