11 Ocak Opelim.net Uludağ gezisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yezocan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fiyatlara gelirsek işte listenin fotosu :)
9710.jpg

Pala Dayı ile konuştum, genelde 2 kişi için 1kg et öneriyorlar bu şekilde düşünürsek 2 kişi için 1 kg et + 2 meşrubat + salata+ yogurt = 32 ytl , bu da kişi başı 16 ytl yapar.Bu örnek tabi ,Pala Dayı masa masa adisyon açıp, yenilen içilen şeylere göre hesap yapılmasını önerdi, böylece karışıklık olmaz.Masada oturan herkes ne yedigini içtigini bilir, hesap ona göre yapılır, 6 li 8 li seklinde masalar halinde hepbirarada otururuz.Unutmadan hesaba %10 servis ücreti ilave edilecek, tabloda yazılıyor, Pala Dayıda özellikle belirtti, son olarak şunu da belirteyim mekanda kredi kartı imkanı yok, tahsilatı bizzat Pala Dayı kendisi yapıyor :) bakınız alt foto :)
9804.jpg

Resimler sizi yanıltmasın arkadaşlar yolun başlangıç kesimlerinde yolda pek kar yok,sıcaklık -1,5 lardaydı .Bugun hava gunluk guneşlik olmasından dolayı yolun durumu bu, Normalde Dag yolunun hemen başında zincir takmak zorunda kalırsınız zaten yolun hemen başında , çatrakta jandarma kontrol noktası vardır, sizi zincirsiz salmaz.Bugun yılbaşının ertesi günü oldugu ve hava açık oldugu için ben sorunsuz çıktım ayrıca kış lasitiklerim takılı.Ancak hem kanuni zorunluluk hemde ne olur ne olmaz diye zincirlerim yanımda idi.Uludağa aracı ile gelmeyi planlayan arkadaşlarım kesinlikle aracında zincir bulundursun, jandarma taktırmasa bile kontrol eder, yoksa ceza yazar.
Ayrıca hava çok kısa sürede değiştiği için her an ne olacagi belli olmaz, daha evvelki gidişlerimde yarım saatlik yogun kar yağışında 20 cm kar tuttuguna şahit oldum.O yüzden gelirken mutlaka aracınızda zincir bulundurun.Çıkış 30 km sürekli tırmanış çok az kısımları düz ve iniş şeklindedir.Bugun benim yaşadığım gibi İnerken de muhtemelen konvoy oluşacagından 30 km boyunca yavaş ve sıkıcı bir iniş olacaktir.Unutmadan, yol boyu sollama yasaği var.Dag yolunda benzin istasyonu olmadigindan en az ceyrek depo ile yola çıkmayı ihmal etmeyin, donmayan silecek suyu ve antifiriz ise mutlaka olmalidir.Kış lastigini şiddetle tavsiye ederim.Kış lastiginiz yoksa zaten zincir takmak zorunda kalacaksınız.

Ayrıca sıkı giyinmeyi ihmal etmeyin.yolda sıcaklık -4 ve sarıalanda -7 dereceyi buldu, dediğim gibi Bugun günlük güneşlik ve açık bir gündü, kapalı bir havada sıcaklık dahada düşecektir.Güneş gözlüklerinizi mutlaka getirin :) Ayrıca saat 15,30-16,00 gibi hava serinlemeye başlar, dönüş vaktinin geldiğini hatırlatır.

Umarım 11 Ocakta Hava güneşli ve açık olur, çok eğlenceli bir gün olur.Ayrıca Sarıalan oteller bölgesine en yakın nokta.Buradan oteller bölgesine dolmuşlar ile ulaşım imkanı mevcut.Ve de aracı ile gelmek istemeyen arkadaşlarım için de Sarıalana Teleferik imkanı var, İzmirli arkadaşlar Bursaya aracla geleceklerse , araclarını teleferiğin otoparkına bırakıp yukarı iniş çıkışı teleferik ile yapabilirler.hem eğlenceli hemde risksiz bir yolculuk olur.Tabiki tercih kendilerinindir.Yazdıklarımı Bursalı arkadaşlarım ve daha önce dağa gelmiş arkadaşlar zaten biliyorlardır, ben yinede hatırlatayım dedim :)

Son düzenleme:
arkadaşlar bende ismimi sölemiştim ama listeye alınmamışım canınız sağolsun size iyi eğlenceler..

istanbuldan gidipte arabası boş olan var mı

istanbuldan 1 otobüs gidicez arabayla gitmicez. kaç kişi olacağınızı listeye yazarsanız sevinirim

Berker abi keşif için teşekkürler. peki orda otobüsün duracağı rahat park edebileceği biryer varmı? yada otoparkına giriş çıkış proble olurmu?

Son düzenleme:
emre listeye senide ekledim. gerçi bizden bekleme kendinde ekleyebilirsin :) alınma sakın eklenmedin diye gözden kaçmıştır. ekledim seni 12. sıradasın ;) onaylıyormusun gelecekmisin?

1. Yezocan +3 (ist.)
2. Dragon +1.5 (ist.)
3.Murat Deveci+1 (ist.) gelemeyebilir.
4.Oki+1 (ist.)
5.Hagi (ist.)
6.Um1t+1 (İnşallah) (ist.)
7.ByMerthan(ist.)
8.OpelTeam+2(İst.)
9.Bülent Kartoğulları +? (ist.)
10.mehmet gazihan +1 (İst.)
11.ERGü + 1 (ist.)
12. Zümrüt +2
13. Nida +1
14.Tunel83

1.Adves (ank.)
2.İbrahim_67 (kdz. ereğli)
3.Westi555 (ank.)
4.HK+4 (ank.)
5.CMB+1 (ANK)

1.35KES52 +1 (izmir)
2.umutkaragun ( tuğba&umut ) (izmir)
3.Sapphire +2 (izmir)
4.ejderercan+2 (izmir)
5.UGUR KUZU +1veya 2 (İzmir)
6.MeMo
7. Mirbey35

1. elpadre + ? los angeless sımdılık suprız

1.Nazi666 Turgay (bursa)
2.61TS061 görkem (bursa)
3.mnzr Emre (bursa)
4.lambro_team fikri (bursa)
5.predator001 ufuk (Bursa)
6. combo_16 (C@DDe 16 MeK@N YeR@LTI ) ßelli Değil Ama..
7.| | bK | | (Cadde 16 Mekân Yeraltı!) Derslerim nedeniyle gelemiyorum.
8.Bülent_yildiz (Bursa)
9.Ahmet Çağan (bursa)
10.Ericdelli (Bursa)
11.COYOTE(Bursa)
12. emre16 (Bursa)

Son düzenleme:
gelmeyi çok istememize rağmen şuandaki son durum olarak bütçe açığı sebebiyle geziye gelme ihtimali çok az... ama şu an için.. izmir grubu araçlarla gelecek... o yüzden bütçenin düzelmesi durumunda son dakika golü de olabilir :D umarım son dakikaya kalmadan golü atarız :)

fotoğraflar iyice cezbetti zaten...

valla inşllh gelirsiniz ya nekadar kalabalık olursak okadar güzel olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri