V E C T R A C ' Ler Buraya

Vallaha Volkan abi ve Selim abi Sizleri örnek alıyorum. Özellikle volkan abi bir iki bişiy denesinde bende düşünüyorum ufaktan bişiler... Bu arada Selim abi sende Ankaradaymışsın Bana da parça lazım olursa yardımcı olursan sevinirm :) Bende bişiler düşünüyorum. Ama ufak değişikliklerle ve ucuz maliyetle tork artışı ve aracın 130-135 bg olmasını istiyorum. Yaza doğru gerşekleştiririm İnşallah.

2005 modelin tıpkısının aynısından 2006 model olarak satıdığını çok çok iyi biliyorum. Hatta gördüklerimin çoğuda dtvolkan abinin arabanın renginden.. Ama piyasada çok az var. Elde kalan ürün gibi 2006 model olarak 2005 in son zamanlarında piyasaya sürülmüş modeldir.. Yok denecek kadar piyasada azdır...

2005 modelin tıpkısının aynısından 2006 model olarak satıdığını çok çok iyi biliyorum. Hatta gördüklerimin çoğuda dtvolkan abinin arabanın renginden.. Ama piyasada çok az var. Elde kalan ürün gibi 2006 model olarak 2005 in son zamanlarında piyasaya sürülmüş modeldir.. Yok denecek kadar piyasada azdır...

Trafiğe çıkış, satılmayıp elde kalma vs. istisnalar olabilir (bilhassa Türkiyede) fakat genel itibariyle 2006 model C1 kasa diye birşey yoktur. Sınıflandırma yapılırken 2002-2005 ve 2006-günümüz şeklinde ayrılır.

Trafiğe çıkış, satılmayıp elde kalma vs. istisnalar olabilir (bilhassa Türkiyede) fakat genel itibariyle 2006 model C1 kasa diye birşey yoktur. Sınıflandırma yapılırken 2002-2005 ve 2006-günümüz şeklinde ayrılır.

Sınıflandırmana katılıyorum ancak. 2006 model ruhsatta geçen c1 kasa çok az olsada 100'de 2 gibi bir oranda vardır. Eminim.

Vallaha Öncelikle de şunu söyleyeyim. c1 ve c2 kasa kullanan birisi olarak yan yana getirin en az 30 tane parça iç mekanda farklıdır. Her tarafı arabanın birbirine benzesede. iççıtasından , havalandırma ızgaralarından. koltuk şekil ve döşemesine kadar ... bir sürü farkı var. Aradaki fark Sırf ön far ve tampondan ibaret değildir.

4 kollu direksiyonu olanda var 3 kollu olanda
ortadaki ekran farklı olanda var
dediğin gibi çıtaların kaplaması farklı olanda
havalandırma ızgarası olarak kenarlardaki yan cam havalandırmaları farklı.

ilk göze çarpan farklılık direksiyon oluyor, bende direksiyon üzerinden yorum yapmadım.
fotoğrafın kalitesi ve ortamın ışığı detay aramaya el vermiyordu
foto üzerinde köşe bucak detay aramaktansa sahibine sormayı uygun gördüm :)

4 kollu direksiyonu olanda var 3 kollu olanda
ortadaki ekran farklı olanda var
dediğin gibi çıtaların kaplaması farklı olanda
havalandırma ızgarası olarak kenarlardaki yan cam havalandırmaları farklı.

ilk göze çarpan farklılık direksiyon oluyor, bende direksiyon üzerinden yorum yapmadım.
fotoğrafın kalitesi ve ortamın ışığı detay aramaya el vermiyordu
foto üzerinde köşe bucak detay aramaktansa sahibine sormayı uygun gördüm :)

