98-99 vectra almak istiyorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mk1971
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu aracı eşim kullanabilse A kasa olanını satacağım ama ne yazık ki eşim manuel vitesli araç kullanamıyor, diğer araç malüm 51 yaşında tam bir klasik, hemen satılmaz. Bir de hiç hesapta yokken 3-5 aylığına memlekette kullanmak için kapalı kasa kamyonet tarzı araç ihtiyacı doğdu :(. O nedenle aracımı satmaya karar verdim. Yaza kadar işlerimizi yoluna koyarsak arabayı boyatıp binmeye devam edeceğim. Araba bir hafta kadar Tosya'da kalacak, daha sonra uzun bir süre Ankara Yaşamkentte duracak (işlerimiz bitene kadar arabayı İzmir'e götürmeyi düşünmüyorum).

---------- Yeni Mesaj eklenme 11-04-2014 zamanı: 00:00 ---------- Önceki Mesaj 10-04-2014 zamanı: 23:48 ----------

[MENTION=12186]smihci[/MENTION] Savaş abi ortalık karıştı düzen bozuldu. Gel bi açık artırma yap sen :rakir:

Ticaretten pek anlamam, ince ince pazarlık yapmayı da sevmem. Aracıma 15.000 TL değer biçtim, sanırım istediğim rakam uygun seviyelerde.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:09 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:00 ----------

Savas abi tavan ve bagaj kapağindami abi yaniklar sadece ? Birini paslayabilirim araba ariyorda :)

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:09 ----------

17 binlik vectrayida arayacaktim bakalim kaca veriyor falan diye ama simdi 16500 en iyi ihtimal 16 der ama yanina gitsen kavga dovus 15 lira ama risk var. Arabada sağ tarafta bi sikinti varmis gibi geliyor ama hayirlisi :)

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Fatih komple boya şart. Zira ben ön, arka tamponları boyattım aracı ilk aldığım sene otokingde cizik tamiri yaptırdım renk farkı oluştu. Tavan, bagaj kapağı, C sutünunda güneş yanığı var.

ahmet bi haftadır almadık araba bırakmadın la :D:D

sandalyeden düştüm yapma şöyle şeyler :D :D :D :D :D :D

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:29 ----------

Sizin metalik gri tonuna yakın folyo kaplama olması lazım savaş abi, onu düşünmez miydiniz?

merhaba arkadaşlar
Tipo hala duruyor ve ben hala opellenemiyorum. Bilmediğimiz kişiden aldığımız opeli servise götürdüğümüzde bize aracın günah-sevap durumunu çıkarabiliyorlarmı.? Örneğin kilometresi oynanmış, otomatik şanzumanı hakkında motoru hakkında yada diğer elektronik aksamları hakkında ne kadar bilgi verebiliyorlar.?
Ümit ediyorum elimdekini satıp Savaş Abimizle anlaşıp bu tür şeylerle uğraşmak zorunda kalmam..
Bir de bu tür durumlarda yetkili opel servisine mi götürmek gerek yoksa oto test , oto expertiz servislerine mi götürmek gerekiyor. Arabadan benim gibi çok az anlayanlar ne yapmalı..?

4 yıl kadar 99 Vectra 2.0 CD kullandım. En çok zevk aldığım arabaydı diyebilirim. Donanımlı, peformanslı, sağlam, oturaklı, geniş, cimri v.s. bir araçtır. Arada sırada çok absürt arızalar çıkarmış olsa da yine de o yaşta o kadarı normaldi.

15.000 TL gibi bir rakama temiz bir Vectra almak çok zor. Bekleyip, punduna getirmeniz gerek. Aylar sürer. 15.000 TL'lik arabanın illa ki bir yerinde bir şeyler olmalı. Söz gelimi Savaş Abi'nin arabasında boya solması var. O nedenle fiyat düşük. Olmasaydı bence çok daha fazlasını hak ederdi. Eğer boyayı sorun etmiyorsanız arabanın diğer kısımları için bence gönlünüz rahat olsun. Savaş Abi arabasına bakmayacak kişi değildir. En ufak bir sorununun olduğunu sanmıyorum. Yani boyası soluk ama sorunsuz bir araç alın. Kaportası dört dörtlük olup elli bin çeşit arızası olan bir araç almaktansa bence bu daha makuldur. LPG işini bir şekilde halledersiniz. Ben 4 yıl boyunca Atiker kullandım. Hiçbir sıkıntı olmadı.

ben Savaş abinin opelinin müstakbel potansiyel müşterisiyim ama elimdekini satınca velhasıl müşteri bekliyorum. satmama yardımcı olabilen varsa opellenelim artık..

