Arabada Alman Mi-japon Mu-fransiz Mi-yerli Mi Buyrun Hep Beraber Oylayalim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan soneryen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
modifiye edeceksem pejo 406 yarısa katılacaksam japon yok ailem olsun saglam olsun diger maddelerde içinde olsun derseniz alman olsun yan sanayide türk malı :):)

Japonlar parça ömürlerini uzatmak için çok çalışıyorlar yani onlar için sorunsuzluk birinci planda , Almanlar ise konfor ve güvenlik için çalışıyorlar. Her ikisine de kullanna biri olarak söyleyim japonlar gerçekten sorunsuz gerek motorları gerekse diğer yürüyen parçaları açısından. Fakat güvenlik ve konfor zayıf. Mesela hava yastıkları açılması gereken zamanda açılmıyor. Ayrıca beni triger kayışının zincirli olması da rahatsız ediyor kimileri için bu bir avantaj ama... 100 km hızı geçince arabanın için uğultudan geçilmiyor. Almanlar da bu konulardan Japonlardan iyi. Herkesin tercihi farklı kimisi sorun çıkartmasın ister kimisi gösterişli ve konforlu olsun ister...

motor konusunda kesinlikle japon diyorum ben de. arkadaşımın 98 model honda civici var 200 bin km olmasına rağmen motor ustası yanımda çok temiz daha bi 100 bin yapar dedi. yuh dedim ben de... bizim opellerden böyle bi performans beklemek biraz uçuk olur sanırım. bu arada bi arkadaş alman markalarını yazarken seat'ı da eklemiş arasına ama benim bildiğim seat ispanyol...

Japonlar parça ömürlerini uzatmak için çok çalışıyorlar yani onlar için sorunsuzluk birinci planda , Almanlar ise konfor ve güvenlik için çalışıyorlar.

kim söylediyse yanlış söylemiş her ürün verildiği garanti süresi kadar sağlamlıkta üretilir. japonlar enayi değil ortak çalışılan pazarda sağlam yapıpta yedek parça ve sarf malzeme gibi en çok para kazandıran kalemlerden vazgeçmez.

her fabrikanın kalite kontrol arge lab ları mevcut bu laboratuvarlar ne işe yarıyor biliyormusunuz, en kaliteliyi üretmek için sanıyorsanız aldanırsınız yetecek kadar kalitelimi diye test etmekten başka iş yapmıyorlar.
arabanın kapı lastiği garantisi 5 yıl ise yaşlandırma kabinlerinde çekme testlerinde 5 yıl 1 güne dayanacak mı diye test edilir. eğer 7 sene dayanacak gibiyse tedarikcisine döner bunu 5 seneye göre ayarla yeni maliyetiyle getir der.

kendimizi kandırmayalım çünkü bizim burda kapıştığımız gibi kapışmıyor dışarda firmalar ortak çalışıp nasıl yolaraz kazları diye çalışıyorlar.

Geri