yıkama sonrası oluşan kireçler!!!!

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
artı nxt yi camlarada uygulayabılırsınız ama abartmayın bir kaç damla zaten yetiyor

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sattığım gümüş gri astra G aracıma yazları, haftada ortalama 2-3 gün, iş yerimdeki kuyu suyu olan musluktan su tuttururdum arabaya binmeden, serinlesin diye :)

Haliyle kireç oluyordu, elma sirkesi ile silerdim, hiç bir şey kalmazdı...

Bana kalırsa hiç bir zararı yok, çünkü yıllarca yaptım... 2 tür sirke kullanırdım...

1.si dedemin yaptığı toprağa damlatınca köpüren kuvvetli sirke,
2.si ise marketten satın aldığım fabrikasyon elma sirkesi...

Camları el yapımı ile, kaportayı ise fabrikasyon sirkeye su karıştırarak yıkanmış araca uyguluyordum, ovalama ile değil, sadece bir parça yumuşak bez üzerine, parça parça toplamda 1 çay bardağı kadar sürüyordum ve tekrar yıkatıyordum... 1 tane bile damlanın kireç izi kalmıyordu...

Bu kadar basit bir şey için pasta cila atıp aracın boyasını veya verniğini yarıya indirmeye gerek yok...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda benzinci/dinlenme tesisi gibi yerlerde asla aracımı yıkatmam, yıkamamaları için de özellikle uyarıda bulunurum.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun yolda benzinci/dinlenme tesisi gibi yerlerde asla aracımı yıkatmam, yıkamamaları için de özellikle uyarıda bulunurum.

bende..

hatta bir keresinde aracımı kendim yıkayıp yol çıktım. geldiğimde camlarda sabun izleri kalmıştı. o zaman bu zaman ilk park ettikten sonra yıkamacının yanına gider "yıkamayın" derim,.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
uzun yolda yıkatmamak en iyisi farları, camı temizleyin yeterli, kızgın fren diskine çossss diye suyu vurunca çok iç açıcı şeyler olmuyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer normal şampuanlı ve süngerle yoğurmalı yıkamada çıkmazsa kil uygulaması ile hepsinden kurtulursun.
Ayrıca dikkatli yapılırsa ince pasta korkulacak bişe değil gayet uygulaması kolay ve faydalı bir üründür.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kuzenin connectinde de var bu kireç lekelerinden, bi gelse çıkarıcam atas valler ile ama denk gelemiyoruz, fotolu paylaşım yaparım :)

Ali Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:bir: Ben iş yerimin camlarını elma sirkesi ile sildiriyorum , sonuç mükemmel , tavsiye olunur...