Yetkili servis ücretleri ve hizmetleri

lazmat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 model 1.3 dizel opel astra sedan arabam var.15000(ilk bakım) bakımı yaklaştı fiyat ve kalite araştırması yapıyorum.Servisin birine sordum 290 tl fiyat dedi.Başka bir ildekine sordum 400 tl dedi.Sizce aynı parça ve işçilikte iki yetkili sevis arasında bu kadar fiyat farkı olur mu? Ben pahalı olana sordum 290 tl imkansız olamaz dedi.Yanımda, müşteri gibi diğer servisi aradılar farkın kullandıkları yağdan olduğunu ve kullandıkları yağın hem ucuz hem de arabaya zarar verecebileğini söylediler.Pahalı olan gm 5-30 yağ kullanırken ucuz olan 10-40 yağ kullanıyormuş.Kim doğru söylüyor bilmiyorum.Kime inanacağımı da bilmiyorum.Bir de bunlar yetkili servisler. Yardımcı olursanız sevinirim.selamlar.

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun yetkili servisteydim. yanlış hatırlamıyorsam dizel bizim araçların bakım ücreti 340 lira. benzinli olanlar 290. yada 390a 340 lira. belki ondan da bir karışıklık olabilir.
bir de 10w40 yağlar genelde benzinli araçlarda kullanılıyor diye biliyorum. emin değilim.

aslında tüm yetkili servislerin fiyatları aynı diye biliyorum ama farklı illerde olunca fiyatlar da değişebilir. belli olmaz..
bir de bilen arkadaşlar için ben yetkili serviste başka marka yağı kendim götürüp işçiliği onlardan alabilir miyim? çünkü gm yağı, bildiğimiz castrol

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
odak'la mar arasında 1.2 için 80 lira gibi bi fark vardı 15.000 lik bakımda..

sorduk, odak shell kullanıyomuş, mar mobil fiyat farkı büyük ölçüde ondan kaynaklanıyo dediler..

ben epeydir delphi marka yağ koyuyorum bi zararını görmedim henüz

yani 290 a yapan yer varken 400 e gerek yok derim şahsen

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm en ucuz yağ mobil yada castrol dese neyse

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servisten yetkili servise epey değişir arabayı akşama kadar yatırırlar ondan sonra saat başı işçilik ücretinden bi ton para almaya çalışırlar bu arada GM yağ gerçekten kötü siz mobilden şaşmayın

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten forumda çoğu üye ya mobil ya da castrol kullanıyor ancak mobil son zamanlarda castrol e göre daha çok müşteri memnuniyeti yarattı olsa daha çok tercih ediliyor 15bin bakımı aşağı yukarı o civarlarda geçen sene biz astra h götürmüştük yaptıkları hiçbirşey yok 280 ytl ödemiştik.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tüm parçalar orjinalse sorun yok kaba hesap yaparsak 32 lira hava filitresi 30 lira yağ 30 yakıt 30 da polen etti 120 4lt kaliteli yağ nerden baksan 60 lira etti 180 200 de geri kalanı işçilik

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de bilen arkadaşlar için ben yetkili serviste başka marka yağı kendim götürüp işçiliği onlardan alabilir miyim? çünkü gm yağı, bildiğimiz castrol

Arac garanti altindaysa, sizin getireceginiz yagi kesinlikle kabul etmezler. Aksi taktirde garantinizi devre disi birakirlar.

ahmet0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 opel astram 98.000 km de..ve ağır bakımları yapılmamış...araçta tekleme var ve ön sağ amortisorden ses geliyor..muhtemelen takozdan.. 2 kusur var anlaşılan..( ateşleme sistemi ve amortisor ) yaklaşık masraf ne kadar tutar..yedek parça ve işçilik..teşekkürler...

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis ücretleri ile ilgili yakın zamanda deneyimim oldu..izmirdeki yetkili servisler 400-410 gibi fiyat verdiler..hepsiyle görüştüm...kullandıkları yağ gm..sadece bir tanesi castrol koyuyoruz dedi..bende yazın denizliye gittiğimde oradaki servise telefon açtım..hatta önce aydına açtım..onlarda 400 lira fiyat verdiler..yağı shell kullanıyorlar..denizli servisi 290 tl fiyat verdi..bende düşünmeden yaptırdım..hatta arabanın başında bekledim..malzemeler gm damgalı orjinal malzemeler..yağ gm dexo 2 5w-30..4 litre..yağın boş kutusunu alıp inceledim..petrol ofisi derince tesislerinde üretilmiştir yazıyor..yani gm yağı castrol yağı değil...değişenler tüm filtreler,yağ..işçilik 76 lira, parçalar 200 tl..motor yağının fiyatı 61 tl...sonuçta 110-120 tl eksiğine 15000 km bakımı yapıldı...