Accent Era 1.5 CRDI & Astra g 1.6 Twinport

Ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor ki:

Rampada ERA! Tork çok yüksek...

Düzde 160-170'e kadar belki başabaş, sonra ASTRA!

Tabiki era. Hyundai'nin yeni motorları son derece başarılı bana göre.

Aynı motoru kia rio da kullanmıştım. motor dehşetti, yaklaşık 130-140 km hıza kadar era önde gider ama sonra nefesi kesilir

geçen yıl kaza yaptığımd akasko şirketi oto kiralamadan era vermişti çok atak bi araba ama bana çok güven vermedi nedense:)

eranın motoru hakkında fazla bi bilgim yok ama arabanın iç berbat okadar sallama bi dizayn olamaz

bence alır astra kalkışta ama yokuş yukarı için bişey söyleyemeyeceğim

bi kere olaya opel hyundai die bakmayı bırakın karşılaştırdığınız araçlar aynı sınıfta bile değil doğal olarak donanım , kilo vs vs farklar var sonuçta accent b segmenti bir araç astra ise c segmenti bence karşılaştırma adil değil era da sınıfına göre bence oldukça kaliteli en azından lineadan daha kaliteli o kesin astrayı söylememe gerek yok accent yakınından geçemez her bakımdan

Bence her türlü astra derim çünkü aktarım gücü çok önemli. nice yüksek beygirli veya torklu arabalar var fakat düşük beygirli araçlar onları rahatça geçiyor. yani opelin 100bg hyundainin 110bg arabasından daha seri. tabi arabadan arabaya veya kullanıcıya göre değişir. mesela aracın flitrelerinin yeni değişmiş olmasına önem göstermek gerekir. temiz filitre=8bg

Yüksek torkun rampada çekişe çok büyük bir katkısı olduğunu biliyoruz. Eee Era'da öyle böyle değil 235 nmlik bir tork sağlıyor. Bence her türlü Astra demek çok doğru olmayabilir. Rampada Era'yı üstün görüyorum...

Geri