Yeni Corolla? Yeni Cruze?

Yeni Corolla? Yeni Cruze?

• Kullanılan toplam oy
    101
Eylüle kadar alırsan toyota'da 5 yıla uzuyormuş garanti Burak, km sınırı olmadan Normaldede vardır artı ücretle büyük ihtimal bu hediyesi olmuş

Biri Toyota, diğeri çakma Chevrolet (yani Daewoo). Bence mukayese bile kabul etmez.
Ben de Corolla'ları 124Hp diye biliyorum, 132Hp olan Avensis olmalı.

Başkanım daewoo ile bağlantısını çözemedim chevrolet'in:confused:

Başkanım daewoo ile bağlantısını çözemedim chevrolet'in:confused:

Daewoo da GM bünyesinde bulunan bir şirket, ABD'deki 2 oda 1 salon gerçek Chevroletler haricindekiler çakma Chevrolet, yani Daewoo fabrikasında üretiliyor. Captiva bunun dışında sanıyorum, o Antara ile birlikte üretiliyor olmalı.

Bugün Toyota'ya gittim Auris test sürüşü için ,ama test aracının orada olmadığını söyleyip ,bana telefon numarası verdiler.Daha sonra gelmem için.

Toyota Auris 1.6 132 HP (160 nm TORK) .Corollayıda sordum , bu araçlar henüz 124 HP dedi. 132 HP'lik motor 2010 model Corolla'larda olacak dedi.

Auris 132 HP Teknik özellikler: http://www.toyotasa.com.tr/Images/Auris%20Katalog-RC-internet%20Benzin_tcm385-894324.pdf

Bu arada teşekkürler bunuda öğrenmiş oldum. İlerde mutlaka lazım olur. :)

Daewoo da GM bünyesinde bulunan bir şirket, ABD'deki 2 oda 1 salon gerçek Chevroletler haricindekiler çakma Chevrolet, yani Daewoo fabrikasında üretiliyor. Captiva bunun dışında sanıyorum, o Antara ile birlikte üretiliyor olmalı.

Sanırım , Cruze'da Captiva gibi çakma chevrolet'lerden ayrılıyor.arabam.com'da test etmişler aracı: ordan bir alıntı yapıyorum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum

Amerika’nın önemli markalarından Chevrolet, bundan birkaç yıl öncesine kadar Avrupa’da çok popüler bir üretici değildi. Ancak General Motors’un Güney Koreli Daewoo’yu satın alması ve ardından bu markayı Chevrolet ismiyle pazarlaması sonucu markanın Avrupa’da yaygınlığı arttı. İlk modeller aslında Daewoo logosu çıkarılmış yerine Chevrolet logosu eklenmiş otomobillerdi. Captiva ve Epica ile bu tamamen değişti. Bu hafta testimize konuk olan Cruze ise değişimdeki son nokta…

Kaynak :http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=580&baslik=CRUZE 1.6 LS-Haziran 2009

Bugünde Cruze'u test ettim. Test aracı olarak manuel istedim ama otomatik varmış.1.6 LS 6 ileri otomatik versiyonunu test ettim.Otomatiğe pek alışık olmadığım için başta kaldırmakta zorluk çektim.Debriyaja basar gibi küt küt frene basınca içerdekiler cama pek bi yaklaştı.:) Sonradan anladım ki sol ayağı iptal edecekmişiz.Yola çıkınca alıştım . görüşlerimi aktarayım. araçta emniyet kemeri alarmı var takmayınca dıt dıt ötüyor.:) Güvenlik baştan daha sıkı tutulmuş. Performansa gelecek olursak tek kelime ile vasat.:) Araba çok hantal,gitsem mi gitmesem mi diye naz yapıyor.Gazı köklediğim halde motor bağrıyor ama bi tepki yok yavaş yavaş hızlanıyorsunuz.110 kmh en yüksek hıza çıktım bu hızlarda rüzgar sesi falan duyamadık.Klima başarılı , Ses sistemi yeterli düzeyde.Vectra B'den inip bu araca binince yan aynalar kamyon aynası gibi geldi :) ama aynalarda bi şekil doğrusu.yaklaşık 20 km gezdik ,depo fulldu benzin ibresinde bi kıpırdama görmedim tabi bu 20 km ile anlaşılmaz:)ESP olmasıda yol tutuşu için büyük bir artı. Performans dışında araç iyi diyebilirim.

Toyota..

ben düşünmeden toyata derim.

Geri