OK. Katılıyorum. İkisinide çok iyi kullandığım için iyi biliyorum. ama dediğim gibi 2004 ve 2006 modelleri yan yana çek. ikisinin arasına gir. kapılarını aç. bir ona bak bir ona dikkatlice.. Bİr sürü fark göreceksin. 3 kollu direksiyon 1.6 larda sadece 2005 modellerde design edition olanlarda üretilmiştir.Onun haricinde 2002 den başlada 2005 modellere kadar bütün makyajsız 1.6 larda 4 kollu direksiyon kullanılmıştır.Hatta 2005 modellerde de diğer makyajsızlara göre teyp kumanda tuşları 3 sağda 3 solda iptal edilerek , 2006 modelde olanlar gibi farklı bir şekle büründürülmüştür. Direksiyonlar 2005 modellerde çok benzese dahi 2006 ların direksiondan yapı itibari ile farklıdır. (ikiside 3 kollu ama biri biraz daha farklı )

http://www.sahibinden.com/hatasiz_b...6_comfort-91WQQaXQQ23206794WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/93_000_km..._hatasizz-31WQQaXQQ23115561WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/_2006_1_6_comfort_ogretmenden-43WQQaXQQ22973292WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/temiz_orjinal_opel_vectra-54WQQaXQQ15197752WQQpXQQdisplayitem

bizim araba da 2006 model ama 2007 Ocak'ta aldık, trafiğe çıkışı 2007
benim bildiğim bu araba 2006 model diye geçer, trafiğe çıkış tarihi muayene için önemlidir. o konuda da tecrübe edindim, egzoz muayeneye gidince 2006 model dedim, ruhsata baktı 2007'ymiş daha zamanın var dedi.

neyse, biz bu arabayı satarken 2007 model mi yazacağım?
bence tamamen kandırmaca olur. 2006 ile 2007 arasında ufak tefek farklar var.
bu farkı bilen varsa kandırıldığını düşünür.

OK. Katılıyorum. İkisinide çok iyi kullandığım için iyi biliyorum. ama dediğim gibi 2004 ve 2006 modelleri yan yana çek. ikisinin arasına gir. kapılarını aç. bir ona bak bir ona dikkatlice.. Bİr sürü fark göreceksin. 3 kollu direksiyon 1.6 larda sadece 2005 modellerde design edition olanlarda üretilmiştir.Onun haricinde 2002 den başlada 2005 modellere kadar bütün makyajsız 1.6 larda 4 kollu direksiyon kullanılmıştır.Hatta 2005 modellerde de diğer makyajsızlara göre teyp kumanda tuşları 3 sağda 3 solda iptal edilerek , 2006 modelde olanlar gibi farklı bir şekle büründürülmüştür. Direksiyonlar 2005 modellerde çok benzese dahi 2006 ların direksiondan yapı itibari ile farklıdır. (ikiside 3 kollu ama biri biraz daha farklı )

bu ilanlara bakarken dediğini de farkettim. ben C1'in son dönemlerinde 3 kolluya geçtiklerini sanıyordum ama Design'da 3 kol yapmışlar. bu ilanlarda 4 kollu direksiyon ve C2'lerin düğmeleri var.

fazla bilgi göz çıkarmaz, bu muhabbetlerin faydası oldu,
ama eksik bilgiden dolayı da bu kadar tartışmaya değmezdi ama neyse :) bir T harfinden nerelere geldik :)

Çağrı kardeş. Ruhsatta model yılında ne yazıyorsa o dur. Sadece aracı satarken adama bizim araç 2007 de trafiğe çıktı diye dipnot söylersin. Ama tek kelime ile MODEL YILI : 2006 yazıyorsa 2006 dır. Fabrika çıkışı model olarak geçer, Trafiğe çıkışı sadece geç çıkarıldı anlamında iyidir. yani trafikte az kullanıldı gibisine...

Bu arada Çağrı imzandaki 3. insignia gözüme çarptıda. Jantlar aynı benim jantlardan, sadece 2 kolu eksik... İnsignia : 7x2:14 kollu ; Benim araç : 8x2:16 kollu.

vectra c ciler debriyaj balatası ve bilyası ve işçilik ne kadar tutar. balata 220 tl imiş bilya takımı 200tl imiş doğrumudur. yoksa düdükleniyor muyum?

Geri