Yeni MEGANMI Yeni ASTRAMI

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yolcu79
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bence araba firmaları daha keskin çizgileri olan araçlar dizayn etmeliler, yassı ve yumuşak çizlilere sahip araçlara bir türlü ısınamıyorum. örneğini verdiğiniz iki araçtada bu çizgileri ne yazıkki göremedim...vw audi mercedes gibi aklıma gelen firmalar bahsettiğim tasarımları çokta güzel uygulamaktalar. yani yeni bir audi'yi yollarda gördüğünüzde, evet bu kesin bir audi'dir diyebiliyorsunuz. ancak ne yazık ki opel,renault, citroen gibi firmaların yeni tasarımları bir önceki ile yakından uzaktan alakasız oluyor.

daha keskin çizgili modelleri seviyorum diyorsunuz, yassı ve yuvarlak olanlara ısınamıyorsunuz..

ama vw ve mercedes de keskin hatları uygulayan firmalar diyerek beğeniyorsunuz... vw golf kadar yuvarlak hatlara sahip araç yok sınıfında...

mercedes ok.. son kasaları iel... e serisi 2010 - c serisi 2009 kasa GL gibi modeller ok keskin köşeler ( new edges design anlayışı ile gerçekten hoş çizgileri elde etti tabi.. ama 1 öncekiler yine yuvarlak hatlarla oluşturulmuştu...

new edges tasarım anlayışını focus 1 ile çok daha iyi bir şekilde ford ortaya çıkardı.. akabinde ise güncel modellerde 2000 sonrası özellikle bunu en çok kullanan marka cadillac dır...

Cadillac Vizon Concept 2002

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_01.jpg

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_02.jpg

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_03.jpg

Cadillac Converj Concept (2009)

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_04.jpg

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_07.jpg

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_08.jpg

Cadillac CTS Sport Wagon - 2010

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0b.jpg

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0d.jpg

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0e.jpg

daha keskin çizgili modelleri seviyorum diyorsunuz, yassı ve yuvarlak olanlara ısınamıyorsunuz..

ama vw ve mercedes de keskin hatları uygulayan firmalar diyerek beğeniyorsunuz... vw golf kadar yuvarlak hatlara sahip araç yok sınıfında...

mercedes ok.. son kasaları iel... e serisi 2010 - c serisi 2009 kasa GL gibi modeller ok keskin köşeler ( new edges design anlayışı ile gerçekten hoş çizgileri elde etti tabi.. ama 1 öncekiler yine yuvarlak hatlarla oluşturulmuştu...

new edges tasarım anlayışını focus 1 ile çok daha iyi bir şekilde ford ortaya çıkardı.. akabinde ise güncel modellerde 2000 sonrası özellikle bunu en çok kullanan marka cadillac dır...

Cadillac Vizon Concept 2002

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_01.jpg

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_02.jpg

Cadillac-Vizon_Concept_2002_photo_03.jpg

Cadillac Converj Concept (2009)

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_04.jpg

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_07.jpg

Cadillac-Converj_Concept_2009_photo_08.jpg

Cadillac CTS Sport Wagon - 2010

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0b.jpg

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0d.jpg

Cadillac-CTS_Sport_Wagon_2010_photo_0e.jpg
en son golf 6'yı dikkatlice incelemediniz herhalde, sınıfındaki en keskin çizgilere sahip bir otomobil, bu görüşünüz golg 5 içinse evek yumuşak hatlara sahip bir otomobildi.yeni passat, audi a5 vs, yeni mercedes c180. hep bahsettiğim çizgilere sahip otomobiller.

İki magene bir astra etmez. yeni megane astra g ile bile kıyaslanamaz. Bile derken astra g'ye ayıp ediyorum ama neyse

Yok daha neler :kop: G ne ya yeni megane'nin yanında , bukadarda abartmayalım.

en son golf 6'yı dikkatlice incelemediniz herhalde, sınıfındaki en keskin çizgilere sahip bir otomobil, bu görüşünüz golg 5 içinse evek yumuşak hatlara sahip bir otomobildi.yeni passat, audi a5 vs, yeni mercedes c180. hep bahsettiğim çizgilere sahip otomobiller.

volkan sen yazıyı okumadın heralde tam olarak... değil yeni modeller henüz concept aşamasına bile gelmemiş eskizler dahil her modeli incelerim sen hiç meraketme... golf 6 sınıfında keskin hatlara sahip bir model değildir. golf 5 de dahil olmak üzere sınıfında laser kesim ile gövdeye sahip modeller bunlar.. illa ki fark istiyorsan :D
yeni passat henüz yok, bahsettiğin araç passat cc. farklı bir model. ayrıca yine keskin hatlar yok.. senin bahsettiğin daha agresif ve akıcı çizgiler.. bu ikisi çok farklı şeyler... yeni astra da bu şekilde akıcı ve agresif çizgilere sahip bir model..

Keskin hat dediğiniz yeni Civic HB'ler ya da yeni Lancer modelleri olabilir mi örnek olarak?

astra daha güzel...renault un tasarımları çok kabalaşmaya başladı

Yeni astra nın insignia dan izler taşıyacağı söyleniyor. Eğer iç tasarımı insignia gibi olursa astra yı tek geçerim. Megan dış dizayn olarak astra dan güzel görünse bile (ki hiç öyle olacağını sanmıyorum) iç tasarım, malzeme ve işçilik kalitesi olarak astra hep önde olacaktır.

Umarım dizel versyonlarının fiyatı ulaşılabilecek rakamlar dahilinde olur

Geri