Allah sakaryalı opelcilere sabır ve bol para versin !!!!!

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah bu tarz yiyicilerin kursağında kosun inşallah.yediğimiz kazıklar burdan fizana köprü olur be.kolay mı kazanılıyo bu paralar be.dişimizden tırnağımızdan attrırıyoruz.eee sanayideki o tarz ustada gözümüzün içine baka baka kazığı atıy.yuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhh.allah sizi nasıl biliyosa öle yapsın.unutmasınlar ama.yazın yenen hurmalar kışın .. tırmalar.

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dışarıdaki tamirhaneleri biraz anlarımda yetkili servisler neden böyle yapar anlamam.
başımdan gecen bir olayda benden.geçen istanbula gittiğimde aracın performansında düşme oldu.bende nettn bakıp en yakın opel yetkili servisine gittim.aracı aldılar içeri.yarım saat sonra eleman elinde listeyle geldi.ama elindeki liste full dolu.listenin en altında tutar ne kadardı biliyormusunuz? 3500 TL evet yanlış okumadınız 3500 TL.bana onay veriyomusunuz yapalım mı ? dedi.elbette hayır dedim.ankaraya giderim en fazla motoru yer sıfır motoru zaten o paraya yaptırırım diye yola cıktım.neyse geldim ankaraya kendi ustama götürdüm parça+işçilik toplam 410 TL .
gittim yer yetkili servis çıkardığı fiyat 3500 TL
ustamın çıkardığı fiyat 410 TL
soruyorum şimdi.benden 3500 ü alsalardı nasıl yiyeceklerdi o parayı?

okop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese selamlar. Çok yeni bir Opelciyim ve aranızdayım. 1 aydır 2007 Astra H CDTI min keyfini çıkartıyorum. Bir önceki aracı Bianchi Aspid SF olan biri için çok zevkli ve dahi çok karmaşık. 70.000 kmde Kullanmaya başladığımdan beri sadece deneyerek ve bu neymiş diyerek hata ve kusurları tespit etmeye çalışıyorum (sağ sis farın yanmaması, sol dikiz aynanın kapanmaması, arka silecek çatlak olması, ön silecekler galiba değişmeli). Parantez içinden anlaşılacağı gibi en alt seviyede teknik bilgiye sahibim. İş sebebiyle çok yol yapmak durumundayım. Manisadan İstanbula çıkmadan hava filtresini ve yağını değiştirttim. Şimdi ise gene iş sebebiyle 1 ay kadar daha Adapazarındayım (Yazımın sonundaki soracaklarımın yeri belki bu başlık değil ama affınıza sığınıyorum). Hulasa sorum şu; aracımın Adan Zye başka sorunları olup olmadığını anlamak için bir servise gitmek istiyorum. Bu konuda yetkili servis mi dersiniz ilk başta yoksa özel servis de olur mu? (Hiç servise araba götürmediğimden bilmiyorum, şimdi gittiğimde şu şu problemler var şeklinde tespit yaptıklarında da kallavi bir meblağ ödemek durumunda oluyor uyum?) Şehir konusunda sıkıntım yok denetmen olduğum için neredeyse hep yollardayım. Kısaca yeni başlayanlar için ne tavsiyeleriniz var şimdiden çok teşekkür ederim.
(Bu ilk mesajım sık sık bu forumda olacağım, görüşmek üzere)

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mesajı yanlış konuya yazmışsın, bir de önce kendinizi üye arşivinde tanıtmalısınız. :D

özel servise götürürsün arabanı check up yaptırırsın, komple check up 70 civarında tutar.

scope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun öncelikle... teşhir e devam arkadaşlar... bence TEŞHİR diye bir başlık açıp oraya bu tip adam kılığına girmiş "canlı" ların ad / soyad / dükkan adı açıklamalarını yapalım...

kesinlikle katılıyorum...:mad:

okop

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajı yanlış konuya yazmışsın, bir de önce kendinizi üye arşivinde tanıtmalısınız. :D

özel servise götürürsün arabanı check up yaptırırsın, komple check up 70 civarında tutar.
Umut bey şimdi arşivden geliyorum :) Teşekkür ederim. Sakarya'da Yılbar'a uğramam gerekecek demek ki.

mete.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar adapazar ında işimiz zor bir yıldır tekleme ve kesiklik arızasını çözebilen yok iyice yolundum en çok zoruma giden YILMAR ın arızayı bulamadığı halde benden 110 tl alması oldu bu ne parası dediğim zaman cevap ; BELLİ BİR SEVİYEYE GELDİK oldu .

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamlar usta değil, vampir bunlar.Dalaksız,ciğersiz,şerefsizler.Bende Çorum Giray Opel Yetkili Servisni teşhir edeyim.Daha önce başka bir konuda yazmıştım.Erzurum Yetkili Serviste Kırbiritör( yanlış yazmış olabilrim) değişti.Çorum da izinde iken aynı skıntı tekrarladı.Bende Giray a gittim,faturamı gösterdim 2 yıl garantili olduğunu hatırlattım.Takım elbise giymiş yurdumun insanı( muhtemelen oranın sahiblerindedi) ile tartışmanın ardında Erzurumun pisliğini temizlemek gibi görevlerinin olmadığını söyledi.Daha sonra da Lpg li araçları içeriye almıyoz dedi.Bende Devletin onay verdiği Lpg ye sizmi onay vermiyosunuz dedim.Baktım tartışma büyüyecek saygılarımı ileterek! çıktım.50 tl verdim dışarda yaptırdım.Adamlar da esnaflıkmış.servis zihniyetiymiş hepsi hikaye.Çorum da olanlar veya oraya yolu düşenler için Özşen Özel Servis var.Karayollarının hizasında orayı şidetle tavsiye ederim.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa sormayın ben sakaryadayım ve maalesef bir opel sahibiyim. geçen ismini vermeyeyim bir servise gittim yağ filtresini değiştirdi ve 1 lt yağ ekledi 80 ytl dedi ben filtrenin 20 ytl olduğunu biliyorum sağolsun buradaki ustalar artık bütün parçaları İstanbuldan direk ben alıyorum. (EPC3 aldım Cengizden birde TIS2000 oda yetmedi birde Tech2 sahibi oldum) neyse adam işçilik olarak 50 ytl alıyormuş nerede var böyle bir durum. yakında bir dükkan açıcam bunlara inat.
ayda 1000 tl maaş alan bir insanı düşünürsek bu gibi işlerden 5 dakkada bu kadar para kazanmaları koyuyor bana