Yedek su deposunda köpüklenme

Tamamdır. Ustaya teslim ettim aracı. Yalnız az önce su deposunu kontrol ettim. Dün depodam hortumla o köpükleri boşaltıp temiz su koymuştum. Onu da bir daha boşaltıp tekrar temiz su ve biraz da antifriz eklemiştim. Şu an köpürme yok. Bunu yaptıktan sonra 60 km kadar kullandım aracı. Tek dikkatimi çeken suyun leş gibi olması. Sanki motor suyuna radyatör deliklerini tıkayıcı katkı maddesinden koymuşlar gibiydi su ama köpürme sıfırdı. Moralim düzeldi biraz. Bakalım yarın belli olacak. İnşallah korktuğum başıma gelmez..

Geçmiş olsun umarım ciddi bir durum yoktur.

Ve iyi haber.. Conta yanık değilmiş. :) Uzun süre radyatör suyu değiştirilmemiş araçta. O yüzden kirlilik varmış. Radyatörü temizleyip kırmızı antifriz koyacakmış usta şimdi. Akşam arabayı alıyorum. Kırmızı antifriz de radyatörü delmese bari :)

Eski antifiriz maviyse mutlaka mavi yada yeşil olandan koyun.Ustalar bu kırmızı antifiriz konusunda kendinden emin olur hep işine karıştırmaz.Ama çoğu durumda kullanıcının başı ağrır.Oyüzden gerekirse ustayla biraz cebelleşin

Eski antifiriz maviyse mutlaka mavi yada yeşil olandan koyun.Ustalar bu kırmızı antifiriz konusunda kendinden emin olur hep işine karıştırmaz.Ama çoğu durumda kullanıcının başı ağrır.Oyüzden gerekirse ustayla biraz cebelleşin

Valla eski antifrizin ne renk olduğu meçhuldü. Çok kirliydi yani.. Ben bi arıyım da mavisini koydurayım yine de. Bu sefer bi de radyatör deliğiyle uğraşmayayım..

gözünüz aydın sorun olmamasına sevindim :) Aracınız fabrika çıkışı kırmızı antifiriz zaten,sorun olcağını düşünmüyorum ;) Yeni bi model araçta o kadar tortu pislik nasıl oluyor o aklıma takıldı biraz,neyse conta monta değilse sıkıntı yok :)

gözünüz aydın sorun olmamasına sevindim :) Aracınız fabrika çıkışı kırmızı antifiriz zaten,sorun olcağını düşünmüyorum ;) Yeni bi model araçta o kadar tortu pislik nasıl oluyor o aklıma takıldı biraz,neyse conta monta değilse sıkıntı yok :)

Teşekkürler.
Yeni model derken tam 8 yaşında. Çokta yeni sayılmaz aslında yani :) Bugüne kadar hiç değiştirilmedi belki de bilmiyorum ki. İkinci el araç hep şüphe işte ya.. Bir süre daha böyle kuruntu yapmaya devam edicem büyük ihtimalle :)

Aracınızın atifirizi mavi değil, 2001 öncesi mavidir

Aracınızın atifirizi mavi değil, 2001 öncesi mavidir

Valla mavi koydurttum artık. Mavisi bildiğim kadarıyla -37, kırmızı da -45 dereceye kadar koruyor. Bir de paslanmayı geciktirici özelliğe sahip sanırım kırmızı ama geçmişini bilmiyorum işte aracın, tamam fabrika çıkışı kırmızıdır da sonra üstüne su eklemişlerdir, değiştirip uzun süre suyla kullanmışlardır vs vs.. Su eksiltmesin bir de şimdi. Sonraki bakımda kırmızıya çeviririm olmazsa. Arabaya bi güven kazanayım da :)

Geçmiş olsun, büyük bir sorun olmaması sevindirici bir durum. Arabanız konusunda yaşadığınız tedirginliği anlayabiliyorum. Arabamı yeni aldığımda ben debuna benzer birçok şeye fazlasıyla takılıyordum. Sonra arabamı tanıdıkça neresinde neyi var iyice öğrendikçe normale döndüm :) Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, arızasız, güle güle binmeniz dileklerimle...

Geri