Yakıt tüketimi hakkında yardım lütfen.

LPG konusunda fransızım :)

evet arkadaşlar bugün itibari ile ustamın yanına gittim.aracı yeni aldığımı lpg nin çok yaktığını söyledim.Ustam daha kaputu kaldırır kaldırmaz bilgisayara bağlamadan abi regülatörün yanlış yerde bu olmaz dedi.önce regülatörü daha düzgün bir yere çektik.sonra ustamın dikkati sayesinde silindirlere giden gaz hortumunun motor kapağına çok yakın olduğunu farketti.araç çalışmazken kaçak yoktu ama motor sarsıntı halindeyken hortumun kenarından ufak ufak gaz kaçağı yapıyormuş.

sonuç gerekli düzeltmeler yapıldı sonra da bilgisayara bağlanıp ince ayar yaptı.araçda sarsıntı gaz geçişlerindeki titreme sorunu ortadan kalktı.

en önemlisi de depoyu fulledim 50 km yol yaptıkdan sonra tekrar fulletim litresi 2.66 liradan yaklaşık 6.5 litre gaz aldı.şu an itibari ile lpg tüketimi 0.34 krş a kadar düştü diyebilirim.

tabi bu sadece 50 km kullanıma bağlı ölçüm.bir kaç sefer daha ölçüm yaptıkdan sonra çıkan değerleri tekrar paylaşırım.ilgilenen arkadaşlara ayrıca teşkkürler.

evet arkadaşlar bugün itibari ile nihayi yakıt ölçümlerim full depo dolu iken 90 km gittikden sonra litresi 2,60 krş dan 11,32 lt lpg aldı.yaklaşık 30 lira.

yani 30 tl/90= 0,33 krş a kadar düşmüş durumda yakıtım.Benzer durumda olan arkadaşlar vardı yakıtı düşüremeyen onlara da aynı durum olup olmadığını kontrol ettirmelerini öneririm.

41 krş a nazaran 33 krş a kabulüm :) daha aşağısı zaten zor bu şartlarda yaz mevsiminde belki bir nebze daha düşüş olur.

yardımcı olan fikir veren arkadaşlara teşekkürler.

Geri