Torpillllll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Marikan;o yazıdan sonra Y.Özdil yeni bi yazı yazdı ve ardından Tcdd kendisine teşekkür etti 28.08.2012 tarihinde..

Peki hasan abi,Tekel'in satışı;? uzun yazımda yazdım aslında -ama yanlışlarımızı gösterebilirdin,neyse- 212 bilmem kaça satıldıktan sonra 2-3 el değiştirip 1 milyar 808 milyon dolar zarar ediliyor.. ve bunun gibi bir sürü şey var..
Yani neden satış/kira yapılıyor?
neden bu kadar cari açık var? hatta onu geçelim,benzin neden 2001 yılında 1,66'yken şu an 5 tl? bu vergiler nereye gidiyor? bilmiyosakta öğreniriz,ezik değilim ergen değilim hemen sinirlenecek halim de yok,medeni insan gibi konuşuyoruz :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Marikan;o yazıdan sonra Y.Özdil yeni bi yazı yazdı ve ardından Tcdd kendisine teşekkür etti 28.08.2012 tarihinde..

Peki hasan abi,Tekel'in satışı;? uzun yazımda yazdım aslında -ama yanlışlarımızı gösterebilirdin,neyse- 212 bilmem kaça satıldıktan sonra 2-3 el değiştirip 1 milyar 808 milyon dolar zarar ediliyor.. ve bunun gibi bir sürü şey var..
Yani neden satış/kira yapılıyor?
neden bu kadar cari açık var? hatta onu geçelim,benzin neden 2001 yılında 1,66'yken şu an 5 tl? bu vergiler nereye gidiyor? bilmiyosakta öğreniriz,ezik değilim ergen değilim hemen sinirlenecek halim de yok,medeni insan gibi konuşuyoruz :)

2001'de petrolün varili ne kadardı şu an ne kadar biliyor musunuz?

Petrol_Fiyati_2001_2011.jpg

Mart 2012'de ise varil fiyatı 124$

Son düzenleme:

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu hala yakıt fiyatını savunacak kadar fanatikseniz hiç bir şey demiyorum....

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki o kadar yıl değerlenmedi de neden şimdi artıyor? sizce bu işte bi gariplik yok mu? kendi petrolümüz yok mu? her şey dışardan ithal ediliyor.. domates bile...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petrole zam gelir % 20 bizimkiler zam yapar %30..Petrol de indirim olur %30 bizimkiler nidirim yapar %10 ayıptır...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız petrolün varil fiyatını 24$'dan teslim alan hükümet 10 yılda bu fiyatı 124$'a yükseltti(!) Yazıklar olsun(!)
Yok arkadaşım sen en iyisini bilirsin....Sen haklısın...Her bir şeyi siz bilirsiniz...Utanmasalar peygamber ilan edecekler arkadaş... Sözüm meclisten dışarı...

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala bana cevap veren yok.. yahu neden artar son 10 yılda bu kadar? neden çiftçiye 3.5 tlk'yken yat'ı katı olana 1,06 tl benzin?

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada soruna cevap bekleme arkadaşım...Ben hala alamadım.Sen neden böyle oldu dersin...Onun cevabı yerine onlarda öyle yapmış cevabı gelir...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala bana cevap veren yok.. yahu neden artar son 10 yılda bu kadar? neden çiftçiye 3.5 tlk'yken yat'ı katı olana 1,06 tl benzin?

Petrolün varil fiyatlarını kim belirliyorsa gidip ona sorun. TR bu konuda söz sahibi değil, çünkü petrol zengini değiliz! Amerika-Arap filan belirliyor olmalı. Biz petrol ithal ediyoruz. Varil fiyatının da yıllara göre nasıl değiştiğini gördünüz. Varil fiyatını hükümet belirlemiyor. Ama yazılanlara bakıyorum da size göre onu da hükümet belirliyor sanıyorsunuz yada işinize öyle geliyor. Yatı katı olan kim alıyor 1.06'dan benzini hiç bilgim yok ve ilk kez sizden duyuyorum. Bildiğiniz birşey varsa yazın lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...