Yakıt tüketimi hakkında yardım lütfen.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler .... kaçınılmaz tadını çıkar diyorsunuz yani :)
Bundan önceki araçlarda bu kadar yaktırmam için ya çok yüksek devirli kullanmam lazım yada sabahları 1 km gidip motoru ısıtmadan durmam.

LPG yi eski araçlarımda dahil semtimizdeki opet bayisinden ve genelde aynı pompadan 2,60 krş a alırım.dün aldığım lpg ve yeni ölçümüme göre tam 0,41 krş yakmış durumdayım.LPG kitini değiştirsem acaba bizim araçlara daha uyumlu kit varmıdır diye düşünüyorum.Nede olsa senede 20.000 km civarı yol yapıyorum 0,05 krş kar yapsa bir senede amorti eder sanırım sistemi.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler .... kaçınılmaz tadını çıkar diyorsunuz yani :)
Bundan önceki araçlarda bu kadar yaktırmam için ya çok yüksek devirli kullanmam lazım yada sabahları 1 km gidip motoru ısıtmadan durmam.

LPG yi eski araçlarımda dahil semtimizdeki opet bayisinden ve genelde aynı pompadan 2,60 krş a alırım.dün aldığım lpg ve yeni ölçümüme göre tam 0,41 krş yakmış durumdayım.LPG kitini değiştirsem acaba bizim araçlara daha uyumlu kit varmıdır diye düşünüyorum.Nede olsa senede 20.000 km civarı yol yapıyorum 0,05 krş kar yapsa bir senede amorti eder sanırım sistemi.

Sen öyle bir şey yaparsan bende sana site arkadaşın olarak LPG konusunda daha akıllanmadın mı? derim :D

arkadaşlar hiç oynamayın araçlarınızı benimki dizelde ne oluyor kısa mesafe işe geliş gidiş kullanıyorum 38-40 kuruş yakıyor araçların hiç suçu yok, araba ne yapsın yakıtla değil vergi ile çalışıyor garibim :)

ben çokda kısa mesafe yapmıyorum aslında günlük işe git gel 12-13 km geliyor.ama işde içim el vermiyor.bundan önce reno 9 vardı onunla 20 TL'lik gaz alıyordum en az 85-90 km gidiyordum :) böyle giderse bu arabayı hafta sonları kullanacam yine bir reno 9 alacam :)

ben çokda kısa mesafe yapmıyorum aslında günlük işe git gel 12-13 km geliyor.ama işde içim el vermiyor.bundan önce reno 9 vardı onunla 20 TL'lik gaz alıyordum en az 85-90 km gidiyordum :) böyle giderse bu arabayı hafta sonları kullanacam yine bir reno 9 alacam :)

Yılda 20 000 KM ve üzeri yol yapıyor isen sana temiz güzel ve sıfır bir dizel yakışır ;) boş ver LPG işini ;)

güzel diyorsunuz da işde nasip böyleymiş demekki.Aslında hanım yaktı beni otomatik alalım bende kullanayım diyerek :) yoksa ben mutluydum reno 9 la :) yılda 15-20 bin km arası anca yapıyorum

calibranın gözünü seveyim :D
şehirlerarası 30 kr şehir içi 45-50 kr yakıyor 2000 cc benzinli ...

arkadaşlar hiç oynamayın araçlarınızı benimki dizelde ne oluyor kısa mesafe işe geliş gidiş kullanıyorum 38-40 kuruş yakıyor araçların hiç suçu yok, araba ne yapsın yakıtla değil vergi ile çalışıyor garibim :)
ben çaresini buldum ismail,eskişehir yolu opel reisden sonra gelen benzici 4,20tl den mazot veriyor hep ordan almaya başladım,zaten 7litreye yaklaştı yakması :) kısa mesafe trafik yoğunluğu

Bu arada ilginç LPG in 40 kuruş üzeri yakması????

işde bende bu ilginçlik üzerine size danışmak istedim.Bir önceki eski arabamla bile aynı yolda aynı şartlarda 26-28 krşluk yakıt değerinden sonra bir anda otomatik olduğu için 40-42 krşlara çıkmak bana da şaşırtıcı geldi.Ama bence bir sorun var içim elvermiyor bu şekilde olmasına.fabrika değeri 10-11 lt olan bir arabanın 15-16 lt lpg tüketmesi mantıksız geliyor.hadi olsunda 12-13 lt tüketim olsun.

Geri