Yeni aracım Astra Classic III

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların boyasına ilk 2 ay hiç bir uygulama yapılmaması gerekiyor. Boyanın hava alması mı ne gerekiyormuş.

Bence bu ilk 2 ay dikkat edin kılcal çizik falan oluşturacak hiç birşey yapmayın. Sonrasın kil + katı wax (çok ince bir katman haline sürüp) bol tüylü mikrofiber bezle silip koruma altına alın. İnanın çok verimli olur. Bizde ilk aldığımızda opalda boya koruma yaptırdık astraya. 1 yıl oldu ve hiç fırça köpük tarzı şeylerle yıkatmadığım halde kılcal çizik var.

Kil ve katı wax uygulama ve marka ürünler hakkında elimden geldiğince yardımcı olurum nasıl yapıcağınıza dair.. 3 aydır bu konuyla ilgili okumadığım forum kalmadı herlade :kop:

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.

1.3ü olanlar memnun.1.3ü olmayıp Kullanmayanlar memnun değil :D:D

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçların boyasına ilk 2 ay hiç bir uygulama yapılmaması gerekiyor. Boyanın hava alması mı ne gerekiyormuş.

Bence bu ilk 2 ay dikkat edin kılcal çizik falan oluşturacak hiç birşey yapmayın. Sonrasın kil + katı wax (çok ince bir katman haline sürüp) bol tüylü mikrofiber bezle silip koruma altına alın. İnanın çok verimli olur. Bizde ilk aldığımızda opalda boya koruma yaptırdık astraya. 1 yıl oldu ve hiç fırça köpük tarzı şeylerle yıkatmadığım halde kılcal çizik var.

Kil ve katı wax uygulama ve marka ürünler hakkında elimden geldiğince yardımcı olurum nasıl yapıcağınıza dair.. 3 aydır bu konuyla ilgili okumadığım forum kalmadı herlade :kop:
walla güzel olur tavsiyelerini zevkle dinlerim kardeşim:)

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla güzel olur tavsiyelerini zevkle dinlerim kardeşim:)

Bugün vizem var hafta sonu falan ben sana bir kaç link atarım ordan bakarsın genel bir bilgi sahibi olursun. sonrasında geri kalanını ben açıklarım ama dediğim gibi 400 lira çok para ben çok pişman oldum serviste yaptırdığıma :/
Benim sana tavsiye ediceğim ürünler onun yarısı bile tutmaz ayrıca rahat 5-6 yıl kullanırsın hemen biticek şeyler değil ;)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende düşünüyorum bu aralar. Sonax'tan fiyat almıştım. İç-dış-motor koruma 400 liraydı(temmuzdu, zam gelmiş olabilir). Maslak Meguiars'ı tavsiye ettiler bir de, oraya uğramadım henüz.

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün vizem var hafta sonu falan ben sana bir kaç link atarım ordan bakarsın genel bir bilgi sahibi olursun. sonrasında geri kalanını ben açıklarım ama dediğim gibi 400 lira çok para ben çok pişman oldum serviste yaptırdığıma :/
Benim sana tavsiye ediceğim ürünler onun yarısı bile tutmaz ayrıca rahat 5-6 yıl kullanırsın hemen biticek şeyler değil ;)

ok dostum sana kolay gelsin o zman başarılar :) ..linklerini merakla bekliyorum :d

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ok dostum sana kolay gelsin o zman başarılar :) ..linklerini merakla bekliyorum :d

Başkan benim dediğim boyanın hava alması muhabbeti yeni boyanan araçlarda geçerliymiş yani bizim bayiden aldığımız araçlar çokdan geçmiş oluyor o aşamadan :D

Şimdi boya koruma konusuna gelirsek aracın rengi ne renk?

Eğer açık renkse Finish Kare 1000P Hi-Temp adlı katı waxı alıcaksın.
Eğer koyu renkse Collinite 915 Katı waxı alıcaksın.

1.ürün özellikle sıcağa karşı falan çok daha dayanıklı jantlara da kullanabilirsin balata tozunun yapışmasını engeller suyu tutarsan bile çıkar kirler ;) aynı şey (kir bakımından) aracın boyası içinde geçerli tabi.

Bir tane Meguiars uygulama pedi al. 5lira civarı.
Bu ped ürünü az harcar ve güzel uygularsın wax elle atılır makina almana falan gerek kalmaz ;)

Ben sana bu ürünleri nerden bulacağınıda özelden atıyım sonra reklam olmasın ;)

Ama cidden dediğim gibi benim şu an sıfır aracım olsa 2 yıldır bu konuyla ilgili olarak tek söylemem gerekn budur ;)