Yeni aracım Astra Classic III

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel mesajı attım. Okuyunca geri mesaj atarsan bana, Ona göre bir kaç bir şey ekliycem söylediklerime ;)

selim85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başkan benim dediğim boyanın hava alması muhabbeti yeni boyanan araçlarda geçerliymiş yani bizim bayiden aldığımız araçlar çokdan geçmiş oluyor o aşamadan :D

Şimdi boya koruma konusuna gelirsek aracın rengi ne renk?

Eğer açık renkse Finish Kare 1000P Hi-Temp adlı katı waxı alıcaksın.
Eğer koyu renkse Collinite 915 Katı waxı alıcaksın.

1.ürün özellikle sıcağa karşı falan çok daha dayanıklı jantlara da kullanabilirsin balata tozunun yapışmasını engeller suyu tutarsan bile çıkar kirler ;) aynı şey (kir bakımından) aracın boyası içinde geçerli tabi.

Bir tane Meguiars uygulama pedi al. 5lira civarı.
Bu ped ürünü az harcar ve güzel uygularsın wax elle atılır makina almana falan gerek kalmaz ;)

Ben sana bu ürünleri nerden bulacağınıda özelden atıyım sonra reklam olmasın ;)

Ama cidden dediğim gibi benim şu an sıfır aracım olsa 2 yıldır bu konuyla ilgili olarak tek söylemem gerekn budur ;)

aracım metro mavi yani koyu bir renk.. o zman dediğin gibi hava alma olayı biizm araçlar için geçerli değil :) wax atma olayında acaba bir profesyonelden yardım mı alsak.. yani kendimiz yaparken bir yere az bir yere cok atarız ne bileyim kendime güvenemedim acıkcası :D

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım metro mavi yani koyu bir renk.. o zman dediğin gibi hava alma olayı biizm araçlar için geçerli değil :) wax atma olayında acaba bir profesyonelden yardım mı alsak.. yani kendimiz yaparken bir yere az bir yere cok atarız ne bileyim kendime güvenemedim acıkcası :D

Kesinlikle ama kesinlikle şunu söyleyebilirim ki kimse senin aracına senin kadar özenmez.

Aracına zaten polish falan gerekmiyor sadece güzelce bir yıkayıp cila üstüne wax atıcaksık.
Araç beyaz olsaydı yada açık renk gerek yoktu cilaya ama koyu araçda parlaklık cila ile sağlanır sonrasında wax ile koruma altına alınır birde üzerine fırça gibi boyayı çizecek şeylerle yıkatmassan güzel güzel binersin araca :)

Cila konusunda özelden mesaj attım ama burdada belirtiyim şu konuya bir bak forum üyelerine indiririmde olur bir miktar..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1577606#post1577606

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca bu ürünlere cila makinaları gerekmez pasta yada polish için gereklidir o 150-300 Tl lik makinalar birde onu sana tavsiye etmem çünkü onlar profesyonellik ister çünkü aracın keskin hatlarında boyayı inceltebilirsin.

Ama sıvı cila yada wax da böyle bir sıkıntı yoktur sıfır risk :) 10 numara parlaklık ve koruma :D
Fakat yine söylüyorum bir an önce işlemlere başla çünkü aracın üzerine kirler yapışırsa 1.aşama olarak cila yerine, bir clay (kil) yapman lazım oda zor değildir fakat boşuna 30 tl fazla ödersin :/ o malzemeler için..

Son düzenleme:

STRATUS_1905

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,3 ün hb de dğilde, sedan da brz güçsüz kaldğnı kullandğm diğer arabalardan tahmin edip, 1,6 115 hp alcam inş. performans sorunu yaşamam

VHP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar msjları okudum bend 2009 beyaz 1.3cdtı var perf gayet ıyı özellıkle turbo devredeyken ama benım sorunum perf degıl bırı aracı sol ön camurluk ucundan baslayıp arka tompondan dönum gerı ön camurluga gelmıs beyaz oldugu ıcın cokda bellı olmuyo aslında ama ısde mıde bulandırıyo ben bunu neyle gecırebılır meguiars boya koruma sokmayı dusunuyorum yarın sızce bu cızık gecermı?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar msjları okudum bend 2009 beyaz 1.3cdtı var perf gayet ıyı özellıkle turbo devredeyken ama benım sorunum perf degıl bırı aracı sol ön camurluk ucundan baslayıp arka tompondan dönum gerı ön camurluga gelmıs beyaz oldugu ıcın cokda bellı olmuyo aslında ama ısde mıde bulandırıyo ben bunu neyle gecırebılır meguiars boya koruma sokmayı dusunuyorum yarın sızce bu cızık gecermı?

Boyayı kaldırmamışsa derin değilse kaybederler. Ama derinse, boya koruma işlemiyle daha az belirgin olur, direk gözünüze çarpmaz. Gidip gösterirseniz söylerler ne yapılabileceğini.

VHP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bugun yaptırdım boya koruma bazı yerlerde baya derınmıs cok derın olmıyan yerlerı yaptılar onlar gıttı ama dıger yerler cok bellı olmaya basladı ya araba ııce temızlendı dıye cunku genelde pıs bınerdım gözume cok carpmaya basladı araba bembeyaz oldu cızıkler sıyah sıyah cıkıyo pekı bu ıx ıt pro dıe bı kalem var ondan kullanan oldumu acaba o gecırıyo dıyo satanlar