Zorunlu Trafik Sigortası Hk.

Valla ben birşey anlamadım bu işten. Araç kazasız, indirimli.

Kasko tamam 450' ye yapılır ama trafik için 2-3 yere daha soracağım. Birde Ankarada neova varmış acentede. en düşük ordan verdiler 375 TL. sonra 425' i axa veriyor. Neova hiç duymadığım için eledim.

Benim merak ettiğim Ocak ayından sonra bu rakamlar daha ne kadar çıkacak?

Az evvel trafik ve kaskoyu yeniledim.

Trafik Neova' dan 376 TL.
Kasko Ak' dan 460 TL.

Az evvel trafik ve kaskoyu yeniledim.

Trafik Neova' dan 376 TL.
Kasko Ak' dan 460 TL.

Hadi hayırlı olsun iyi yırttın bu yıl :D Allah kaza bela vermesin. Ama gerçekten bu işi adam gibi düzenleme yapılması gerek. Eski yada yeni araç ayrımına son verilmesi şart. Ya eski yeni ayrımı bana çok saçma geliyor. Petlas bir zamanlar lastik alanlara yol yardımı veriyordu. Benim aracıma vermedi. Gerekçe benim aracım eski model diye iyi de yeni model içinde lastiklerin için aynı parayı alıyorsun eski araç sahibinden de. O zaman sen diyorsun ki benim lastiklerimi yeni araç sahipleri aslın iyi o zaman eski bir araç sahibi olarak bende petlas almam sende istediğine lastiğini sat.

Hadi hayırlı olsun iyi yırttın bu yıl :D Allah kaza bela vermesin. Ama gerçekten bu işi adam gibi düzenleme yapılması gerek. Eski yada yeni araç ayrımına son verilmesi şart. Ya eski yeni ayrımı bana çok saçma geliyor. Petlas bir zamanlar lastik alanlara yol yardımı veriyordu. Benim aracıma vermedi. Gerekçe benim aracım eski model diye iyi de yeni model içinde lastiklerin için aynı parayı alıyorsun eski araç sahibinden de. O zaman sen diyorsun ki benim lastiklerimi yeni araç sahipleri aslın iyi o zaman eski bir araç sahibi olarak bende petlas almam sende istediğine lastiğini sat.

Kasko düştü ama trafik aksine arttı ki hiçbir sıkıntı olmamasına karşın. Artık nereye doğru gidiyor bende kestiremiyorum.

Sigorta poliçe bitimine 1 aydan az kaldı ve artık teklif alabiliyorum. Şuana kadar aldığım en uygun trafik sigortası 420,23 TL (6. Basamak %15 indirimli hali), Kasko ise 463,18 TL (4.Yıl %60 hasarsızlık indirimli hali).

Toplamda 883,41 TL yapıyor. Fakat henüz kaskoyu netleştiremedim. Anlaşmalı özel servis ile herhangi bir servis arasında ki farkı öğrenmeye çalışıyorum. Herhangi bir servis dersem kaskom 48,43 TL pahalı oluyor.

Sigorta poliçe bitimine 1 aydan az kaldı ve artık teklif alabiliyorum. Şuana kadar aldığım en uygun trafik sigortası 420,23 TL (6. Basamak %15 indirimli hali), Kasko ise 463,18 TL (4.Yıl %60 hasarsızlık indirimli hali).

Toplamda 883,41 TL yapıyor. Fakat henüz kaskoyu netleştiremedim. Anlaşmalı özel servis ile herhangi bir servis arasında ki farkı öğrenmeye çalışıyorum. Herhangi bir servis dersem kaskom 48,43 TL pahalı oluyor.

Anlaşmalı servis listesine sigorta firmasının web sitesinden veya sigorta yaptıracağınız yerden bilgisini alabilirsiniz. Herhangi bir kaza durumda Allah göstermesin sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu servisler haricinde bir yerde aracınızı yaptıramazsınız. Ben istediğim yeri kendim seçerim orada yaptırırım diyorsanız 50 TL bir şey değil.

Bunların mı kafası güzel benim mi anlamadım gitti. Site üzerinden sorgulama yapıyorum. Trafik sigortası için 420,23 TL fiyat veren firma 4 yada 5 nci sorgulamam sonrasında şuan 384,41 TL fiyat veriyor trafik sigortası için. Buda bildiğim kadarı ile zaten asgari fiyat trafik sigortası için.

15 dk sonra bende alıcam bi teklif bakalım kac gelicek :)

Vatana millete hayırlı olsun. 384,41 TL ye generali sigortadan trafik sigortamı yaptırdım. Sıra geldi Kasko ya. Şuan için kasko dada en uygun fiyatı generali veriyor gibi ama bakalım. Onun için biraz daha araştırma yapacağım gibi görünüyor.

Geri