20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Teşekkürler.

LPG'de 40 kuruş/100 km çok fazla değil mi? (2,66'dan aldıysanız 15 litre/100 km eder.)

Net ölçüm için;

1- depoyu fulleyin (bu ilk dolum tutarı hesaba dahil değil)
2- km sıfırlayın
3- gaz bitince tekrar fulleyin (bu tutar hesaba dahil)
4- "Ödenen Tutar/Gidilen Km" olarak hesaplayın. (100 km'de kaç TL yaktığı çıkar)
5- veya "(Alınan Litre/Gidilen Km) x 100" olarak hesaplayın. (100 km'de kaç Litre yaktığı çıkar)

Ancak böyle tam ölçüm yaparsınız, 50 km gitmeyle net sonuç alınmaz...

İşin özünde benim araç tek nokta olmasından dolayı da doğru düzgün bir ayar tutmuyor. Ne kadar gaz işi yapan kişi varsa hemen hemen hepsine gittim ama hepsinin mantı aynı ver gazı aç vanayı kıs vanayı mevzu ve düzgün bir ayar yapılmıyor.

Sadece bu işlem için her seferinde 10 TL ödemekten imanım gevredi.

bence aracınız fazla yakıyor 20 tl ye 50 km çok az. 2001 1.4 astramda yeni yaptığımız ölçüm sonucu şehır içi 200 kurus yaktı.depo tam olarak dolu idi belli bi km gittikten sonra tekrar fulledim bu şekılde olçum yaptım. ama ne kadar doğru sonuçtur bilemem.

Depo boşaldı idi arkadaşlar 42 TL gaz aldım bakalım bu kez ne kadar gidecek? Ama benim aracım da düzgün bir ayar tutmuyor bunun farkındayım. İşinin ehli bir adam da bulup şu makinelerden ayar yapan adamlardan ayar da yaptıramadım. Ankara bizim araçlara düzgün bir ayar yapacak kişinin de olduğunu pek sanmıyorum. Gitmediğim LPG ustası kalmadı.

ah be nadir bi ay başı gelsede şu depoyu bir fullesen :D

Fulledim sorma zaten memurmusun? Kredi kartına çalışıyorsun demektir. Kart döndü 42 litre gaz için 110 TL verdik gelecek ayın maşından :D

Aldıktan sonra günlük kilometre sayacını sıfırladın dimi?

Sıfırladım üstadım da tam bir sonuç alacağımı sanmıyorum. Alacağım sonuç ise kesinlikle beni hüsrana uğratacak bundan da adım kadar eminim. İşin özünde sanırım benim araç LPG yakmıyor resmen içiyor anladığım o site içinde bir çok arkadaş 0.35-25 kr lardan bahsediyor ama benim araç bunun fazla fazla üzerinde adım kadar eminim düşmüyor da.

Dur bakalım bi 100 km kullan sonra tekrar fulle çıkan sonucu beraber tartışırız.Şimdi sabır :)

Geri