11 Ocak Opelim.net Uludağ gezisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yezocan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
otobüs için zincir sorun olurmu acaba? berker abi yolda hiç zincirsiz otobüs gördünmü? yani gidebiliyorlarmı?

Bugun için evet, Hava gayet açık ve Güneşliydi ancak ona rağmen kuytu kalan viraj içleri ve yol kenarları buz üzeri kar şeklindeydi.yolda zincirsiz inen ve çıkan pek çok otobüs gördüm ancak organizasyona kadar 10 gün var, ne olacagi belli olmaz, burada yarım saatde hava terse döner, o yüzden otobüste ve araçlarda kesinlikle zincir bulunması lazım. Takılır veya takılmaz onu o günkü şartlar belirleyecek ancak kanunen zorunlu oldugu için jandarma çoğu zaman zincirsiz yukarı salmıyor.Bugun yılbaşı ertesi oldugu için yolda kimse yoktu :) normalde yol hem daha kalabalık hemde jandarma kontrolu var

9011.jpg

Çekirgeden dag yoluna çıkışta ilk km lerde yolun durumu

İmageshack sorun çıkardıgı için resimleri başka siteden yukluyorum, sorun olursa linkleri yine imageshacka çevirebilirim

Yol zaman zaman karla da kaplı oluyor, özellikle güneş almayan viraj içleri ve ağaç gölgeleri hala karla kaplı
9101.jpg

tipik uludağ yolu desene abi:D gerçi ben 2 gün nceden gelicem bursaya. çıkıp inerim kesin. çekirgede karşılarım gelen otobüsü. ama daha belli değil. şöförle konuşayım bari zincir filan alsın yanına

tipik uludağ yolu desene abi:D gerçi ben 2 gün nceden gelicem bursaya. çıkıp inerim kesin. çekirgede karşılarım gelen otobüsü. ama daha belli değil. şöförle konuşayım bari zincir filan alsın yanına

kesinlikle..zincirsiz gelmesin, jandarma zincir sorarsa organizasyon başlamadan sorun yaşarız

halledecez artık abi konuşcam yarın adamla. sen beni msn e eklermisin anlık acil konuları konuşuruz.

İzlenimlere devam

Yukarı dogru çıkıldıkça hem hava soguyor hemde yoldaki kar ranı artıyor, şu anda hava -1,5 derece civarı, zincirciler görev başında
9135.jpg

Yolda kar temizleme çalışmaları 24 saat devam ettiğinden her an iş makinası ile burun buruna gelebiliyorsunuz
9149.jpg

Buyrun, tabelalar boşa konmamış :)
9280.jpg

Ve milli park girişi, gidecegimizi mekan Sarıalan bölgesinde oldugu için bu kapıdan geçmek durumundayız, normalde jandarmanın sürekli kontrol yaptıgı bu noktada şimdi kimse yok
9208.jpg

Merak edenler için giriş ücretleri otomobil 5 ytl, otobus 40 ytl, pardon artık TL oldu degilmi
9221.jpg

Bu noktadan sonra yol iyice karla kaplandi, zincirsiz ve kış lastiksiz araçlar devam edemiyor, bu Corsa da kalanlardan..
9228.jpg

Bu kesimlerde aracın derecsi -4 ü gösteriyor

Ve Sarıalan sapağı,
9392.jpg

Anayol açıktı ancak Sarıalan a dönünce 1.5 mt kar üzerinde ilerliyoruz, ortam süper
9408.jpg

Yaklaşık 2 km kadar gittikten sonra Sarıalan dayız, Mekan sahibi Pala Dayı ve eşi kapıdalar
9438.jpg

Bu arada zaman zaman sıcaklık degerlerini yazıyorum gelirken ona göre giyinmeyi ihmal etmeyin, son durum -7 , ama korkmayın o kadar üşünmüyor :)
9489.jpg

Pala Dayının Mekanı..

Öncelikle şunu söyliyeyim, mekan güzel,temiz ve nezih,zaten herkes ailesiyle gelmiş, rahat edebileceğimiz güvenli bir yer.
9545.jpg

Mekan 2 katlı, her katta mekanın tam ortasına gelecek şekilde sagda ve solda kocaman ocakbaşı şeklinde mangallar var, ister her masa kendi etini kendisini pişirir (bu en zevkli olanı) isterseniz garsonlar da sizin için pişirebiliyor, bu resimler giriş katından

9623.jpg

İsternirse mekanın üst katı da komple bize ayrılabilir, tabiki o anki müşteri durumuna da bağlı,pazar günü gideceğimiz için biraz daha kalabalık bir ortam olacaktir. alt resim üst kattan
9661.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri