2.el 2 araç arasında kaldım:)

bende cok duydum onu gercekten oyle mi?

gerçekten öyle..
bagajınız doluyken
rampa çıkarken
klima sonuna kadar açıkken
sollama yaparken
120 km nin üzerindeki hızlarda
2.0 vectra daha ekonomiktir aynı yakar demiyorum daha ekonomiktir diyorum..
120 km nin altına düşerseniz aynı yakar..

1.6 vectra sadece kırmızı ışıkta dururken daha az yakabilir

Son düzenleme:
Arkadaşlardan bazıları otomatik alma demişler, otomatik arabaya ben de karşıydım, ancak şu an çok memnunum. Hiç arıza yapmadı, manuel viteslerde baskı balata problemi var, otomatikte 80 bin km de bir yağ değiştireceksiniz, hor kullanmadıktan sonra otomatiği bozamazsınız. Hem de otomatik arabanın rahatlığı ve kullanım keyfi var. 1.6 mı 2.0 mı derseniz , vergi avantajım olsun, yakıt ekonomik olsun, çekişten de pek birşey kaybetmeyeyim derseniz 1.8 düşünün derim. Şimdiden hayırlı olsun.

gerçekten öyle..
bagajınız doluyken
rampa çıkarken
klima sonuna kadar açıkken
sollama yaparken
120 km nin üzerindeki hızlarda
2.0 vectra daha ekonomiktir aynı yakar demiyorum daha ekonomiktir diyorum..
120 km nin altına düşerseniz aynı yakar..

1.6 vectra sadece kırmızı ışıkta dururken daha az yakabilir

Yeni 2000 motor vectra cdx kullanıcısıyım bu dediğiniz dorumudur 120 km"de daha mı az yakar 100-110 km den ?

Yeni 2000 motor vectra cdx kullanıcısıyım bu dediğiniz dorumudur 120 km"de daha mı az yakar 100-110 km den ?

100-110km ile giderseniz tabikide daha az yakar..arkadaş 1.6 ve 2.0 ile 130km hızla 100km yol katedin 2.0 daha az yakar demek istemiş.. 100km hızla aynı mesafeyi gidin aynı yakar 1.6 daha az yakmaz demek istemiş ;)

100-110km ile giderseniz tabikide daha az yakar..arkadaş 1.6 ve 2.0 ile 130km hızla 100km yol katedin 2.0 daha az yakar demek istemiş.. 100km hızla aynı mesafeyi gidin aynı yakar 1.6 daha az yakmaz demek istemiş ;)

evet aynen bunu anlatmaya çalıştım

Hoca ben 6yil 1.6 conforta bindim son uc yili tuple bindim hicde hantal degil yakiti cok yakmaz hele tupde sehir ici 40lt ile 420 km yol gider, Antalya Yozgat arasi 120-160 km hizla gittim 190 kurus yakmisti iki ay once sattim araci. hic cekindmeden confort alabilirsin ama 2000 hic kullanmadim bilmiyorum.
agir bakimi triger seti en agiri o. sor kac km degismis 60000 de bir degismesi lazim.ortalama 400 tl felan cikar masrafi
klima radyatoru ve kalorifer radyatorlerini kontrol et cunku yaskandikca dogal olarak eskiyor ve kucuk delikler olyor buda su eksilmesine yada gaz kacirmasina sebep oluyor benim basima geldigi icin soyluyorum.
iyi birde opel ustasi bul heryere goturme araci ben ilk aldigimda oyle yaptim yok orasi yok burasi dedielr beni cok kotu optuler hoca, saglam birkac yer belirle sonra dene hangisinden memun kalirsan ona goturusun.
if you need anythingelse pls don't hesitate to ask hoca :) :)

Bence temiz cdx veya 100. yıl modelleri daha avantajlı.Benim aracım lpg li ve son zamlara rağmen uzun yolda 200 kuruşun altında yakıyorum.Hem donanımı hem sollamalardaki güveni hemde yokuşlardaki seriliği ile 2.0 litre aynı kasada 1.6 dan avantajlıdır.Mesela 1.6 lar bir yokuşu 3. vitas 3500 devirde çıkıyorsa 2.0 litre ile 4. viteste daha düşük devirde daha hızlı çıkarsınız, aracı yormadan.Motoru x20xev kodlu olup düşük devirlerde bile çok canlı bir motordur kesinlikle 2.0 litre tavsiye ederim...

ben cdx kullanıcısıyım,bende arkadaşlara katılıyorum temiz bir cdx bulursan al,ben çok memnunum parasına göre güzel özellikleri var,bazen düşünüyorum bu özelliklerde bir araba alsam hangisi olurdu diye mercedes ve bmw aklıma geliyor:)otomatik vites iyidir bakma sen burda otomatik-manuel kapışması var:)karar senin hayırlısı neyse o olsun...

Bende vectra 2.0lt diyorum.neden dersen vectranin kasasi ağir o yüzden çok yakar vede istediğin performansi vermez neden dersen vectra c ler bu yüzden tutulmadi saygilar :))))

Geri