V E C T R A C ' Ler Buraya

onu bir servisde makinaya sokdur sıkıntısı ortaya çıkar eror nerdeyse makinada gösterir..

zaten arac sevis bakımlı bişey olsa cıkardı simdiye kadar ama yok bana göre yağı ince geldiğinden yapıyor tavsiye edilen yağ 0 40 - 5 40 benim servis arabaya 5 30 koymuş ondan diye düsünüyorum başka kişilerde aynı şeyi söledi çünkü

doğrudur başka araba olsa sanmam falan diye bilirdim ama mevzu konusu olan vectra oldumu doğrudur :)

Selamlar,
Vectra C aracım var. Yeni aldık. Aracın motor ışığı yanmaya başladı. Araç Lpg'li , lpg taktırdıktan 1hafta sonra yanmaya başladı.Sorun ne olabilir, nasıl çözümlenebilir?

Teşekkürler.

fast_badboy bence servise götür gene takdır bir tech2 ye makinada check yaptır para almazlar yani almamaları lazım temiz çıkarsa zaten yağdandır servisdeyken yağınıda değiştir olsun bitsin..

cihad lpg li yeni nesil araçlarda arıza ışığı çoğu yaktırıyor onun arabanla değil lpg kitinin kalitesiyle ve yapılan işçilikle alakası var .. o arıza ışığı vectraya has bir şeyde değil pek çok markada doğru dönüşüm kiti takılmassa ve doğru ayarlar yapılmassa yanıyor arıza ışığı. vectra da yanan o arıza ışığıda opel gurubu içinde sadece vectraya has değil corsa ve astradada yanıyor en temel klasik problem ateşleme gaz ayarından kaynaklı ayarsız ecu sorunları bildiğim kadarıyla sonuçda bu araçlarda minicik ampül patlasa arıza ışığı yaktıran araçlar. birde bazı arkadaşlar arıza ışığını iptale gidiyor ama oda kendini kandırmak ilerde çıkabilicek daha büyük sorunlardan kaçmak bence.

demin servisle konuştum geçenlerdede istanbulla dik rampada sensör görmediğinden yapar dediler gösterge panelinde cıkmadıkca korkmanın gereği yok dediler her iki tarafta benim aklıma takılan yağdanda kaynaklancağı benim araca servis 5 30 yağ koymuş bana tavsiye edilen 0 40 5 40 yağ tavsiye ediyolar

bence olmaz benim arabada yok ne dik rampalar çıkdım.. senin arabada da olmaz büyük ihtimal yağdandır bencede ama git gene servisin bir tech 2 soksun taş atıpda kolları yorulmıycak iki dakkalarını almaz..

birde yağ değişiminde bor power koydur titreşim azalır biraz araba gidişi hafifden toparlanır.

Aracı sabah çalıştırdım arıza ışığı yanmıyordu. Teşekkürler cevabınız için

Geri