Savaş abinin Opel komple (tavan dahil) boyalı olsaydı, bu seferde BOYALI diyip fiyat kırardı bu insanlar. Abi güneş yanığı olan araba bence her halükarda daha iyidir boyalı arabadan.

Boyalı bir arabanın ne şekilde boyandığı, ne olduğu hakkında geçmişe dair bilgin olmaz ama güneş yanığı olan bir arabaya baktığında "AHA ORJİNALMİŞ" diyebilirsin... Komple boyalı bir arabada bunu diyebilir misin? Hiç sanmıyorum...

Güneş yanığı olan araba her zaman bir tık öndedir komple boyalı arabadan... En güzeli o arabayı alıp, güzelce boyatıp uzun yıllar binmektir, satmayı düşünmeden...

doğru söze ne denir Ahmet kardeş HAKLISIN...

doğru söze ne denir Ahmet kardeş HAKLISIN...

Mehmet abi, senin iyi niyetli bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu forumda herkes senin alacağın arabadan başın ağrımasın diye uğraşır, kimse art niyetli bir şekilde yorumda bulunmaz o konuda için rahat olsun.

Ben Vectra B'den nefret eden bir insandım çıkardığı arızalar yüzünden ama temiz bir Vectra B gerçekten insanı ihya eder, mutlu eder. Piyasadaki Vectra B'lerin %70'inin hurda-dökük-enkaz-yıkık araçlar olduğunu herkes biliyor, mühim olan o kalan %30'un içindeki aracı bulmak.

Savaş abinin Vectra B'yi gördükten sonra benim bile ciddi anlamda içim ısındı. Ön konsola, kapı döşemelerine, koltuk döşemelerine bakarsan ne denli özenle kullanılmış olduğunu anlayabilir ve görebilirsin. Dün yarım saat boyunca sırf bunları inceledim Savaş abinin araçta, ve parasını hakeden bir araç olduğu kanaatine vardım. Elindeki aracı satıp Savaş abinin aracı almanı can-ı gönülden isterim. Ama herşey nasip kısmettir bu hayatta, hayırlısı olsun diyelim... :)

Mehmet abi, senin iyi niyetli bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu forumda herkes senin alacağın arabadan başın ağrımasın diye uğraşır, kimse art niyetli bir şekilde yorumda bulunmaz o konuda için rahat olsun.

Ben Vectra B'den nefret eden bir insandım çıkardığı arızalar yüzünden ama temiz bir Vectra B gerçekten insanı ihya eder, mutlu eder. Piyasadaki Vectra B'lerin %70'inin hurda-dökük-enkaz-yıkık araçlar olduğunu herkes biliyor, mühim olan o kalan %30'un içindeki aracı bulmak.

Savaş abinin Vectra B'yi gördükten sonra benim bile ciddi anlamda içim ısındı. Ön konsola, kapı döşemelerine, koltuk döşemelerine bakarsan ne denli özenle kullanılmış olduğunu anlayabilir ve görebilirsin. Dün yarım saat boyunca sırf bunları inceledim Savaş abinin araçta, ve parasını hakeden bir araç olduğu kanaatine vardım. Elindeki aracı satıp Savaş abinin aracı almanı can-ı gönülden isterim. Ama herşey nasip kısmettir bu hayatta, hayırlısı olsun diyelim... :)
Ahmet Kardeşim Allah razı olsun hüsn-ü zannın için..
Tipoyu satayım ilk işim Savaş Abiyi aramak olacak..Bu kadar çok kefili olan birisi es geçilir mi.? Foruma iyi ki üye olmuşum kafam karışmıyor aksine bilgileniyorum.. Tek maaşlı bir memurum gönül isterdi ki beğendiğimizi alabilelim ama herşey nasip Allah herşeyin hayırlısını versin . amin

Geri