2000 vectra cdx performansı tatmin etmedi :(((( bilenlerden yardım

kalkış istiyorsan TC yi devre dışı bırak ve 1-2de fazla sündürme o şekilde b daha çabuk hızlanıyor ;) yaklaşık 3 senedir bunları deniyorum. 1-50 , 2- 85 vites değişimi yaparsan çok daha seri olursun. Bi arkadaş astra g 100 hp 136 hp vectra'dan daha iyi kalkıyor demiş. Ben 1.4 1.6 Astra'yla kalktım dikiz aynasından izledim hep nası iş=?

bence sizin aracınızın ağırlığı ile ilgili bir yanlışlık var. boş ağırlığının 1350 kg. civarı olması lazım diye biliyorum. teknik veriler derken Ruhsata bakmadınız mı orada kaç kg. yazıyor? veya kaputun altında motor kodu falan yazan küçük levhada da yazması lazım...

F18 şanzumandan bahsedilmiş bu benim araçtaki şanzuman oluyor sanırım; B kasadakilerden daha kısa olduğu için daha seri bir şanzuman ama bunla uğraşmak yerine bence "dereceli eksantrik, chip ve headers" olayına girin derim. tadından yenmez walla o zaman aracınız ;)

dereceli eksantrik ve chip kalkış olayını bitirir, headers da çatlayan manifolt olayını çözer ve hem performans hem de hoş bir ses verir :)

kalkış istiyorsan TC yi devre dışı bırak ve 1-2de fazla sündürme o şekilde b daha çabuk hızlanıyor ;) yaklaşık 3 senedir bunları deniyorum. 1-50 , 2- 85 vites değişimi yaparsan çok daha seri olursun. Bi arkadaş astra g 100 hp 136 hp vectra'dan daha iyi kalkıyor demiş. Ben 1.4 1.6 Astra'yla kalktım dikiz aynasından izledim hep nası iş=?

ehh yani buğra ben de düştüm tongaya sayende :D konunun tarihini yeni farkettim iyi mi arkadaş aracını sattı zaten yani performans sorunu falan tarih oldu :)

arkadaşlar bende de cdx var ama öle dediğiniz gibi ne kalkışta ne şehir içinde ne uzun yolda nede rampalarda hiç zorlanmıyor.yolda giderken arabalarla dalga geçiyorum.
aracım:
2.5 16v 175 beygiir turbo ayrıca aracımın ağırlığıda lpg ile birlikte 1520 kg ben arabamı çok seviyorum ya:)

arkadasım sizin arabanız 2,5 lt, eger konunun tamamını okusaydınız bahsi gecen aracın 2 lt motora sahip oldugunu anlardınız herhalde... ayrıca ben cdx turbo ilk defa duyuyorum. cidden varmı böyle bir arac acaba :S

O arabalara çevreye zarar vermeyelim diye birsürü sensör koyarlarsa ve yakıtı iki kez çevirip motora verirlerse olacağı budur diye düşünüyorum. Çekişin kiloyla fazla alakası yok bence. Bendede 96 vectra 2.0 cd vardı sensörler feleğimi şaşırttı üstelik kalkışları hantaldı yakıt fazlaydı 2.0 motoru doyurmak kolay değil sattım fiat marea 1.6 aldım üzerinde sıralı lpg var ağırlığı 1225 kg araba hayvan gibi çekiyor 1.6 sınıfının en seri motoru diyebilirim.

arkadasım sizin arabanız 2,5 lt, eger konunun tamamını okusaydınız bahsi gecen aracın 2 lt motora sahip oldugunu anlardınız herhalde... ayrıca ben cdx turbo ilk defa duyuyorum. cidden varmı böyle bir arac acaba :S

varsa bile herhalde 175 beygir V6'ya turbo takınca 230 beygir falan olurdu

konuda bahsi geçen aracın 2.0 olduğunu bende biliyorum.ayrıca benim cdx tek geçerim konyada.evet turbo var bu yüzden çok çabuk akis bozuyor.turboyu tavsiye etmiyorum ama kalkışlarda ve rampalarda çok büyük etkisi var.konya ya gelenler görebilir.
yazır mah.elmalı hamdi hoca cad.öznare siteleri b blok kat:2/8 selçuklu/Konya

Arkadaşlar vectra GLS ve CD 2.0 motorlarda F20 şanzuman varken vectra B2 CDX 2.0 larda F23 şanzuman var yani 2.5 v6 şanzumanı ;)
Onun için kalkışlarda agır kalabilir ;)

arkadaşlar bende de cdx var ama öle dediğiniz gibi ne kalkışta ne şehir içinde ne uzun yolda nede rampalarda hiç zorlanmıyor.yolda giderken arabalarla dalga geçiyorum.
aracım:
2.5 16v 175 beygiir turbo ayrıca aracımın ağırlığıda lpg ile birlikte 1520 kg ben arabamı çok seviyorum ya:)

konuda bahsi geçen aracın 2.0 olduğunu bende biliyorum.ayrıca benim cdx tek geçerim konyada.evet turbo var bu yüzden çok çabuk akis bozuyor.turboyu tavsiye etmiyorum ama kalkışlarda ve rampalarda çok büyük etkisi var.konya ya gelenler görebilir.
yazır mah.elmalı hamdi hoca cad.öznare siteleri b blok kat:2/8 selçuklu/Konya

Bi motor resmini koyarmısın?? Turbonun resimleri gözükürse daha makule geçer;)

Geri