vectra triger koparttı çok acil yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokhancay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dogru biliyosun dostum triger olmadan arac calısmaz ve calsıtırmayı deneme bence

ne zamandır kopuk geziyorsun_??zamana bağlı tabiki ama olduysa bi kaç gün eğmiştir..walve bi yere kadar ayakta tutar..

Triger kayışı kopmuş bir motor hiçbirşekilde çalışmaz.Triger kayışının çalışma prensibi zaten motorun çalışması doğru zamanlarda benzin püskürtmeyi ve emmeyi sağlamasıdır,sübaplar aracılıgı ile. ''walve bir yere kadar ayakta tutar'' cümlesinin mantığını anlamış değilim...

Konuya dönersek, triger kayışı vücudun ana damarlarından biri gibidir.Kopması durumunda sübapları her motor gibi eyme ihtimali vardır ancak usta sana böyle bir problem olmamış diyorsa, eyilmemiştir.Yeni triger kayışını ise güvendiğin bir yere yaptırmanı öneririm.Dikkatsiz monte edilmiş bir triger kayışı da sübapları eyebilir veya ateşlemenin doğru olmamasına neden olabilir.Mümkünse güvendiğin bir usta ya da yetkili/özel servise yaptırmanı öneririm

subaplar duruma göre değişir eğer farkına varıpta hemen stop etmiş isen en az zararla çıkarsın.Subapların eğilmesi ihtimal olduğu gibi pistonun içine alıp çevirmesi gibi büyük zararlara da neden olabilir.Sonuç itibariyle incelemeden ne hasar geldiği bilinmez.Güvenilir bir yerde baktırmak gerekir.Çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun...umarım arkadaşın olayın hemen farkına varmıştır.Yoksa subaplara zarar vermiş olabilir. Geçmiş olsun...

yuzde yuz sıboplar gıttı kardeş bız her kayıs koparan opele ılk önce kayısını takarız ama nafıle bukmus olur kesın. sansın yok kesın bukmustur. hatta eger bılyayı sarıp kayısı koparmıssa bılyanın yerını catlatmıstır ustana söyle orayı bı ıncelesın basımıza geldı

valla şimdiden geçmiş olsun diyorum respect(okan)arkadaşımızında dediği gibi eğer farkında olmayıp stop edilmediyse sıkıntı yaşatabilir.en sağlıklısı motorunuzun komple açılıp piston kol subap vs her yerine itinalı bir şekilde güzelce bakılması daha sonradan sıkıntı yaşamamak için.triger arabanın en önemli motor aksamlarındandır.hafife almayın yani o kadar.

Bazı araçlarda bu zincir oluyormus ve kopma ihtimali cok düşükmüş. Neden bütün arabaları buşekilde yapmazlarki.

Geri