2000 vectra cdx performansı tatmin etmedi :(((( bilenlerden yardım

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende 93 model 2.0 i vectra gl vardı.satıp 2000 model vectra cdx aldım.ama performanstan şikayetçiyim.
neden mi?
1993 model vactra = 2000 cc / 115 hp / 1180 kg
2000 model vectra = 2000 cc / 136 hp / 1248 kg
( teknik veriler böyle )

ama ters orantılı sanki 93 vectra kalkışta 2000 cdx e göre çok daha iyidi.ben bir türlü anlayamadım.

aracı alalı 1 hafta oldu.ilk sürdüğümde şaşırdım duruma.hemen sanayiye sokup baskı-balata , triger , hava filtresi , yağ gibi performansı etkileyen herşeyi yenidim
sonuç mu ?
ilk haline göre daha iyi ( arkadaşlar beğendiler ) fakat 93 vectrama göre daha düşük.

herkes cdx süperdir uçar tutamazsın diyordu.aldık ama 93 vectra göre kalkışlarda yavaş kalıyo.

cdx kullanan arkadaşlara soruyorum ?
aracın karakterimi böyle , yoksa benim aracımındamı bişey var ?

not ; sanayide 2000 model otomatik vites cdx sahibiyle konuştum.kalkışalrda süper falan dedi.bi deneyelim dedim,benim arac onunkine göre kalkışta daha iyiydi.

kafam karıştı iyice --- bilen arkadaşlardan yorumlar bekliyorum.

aracta lpg ıle bırlıkte toplam agırlık 1360 kg buluyor
136 beygırı kalkısa gore baz almayın uzun yolda farkı zaten bellıdır tartısılmaz
ancak tatmın olmadıgınız olayı deneme ımkanım olmadıgından genede bısey dıyemem

lpg yi bu hafta sonu taktırdım ( brc fast )
ama lpg den önce farklı değildi !!!!
tatmin olmadığım konu kalkışta eski aracıma göre hafif kalıyor.
ayrıca beygir , kalkışta -----motor hacmi , max hızda ------ tork ise tırmanışlarda kendini belli eder
yanılıyorum???

Son düzenleme:
cdx değilde gls lerin kalkışları daha iyidir. daha dün kullandım gls vectramızı, 208.000 de olmasına rağmen 2. vites yüksek devirdeki ekişi gerçekte beni etkilemeye devam ediyor.

bu arada 2.0 vectraların şanzımanları 1.6 motorlara göre gerçektende çok uzun kalıyor. yokuşta performansının düşük olmasını nedeni bu bence, hızı artmasına rağmen devir birden sona dayanmıyor, yüksek devirlere erken ulaşamadığı için yokuştada motor tam gücünü kullanamıyor. çözüm: vites küçültmek :)

ahhh ahhhh sen bide benim arabayı görsen. 1.6 vectra b var bende. kaldırırken inip itesim geliyor :) bende bundan önce hundai kullanıyordum gaza hafifçe ayağım temas etse araba uçuyordu bunda nerdeyse kökleyerek kaldırıyorum.

demekkı aractan araca degısıyor benım vectra performans olarak super lpg de dahıl uzun yolda tek gecerım oyle zorlayarakta kalkmıyorum ısıkta fılan ama ayagımın altındakı gazı ve gucu hıssedebılıyorum

teknik verilere göre yeni aracının kilo başına beygir gücü oranı daha yüksek,
115/1180 = 0.097ps/kg
136/1248 = 0.108ps/kg
ilginç

Ağır kalkar biraz doğaldır.Şanzıman oranları baya uzun bir araba o yüzden şehir içinde çok atak değildir.Uzun yol arabasıdır.Aracınızda sorun yok.

2001 cdx i olan arkadaşım var... bende 1.2 corsa var.. sen kalkışta beni geçersin diyodu denemedik hiç ama.. yani o da kalkışta çok iyi deil der.. zaten kalkıp 2 ye attıktan sonra arabayı tutamıyodun..kalkışını bilmiyorum ama arkadaşın vectrada ne bmwler geçtik ne virajlara girdik taş gibi uçak gibi bi araba.. ya sen arabadan m3 performansı bekliyosun yada arabanda sorun var he bide 2000 motor vectralar arada bir manifoltu çatlatıyo yani motordan bi ses gelirse falan aklında olsun... bende kalkıslarından memnun değilim. ama arabanın karakteri böyle. evet haklılar cdx açılınca tutulmaz ama 1. viteste 4000 devri aş sonra dikiz aynandan arkada kalanları izle anlatabildim mi?

sanırım cdx lerin karakteri böle herhalde.
bu durumda 93 vectram için '' kimler geldi,kimler geçti hiçbirisi senin kadar sevilmedi '' diye arkasından şarkılar söylecem herhalde :)
aslında doğru 2. vitesten sonra yükesek devirde kullanırsanız araç çok iyi ama birisinden daha duymuştum manifold çatlatmayı.
yüksek devirde kullanıncamı oluyor acaba ?????

Geri