Yeni lastik aldım Petlas :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan wikican
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
175/65/14 aldım ben 70 liraya.
sorduğunuz o ebatlar var mı www.petlas.com.tr den veya bir bayisinden öğrenilebilir. Ben de sizin kadar biliyorum.
Adapazarına gittim geldim. lastiklerin performansı oldukça iyi.
Bir kez kızaklamak zorunda kaldım. 120 ile felan trafik akarken aniden durdu ben dalmışım biraz geç kaldım sert bastım gayet güzel hız kesim ve durdum. Lastikle alakalı birşey yaşamadım. Abs devreye girmedi bile.
Bu arada taksici bir tanıdığıma da sordum. Petlas alma be. dedi.
Normal şartlarda iyidir fakat yüksek sıcaklık ve yağışta performans düşüklüğü yaşayabilirsin dedi. Aklıma bi kurt düşürdü ama şimdilik memnunum.
Sanırım bu lastikte ilerleyen kmlerdeki deneyimler daha önemli bakalım memnuniyetim devam edecekmi.

Ayrıca şöyle maddi bir fark söylüyeyim eski lastiklerle 110 dan sonra corsa nın yer ile bağlantısının ciddi oranda kesildiğini farkediyordum. Yani güvenli hız 110 du. Yeni lastiklerle bu 130 a çıktı. 130 a kadar güvenli bir yol tutuşu olduğu izlenimi edindim. 130 dan 150 ye kadar ciddi bir oynama kayma vs. yaşamadım. Tabi yine de Corsa ölçüsünde bir araç ile en güvenli maximum hız 120 olmalı.

Son düzenleme:
petlas özelleştikten sonra kaliteli bir marka oldu :) güle güle kullanın yeni lastiklerinizi

Ben 1.9 Peugeot 205'ime dun sabah 4 lastik petlas aldim. Sehir içi ve Otoyolda deneme firsatim oldu. Bir kaç siteden yorumlari okuyarak aldim, bu kadar kaliteli olacagini beklemiyordum. Herkese tavsiye ederim. Petlas kullananlar gule gule iyi gunlerde kullanin...

Petlas eskiden kötüydü şimdi ürettikleri lastikler kesinlikle çok güzel benim çevremde taktırıp şikayetçi olan kimse yok hele hız lastiklerinden taktırdı bir arkadaşım şu kanallı olanlardan duruşu fiyatı yol tutuşu hakkını fazlasıyla veriyor bence iyi tercih hiç kafanıza aksi birşey takılmasın.

bence PETLAS fiyat olarak pahalı. bugün baktım 180 lira lastiğin tanesi. lassa impetus revo'nun tanesi 155 lira. neden petlas alayım ki...

bence petlas'ın tek eksiği halen test aşamasında olmasıdır. Yani modeller denendikçe hamurları biraz daha kaliteli hale gelir. En güzel test son kullanıcıdan gelen cevaplardır. Biraz daha bekleyip öyle almaktan yanayım. Ama yine de petlas'ı destekliyorum. Bu arada petlas'tan bu kadar memnun olmasının nedeni yeni olması olabilir... Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanmasını dilerim...

bence PETLAS fiyat olarak pahalı. bugün baktım 180 lira lastiğin tanesi. lassa impetus revo'nun tanesi 155 lira. neden petlas alayım ki...

lassa impetus revo 195 / 65 / 15 performans lastiği muhteşem bir lastik ben geçen yıl onlardan almıştım alırken araştırma filan yapmadım ama gerek duruşu gerek yol tutuşu çok iyi Bristonene kullandım eski aracımda memnun kalmamıştım B330 lardan bu güzel ama Petlasda güzel oyuncak arabada veriyo :D

Ülkemizin lider lastik markası Lassa’nın geliştirip üreterek dünya pazarlarına ihracatına başladığı yeni yüksek performans lastiği Impetus Revo, Türkiye’de de satışa sunuldu. 14 inç’ten 17 inç’e kadar değişen ebatlarda ve 140 YTL’den başlayan fiyatlarla Lassa bayilerinde satışa sunulan Impetus Revo, maksimum 270 km/s’lik hız sınırına kadar çıkabilen geniş ürün yelpazesinin yanı sıra hem ıslak hem kuru zeminde üstün yol tutuş performansıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Lassa, önümüzdeki 3 yıl içinde ulusal çapta satışlarının üçte birini yeni Impetus Revo’nun oluşturmasını hedeflerken, 2010 yılına kadar 2 milyon adet Impetus Revo ihraç etmeyi hedefliyor.

Bu abatlarda petlasın 4 tip lastiği var bu konuda bilgisi olıp karşılaştırma yapabilecek birisi var mı?

4p5xw.png
[/url][/IMG]

hayırlı olsun. petlas kullanan arkadaşlar var memnunlar. eskisi gibi değil petlas

konu 2009 da açılmış. güle güle kullanın diyecektim ama o tarihten itibaren bi set daha değişmiştir heralde.
petlastan ilk aldığımda memnunum demiş ama bukadar zamn sonra yine konu sahibi konuyu görse de lastikler eskiyince nasıl olduğunu yazsa :)

Geri