yakıt performans ilişkisi

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
merhaba kıymetli dostlar.
geçtiğimiz yaz opel corsa d 1,3 cdtı alarak opel sahibi oldum. merak ettiğim bir konu var bir depo ile ne kadar bir mesafenin katedilebileceği. örnek vermek gerekirse depoyu fulledim ve şuan deponun 4/3 ü bitti. ve toplam katettiğim mesafe 410km. 100 km dışında hep şehir içinde kullandım. şehir içinde yakıt kullanımının bu kadar fazla olması gerekir ama bu kadar olması normal mi kendi yaptığım hesaplara göre 25 litre ile 350 km. deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben 90 bg 1.3 cdti astra h ile şehir içi bir depo ile 1000 km defalarca yol yaptım denedim. şu anda başka marka model araç kullanıyorum ama size fikir vermesi için yazdım. depoyu total aytemiz bp ve petrol ofisi olmak üzere en az 4 farklı istasyondan karıştırıp dolduruyordum. opet kullanıyorsanız mesafenin düşmesi bana göre normal.

geryalkaay

Kayıtlı Kullanıcı
76-Iğdır
Siteyi ziyaret et
bir depo ile 450 km kadar düştük. çözümü nasıl olabilir.

BFL

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
merhaba kıymetli dostlar.
geçtiğimiz yaz opel corsa d 1,3 cdtı alarak opel sahibi oldum. merak ettiğim bir konu var bir depo ile ne kadar bir mesafenin katedilebileceği. örnek vermek gerekirse depoyu fulledim ve şuan deponun 4/3 ü bitti. ve toplam katettiğim mesafe 410km. 100 km dışında hep şehir içinde kullandım. şehir içinde yakıt kullanımının bu kadar fazla olması gerekir ama bu kadar olması normal mi kendi yaptığım hesaplara göre 25 litre ile 350 km. deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Bizim araba tek depo şehir içi 1000 ila 800 arası yapıyor şahsen senin aracın bana göre biraz fazla yakıyor galiba bende de aynı kasadan araba var(1.3 dizel 90 bg)