vectra triger koparttı çok acil yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokhancay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
peki bu trigerin koptuğunu nasıl anlayacağız, herhangi bir ses ya da belirti yapıyormu; yoksa her stop etmenin nedeni triger olmamalı diye düşünüyorum, paylaşırsanız sevinirim..

arkadasım musa ustanın anlattıgı gıbı triger can damarıdır o koptugu anda cok az bi sure dvm edebilirsin zmn ya stop eder benim bildigin yada dumanları gormeye baslarsın siyah olarak :D

valla şimdiden geçmiş olsun diyorum respect(okan)arkadaşımızında dediği gibi eğer farkında olmayıp stop edilmediyse sıkıntı yaşatabilir.en sağlıklısı motorunuzun komple açılıp piston kol subap vs her yerine itinalı bir şekilde güzelce bakılması daha sonradan sıkıntı yaşamamak için.triger arabanın en önemli motor aksamlarındandır.hafife almayın yani o kadar.
nasıl farkında olmayıp??? ya kayıs kopunca zaten arac tak dıye stop eder arkadaşlar yapmayın lutfen.... hemde kayıs kopunca yapılacak ılk işlem olarak arac senteye getırelerek kayısı baglanır sonuc bellı olsa bıle( malum yuzde yuz bukmustur.) marsa basılır zaten arac calısmaz sıbop bukuk oldugu ıcın

peki bu trigerin koptuğunu nasıl anlayacağız, herhangi bir ses ya da belirti yapıyormu; yoksa her stop etmenin nedeni triger olmamalı diye düşünüyorum, paylaşırsanız sevinirim..
seyır halında gıderken arac bırden tak dıye stop eder işte o an kayıs kopmustur. marsa basmamada fayda var zaten marsa basarsan arac delı gıbı dönderır motoru cunkı sıboblar boşta oldugu ıcın sadece pıstonlar döner. marsa bastıgın an bukulmemıs sıboplar varsa onlarıda buker.

kızma ustam biz uzman deılız fıkır yurutuyoruz sadece ne bilim kısa bi sure bile olsa gıder sonra stop eder dedim ama o kadarda gitmezmis :D

arkadasım musa ustanın anlattıgı gıbı triger can damarıdır o koptugu anda cok az bi sure dvm edebilirsin zmn ya stop eder benim bildigin yada dumanları gormeye baslarsın siyah olarak :D
trıger kayısı kopan arac o an stop eder nasıl devam edeceksınkı??? duman felanda göremezsın alakası yok yanı

teşekürler

seyır halında gıderken arac bırden tak dıye stop eder işte o an kayıs kopmustur. marsa basmamada fayda var zaten marsa basarsan arac delı gıbı dönderır motoru cunkı sıboblar boşta oldugu ıcın sadece pıstonlar döner. marsa bastıgın an bukulmemıs sıboplar varsa onlarıda buker.

bilgileriniz için sağolun arkadaşlar

60.000 km yada4 yıl ömrü war bu kayışın ama ben 8 yıl oldu daha değişştirmedim :)

Geri