Yeni Opel Corsa nasıl?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ar19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dostum dizel al deponu doldurup kilometreni sıfırladıktan sonra en az 600km rakamını görmek mükemmel bir duygu bence...

bende düzelteyim benim araç dizel değil benzinli. triptonic vites..farketmez herhalde.1190 kg dir.

Benim yorumum baya bi geç oldu ama hala almadın ve almayı düşünüyorsan. 1.2 olanını ve 1.3 cdti 75hp olanını test ettim. 1.2 olanını sil kafandan derim. Ama dizel al. Bende dizel 90hp aldım. İnşallah memnun olacam.

beyler pejonun o ön tampındaki aptalca çıkıntısı arabanın geri kalanınıda mafediyor. erkeksi bayansı olayına gelince. corsaya unisex diyolar. bana kalırsa erkeksi bir araba değil. ama tamamen ahanda bu kız arabasıda diyemem. zaten bu kişiden kişiye değişir.
güvenlik konusunada gelince, eğer bi 207 ile corsayı kafadan çarpıştıracak olsalar. bütün paramı düşünmeden corsaya yatırırım.
sağlamlığada gelince. yapmayın gözünüzü seveyim. neredeyse hergün peugeot a biniyorum 1.4 benzinlileri rezil. araba ne gidiyor ne duruyor nede sağlam. arabaya yaslanmaya bile gelmiyo. hatta kırmızı ışıkta beklerken silecekler çalışıyosa araba sallanıyo silecekler yüzünden.
:kop: :kop: :kop:

Benim yorumum baya bi geç oldu ama hala almadın ve almayı düşünüyorsan. 1.2 olanını ve 1.3 cdti 75hp olanını test ettim. 1.2 olanını sil kafandan derim. Ama dizel al. Bende dizel 90hp aldım. İnşallah memnun olacam.
Hala alamadım malesef :(
Ben de ikisini de denedim çok hoşuma gitti özellikle direksiyon ve frenler çok sağlam olmuş eski corsa yla kıyaslanamaz.
Bakalım zaman ne gösterecek? İnşallah alabilirim de buradan paylaşırım sizle heyecanımı :)

Ben dizel almanı tavsiye ederim.Neden dersen dizel alırken pahalıysa satarkende pahalı,arada kar ettigin yakıtta cabası.

Hala alamadım malesef :(
Ben de ikisini de denedim çok hoşuma gitti özellikle direksiyon ve frenler çok sağlam olmuş eski corsa yla kıyaslanamaz.
Bakalım zaman ne gösterecek? İnşallah alabilirim de buradan paylaşırım sizle heyecanımı :)

banada babam pazartesi günü aldı aracı. Araç cumartesi yada pazartesi ellerine gelecek. Bende salı yada en geç çarşamba aracımla gönül rahatlığı ile gezebilirim diye düşünüyorum.

1.2 lerde sorun derken hangi sorunlar biraz açarmısın ben de 1.2 easytronic var herhangibir sorun yok şu anda
Ben de kullanan üç arkadaşımdan da hiçbir sorun duymadım cok da az yakıyor dediler. Bu sitedeki corsa sahiplerine de sordum sağolsun hepsi güzel fikirler verdiler. Benim tereddütüm benzin mi dizel mi konusundaydı fakat yapacağım yol, vergi ve muhtemel bakım değerlerini ortaya koyunca dizele 4.5 milyar fazla para vermem yaklaşık 4,5 -5 yılda amorte edecek! Belki bir aksilik filan olur 1 yıl bile binemem neden 5 yıllık bir farkı peşin ödeyeyim diye benzinlide karar kıldım.
Olursa eğer 1.2 Twinport Enjoy + Spor paket + Park sensörü olacak.
Bakalım bugün yarın belli olur, kısmet :)

Geri