vectra triger koparttı çok acil yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokhancay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokhancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1996 vectra 16v arabam triger kayışını koparttı.
sizdem ricam bilgi sahibi olan varsa bu modellerde triger kayışı koptuğu zaman subapları eğermi? bunu söylemesi.:mad:

cok masrafa yol acdığını biliyorum,konuyu tam bilemiyorum,arkadaslar yardımcı olurlar, büyük gecmıs olsun..

arkadaşlar teşekkürler ama burada bir tamirci 16 valve olduğu için çok şanslı olduğumuzu yeni kayış takılarak hallolabileceğini söylemiş.
ama benim buradaki tamircilere güvenim yok. ve daha önce tempra arabamda aynı problem meydana geldiğinde subapları eğmişti. aynı subaplar bu modeldede eğiliyormu ben bunu öğrenmek istiyorum. araba bir arkadaşımda ve yolda kalmış.

benim bildigim kadarıyla eger..

ne zamandır kopuk geziyorsun_??zamana bağlı tabiki ama olduysa bi kaç gün eğmiştir..walve bi yere kadar ayakta tutar..

ya triger koparsa araba çalışmaz diye biliyorum benn 16 walve türkçesiyle:16 valf bu valflerde supap lar değil mi birşey yapıcanı sanmıyorum triger kayışı kam millerine bağlı, kam miline de kamlar bağlı, kamlar da supapları iter, peki kamlar supapları itmezse supaplar nasıl çalışsın supaplar açılıp içeri oksijen almazsa nasıl patlatılırki benzin??
ben mi yanlış biliyorum yoksa???

Geri