vectra cdx performansı şaşırtı,kafam iyice kariştı :(

opelin eski motorları

eski motorlar yenilere göre hem daha sessiz hemde daha fazla performanslıdır.dikkat edersen kilo ve yere daha yakın süspansyon göze alındığında hem daha iyi yol tutar hemde çok daha atik bir performans sunar kullanıcısına .ama yinede gidişinden memnun değilsen bir kurum temizliği yaptırmanı öneririm sana

1400 kg civarında cdx ruhsat'a bakmayın vectra A nın performansını B kasada yakalamak mümkün değil

Hiç kafan karışmasın.Vectralar cüsseli arabalar oldukları için başta düşük devirlerde ağır kalkarlar ama devri 3000 üzerinde kaldırırsan uçarlar.Arkanda kalan araçları izlersin dikiz aynanda.:D O yüzden hiç üzülme ve kaygı duyma.Vectra hızını sonradan hissettiren ağır bir araba.Arabanın içinde iken 140 ile gittiğinde dahi sanki 60-70 ile gidiyor gibi algılarsın.Bu sadece aracın hacminin genişliğinden ve iri bir kasaya sahip olmasından ötürüdür.Arabanın tadını çıkar.

bende ilk vectra kullandığımda müthiş bir performans bekliyordum ama öyle olmadı sanki araç yerinden zor deviniyor gibi geldi bu beklentinin yüksek olmasından kaynaklanıyor araç kendini yüksek devirlerde gösteriyor ben 200 gördüm hemde uzun bir süre bu süratle kullandım hiç sallantı hissetmiyorsun araç hala kontrolunde olduğunu hissediyorsun zaten direksiyonu da oldukça sert

bende 1.5 dci clio symbol vardı.
kalkışı o çaptaki arabaya göre mükemmeldi.
Satıp astraya binice, önceleri sanki kamyon hızında kalkıyormuş hissine kapılıyordum, bir de otomatik vites, daha önce hiç kullanmamışım. 20 senedir manuel kullanmış biri olarak.yaklaşım 5 aydır astra yı kullanıyorum. Arabaya yeni yeni alışıyorum. gün geçtikçe kalkışları daha iyi gelmeye başladı.
Birazda araca alışmak gerekiyor.

d sınıfından beklenecek performansın fazlası var vectra da 0-100 10sn civarında bu segmentten fazlasını peklemek çok yanlış bence sen bi GTİ falan almalısın

1400 kg civarında cdx ruhsat'a bakmayın vectra A nın performansını B kasada yakalamak mümkün değil

arac 1248 kg ( ruhsatta yazan) bunların otomatikleri 1350 küsürlü bişey
arac cokta ağır değil.a kasa ise 1180 kg .
motor verilerileriyle kıyaslarsak kalkış performansı (-) oluyor
ama aracın karakteri böyle demekki
ve ben 8 yıldır opelden başka bir araca binmiyorum,almıyor-satmıyorum
yani opeli gayet iiii tanıyorum.tanıyorumki hala opeldeyim :)

cdx veya cd (motorları aynı ) kullanan bütün arkadaşlar benim gibi düşünüyor demekki benim araçta bi problem yokmuş.sadece ben cdx beklentimi yüksek tutmuşum.dürüst olmak gerekirse birşey hariç (kalkış performansı)bütün beklentilerimi fazlasıyla karşıladı :good:

Arkadaşım,bende de 2000 gls var.Birinci vitesten bişey bekleme kalkışlarda,ikinci vites ise uçuruyor.Zaten ağır araba..Zorlayıp ne yapacaksın.Konforunu hisset,keyfini çıkar ne yapacaksın hızı..boşver..

alper yaşadıklarını bende yaşadım ve hala yaşıyorum.aracın karakteri böyle herhalde
artık kırmızı ışıklarda değilde , uzun yollarda dikiz aynası kullanacaz herhalde :kop:

ayrıca bu haftasonu brc fast taktırdım.şehiriçi ne kadar yakıyor lpg de bilen varmı arkadaşlar ???

deli arabadır tutamazsın falan diye bahsettikleri cdx 99 model ve altı olan 2.5 V6 motora sahip olan araçtır. 2000den sonra cdxlerin motorunu cd ile aynı duruma getirdiler. Sadece donanım olarak daha iyi.

Geri