20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Dur bakalım bi 100 km kullan sonra tekrar fulle çıkan sonucu beraber tartışırız.Şimdi sabır :)

Hayırlısı bakalım üstadım bakalım 100 KM olsun da ne kadar yakmış burada değerlendirme yapalım ya değilse kafayı yedirecek bu değer işi bana :)

Aracının tam olarak özelliği nedir? 22-24 kuruş ölçümü lpg kaçta iken yaptın?
1.4 twinport manuel vites. lpg yi 2.49 tl den alıyorum. şehiriçinde sürüşe göre 22-24 krş arasında yakıyor. hatta geçen hafta depoyu fulleyip adapazarından istanbula gidip geldim. 200 km sehirlerarası yol yaptım 35 km de şehiriçinde dolaştıktan sonra toplam 235 km yol yapmış oldum. meraktan yine gidip fulledim. (aynı benzinlikte) 44 tl lik gaz aldı.

44/235=0,187 yakmış

Hayırlısı bakalım üstadım bakalım 100 KM olsun da ne kadar yakmış burada değerlendirme yapalım ya değilse kafayı yedirecek bu değer işi bana :)

20 Tl 50Km 40Kuruş Yakmış Yani ßenim Araba ßenzinde O Kadar Yakıyo ßenzinde Denedinmi Hiç?

Benzinde hiç denemedim ama benzin de yakar sanırım. Neticede araç full enjeksiyon bir araç değil. Birde otomatik.

Nadir sen şu 100 km yi tamamla şu depoyu tekrar fulle o zaman konuşalım. boş ver şimdi :) Ben karbüratörlü araç kullandım ful enjeksiyonlu ile arasında %10 gibi çok düşük bir rakam farkı çıktı :D

Bugün hızımı alamadım ve aracımı aldım navigasyonu açtım. BRC yetkili firmaları sıraladım. Ve Ankara da olan yetkili bir firmaya gittim. Orada görevli arkadaş sağ olsun kapı da dahi çok ilgili davrandı. Aracınızı içeri alın aldık durumu anlattım dedim. 20 TL gaz ile araç 50 KM gidiyor dedim. Tamam dediler neyse hava filitresini söktü orada bir ayarlama yaptı. Sonra eskiden bant yapışılan yere bir aparat taktı. Aracın üzerinde ki markaya göre bir parça hava girişine taktı. Sonra bir ayar vs yaptı aracın sesi filan değişti. Oradan çıkınca birde depo fulledim. 78 KM yol yapmışım. araç 28.50 TL gaz aldı. Bakalım bu ayar bu düzenleme ne kadar fayda edecek?

Bu arada beni aslında çok mutlu eden konu ise gittiğim yerdeki ilgi ve alaka beni çok mutlu etti. Birde dedim şimdi dur bakalım ne kadar para isteyecek?

Sadece bu kadar işlem karşılığında 10 TL aldı ve sorun olursa yine gelin ne gerekiyor ise yapacağımız dan emin olabilirsiniz dedi. Bu dahi beni mutlu etmeye yetti.

365 krş yakmış km de.

Aacın otomatik.Aracının zaten sorunsalları ortada, bunların başında aracının bir türlü ayar yapılamamasıydı.Şehir içi kullanıyorsun.Dur kalk çok.Bu kadar sorunla bence normal yakmış.Bir de yeni ayardan sonra bakalım birşey değişecek mi :)

Yalnız şunu merak ettim, sen şimdiye kadar yaşadığın sıkıntıları anlattın mı adamlara.

Anlattım dedim sürekli araç düzen tutmadı dedim bobin yandı. Buji kabloları değiştirdim. Buji değiştirdim. Yapmadığım kalmadı dedim. Ama işin garip kısmı adamın ilk sorduğu aracın üzerinde olan marka oldu.

Birde diğer ustalar sürekli bant filan yapıştırıyor idi. Burada ban filan yapıştırmadı. Direk hava kazanını söktü sanırım kazan içinde açılıp kapanan bir kapak var. Onu belli bir ayara getirdi vida ile da o ayarı sabitledi birde ortası delik olan bir parça taktı yanlış üzerinde brc yazıyordu bu plastik malzeme üzerinde. Yolda görsen tekme atacağın bir parça sonra aracı çalıştırdım. Farları yak dedik yaktık. Dörtlüler aç dedi açtık. kalorifer düğmesini dördüncü kademe al dedi aldım. Aracın üzerinde tüm elektrik aksamları çalışır durumda idi. Al D konuma dedi aldım.

Önceden aracı D konumuna aldığımda araç titriyordu. Titreme olmadı. Hafif şekilde gaz verdi. Tık yok. Al R konumuna aldım. Hafif gaz verdi. Sorun yok. Titremedi.

Bu ayar tam oldu dedi. Peki dedim. Deneyin sorun olursa direk gelin elimizden gelen neyse yaparız dedi.

Bu düzenlemeleri yapınca bir şey dikkatimi çekti... aracın hararet göstergesi her zaman 90 ın biraz üzerinde idi. Ama şimdi daha yüksek durumda. Bu ayarların bir etkisi oldu mu? bilemiyorum.

Aracı N konumuna aldığımda sesini dahi duyamıyorum.

Lpg ayarının hararetle alakası olacağını düşünmüyorum.Ama kafana çok takılırsa telefonla da bilgi edinebilirsin. düşüncesindeyim.İçine hiç sinmezse gider yanlarına gösterirsin.

Geri